Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trápí vás bolesti zad? Kupte si koloběžku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V posledním období zažívá v západních zemích obrovský boom jízda na koloběžkách. Většina z nás má koloběžku spojenou s dětskými radovánkami kolem domu. Ale myslet si, že koloběžka patří pouze dětem, je omyl. Navíc vám může účinně pomoci od bolesti zad.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

KOSTKA kolobka s.r.o., sportovní koloběžky pro všechny | foto: KOSTKA - kolobka, s. r. o.

Právě v německy mluvících zemích a v zemích Beneluxu je na cyklostezkách a in-line dráhách nejvíce vidět padesátníky a aktivní seniory. Koloběžkový sport totiž skrývá netušené možnosti v podobě celkového procvičování většiny svalových partií. Hlavně těch, které při běžném pohybu leží ladem a postupně degenerují.

Navíc jsou výborným pomocníkem při boji proti bolesti zad. "Ano jízda na koloběžce je velmi vhodná na posílení a tvarování svalů dolních končetin, zpevnění hýžďových, bočních zádových a břišních svalů. Navíc ji lze efektivně využít při aktivním snižování nadváhy," potvrzuje specialista na léčebnou a sportovní rehabilitaci MUDr. Kamil Ramík.

Bolesti zad trápí celou populaci

KOSTKA kolobka s.r.o., koloběžky pro střední věk i seniory

KOSTKA kolobka s.r.o., koloběžky pro střední věk i seniory

Bolesti a zatuhlost zádového svalstva není problémem výhradně starší generace. Bolesti zad, zvláště v bederní oblasti, trápí celou populaci. Ale jejich odstranění u starších bývá nejnákladnější. A právě jízda na koloběžce se může stát vhodným kompenzačním cvičením, které od bolesti zad pomůže.

Jízdou na koloběžce je výrazně posilováno boční zádové a břišní svalstvo, které se jinak zpevňuje jen velmi obtížně. Dochází k celkové stabilizaci kyčlí a trupu, která hraje v prevenci potíží s páteří zásadní roli. Navíc se efekt může pozitivně projevit i na kondici zbývajících kloubů dolních končetin.

Je třeba mít na paměti, že při bolesti zad musí primárně dojít k jejich řádnému uvolnění, teprve poté přichází na řadu jejich posílení. Právě z tohoto hlediska je ovšem koloběžka ideální a zvláště ve srovnání s cyklistikou, která právě při bolestech zad příliš vhodná není. Pokud na koloběžce jezdíme technicky správně a pravidelně střídáme končetiny, svaly trupu se nejen posilují, ale zároveň i uvolňují.

Účinná pomoc při bolesti zad i při hubnutí

Nejen že nás koloběžka vysvobodí od bolesti zad, lze s ní i shodit nějaké to kilo. Jízda na koloběžce totiž představuje minimální zátěž na klouby a páteř a jde zároveň o pohybovou aktivitu, při níž spálíme nemalé množství kalorií. Ze studie zpracované mezinárodní asociací IKSA vyplývá, že při pohybu na koloběžce vydáme o 30% více energie než na kole.

Jiné zdroje dokonce uvádějí, že 50 minutová jízda na koloběžce hravě nahradí až 2 hodinovou jízdu na kole. Zvláště příslušnice něžného pohlaví navíc ocení, že zároveň dochází k formování "problematických" partií stehen, hýždí, boků a pasu. A při srovnání jízdy na koloběžce s rychlou chůzí je výsledek ještě výraznější - chodec spálí necelých 50 % energie proti jezdci na koloběžce.

Když na koloběžce, pak jedině tou správnou technikou

Princip správného pohybu na koloběžce spočívá v dynamickém odrazu z odrazové nohy, současně v prudkém posunu paží a ramen směrem vpřed. Důsledkem toho dochází k mírnému posunu trupu dozadu a k celkovému snížení postoje do předklonu. Tím je docíleno lepší aerodynamiky. Po ukončení odrazu se tělo narovná zpět do vzpřímené polohy a dojde k uvolnění svalových zádových a břišních partií. 

KOSTKA kolobka s.r.o., sportovní koloběžky pro všechny3

KOSTKA kolobka s.r.o., základem je správné držení těla a postavení nohou

Jak vybrat tu pravou

Pokud zvažujete koupi koloběžky, neberte markety útokem. Ne každá levná koloběžka je neskutečně výhrou.

KOSTKA - kolobka
Mezi kvalitní a současně i levné koloběžky lze řadit výrobky největší tuzemské firmy KOSTKA - kolobka. Více než 10 let se tento český výrobce specializuje na výrobu kvalitních laserem upravovaných ocelové rámů. Má vlastní vývojovou halu, kde s týmem projektantů a designerů vyvíjí modely pro děti a dospělé, pro závodníky i speciální modely pro turistiku nebo do městského provozu. Každá koloběžka, která opouští brány firmy, je skutečným skvostem.

Většina typů je osazena špičkovými komponenty SHIMANO, díky nimž jsou koloběžky bezpečné i ve vysokých rychlostech a současně zaručují dokonalé jízdní pohodlí. Proto není divu, že na takovém koloběžkovém speciálu za sebou hravě zanecháte i kdejakého rekreačního cyklistu. KOSTKA kolobka s.r.o. navíc jako jedna z mála firem v této branži dbá také na design a celkové provedení

K-bike
Lehké stroje, dobrý poměr cena/výkon, obstojná dílenská kvalita, v konstrukci zúročené mnohaleté zkušenosti ze závodů koloběžek.

Omezená nabídka "malých" koloběžek. Celkem pouze tři typy, z toho dva 12 + 12 palců, jeden 16 + 12" kola. Velmi omezená škála barev (pouze černá).

Mibo
Poměrně široké portfolio - jeden z největších českých výrobců nabízející od 12" modelů až po závodní 28" koloběžku. Možnost výběru komponent, doplňků i barev. Poměrně těžká konstrukce - bytelné rámy s těžkou zadní částí. Z hlediska cenové politiky jde spíše o modely dražší.

Vella
Minoritní český výrobce - v nabídce modely s 2 × 20" koly, z nichž model Speedboard využívá pružné dřevěné stupátko, jehož kratší životnost snižuje užitnou hodnotu celé koloběžky a oba modely dále mají možnost nastavení výšky hlavového složení. Ceny vyšší, ale zákaznická konfigurace a případný výběr z modelové řady velmi omezený.

POZOR na levné supermarketové asijské koloběžky. Jednou z mála předností je velmi nízká cena. Mají příliš vysoká stupátka a zbytečně předimenzovanou a těžkou konstrukci (typickým znakem je rám se třemi předními trubkami). Zpravidla bývají osazeny levnými komponenty. Souhrnnou vlastností bývá celkově nižší kvalita dílenského zpracování a krátká životnost. 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Další z rubriky

Česko má zázemí i vizi, říká manažer agentury ESA

Frank Salzgeber, šéf programu technologických transferů Evropské kosmické...

České republice se vyplatilo, že pojímá vyvíjení a využívání kosmických technologií byznysově, nikoli čistě vědecky

Jan Nedvěd osvěžil hudební scénu, jak se mu to podařilo?

Jan Nedvěd - foto Adam Pavlíček

Na hudební scéně se objevila mladá krev. Hudební label Mad Baker Music, který se dostal do podvědomí především díky...

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v nezávislém testu

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v  nezávislém testu.

Venkovní teploty nezadržitelně míří vzhůru, a tak nastává každoroční výměna pneumatik. Část motoristů řešící nákup nové...

Najdete na iDNES.cz