Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nestačí jen bolest utlumit a doufat, že navždy přejde. Pouze nalezením příčiny vašeho problému se může odstranit. Bolest zad bývá často spojena s výhřezy meziobratlových plotének. Jak s bolestí zatočit a získat zpět zdravá záda a radost ze života?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit? | foto: Jona s.r.o.

V dnešní době trávíme spoustu času nahrbeni u počítače nebo v autě. Příliš necvičíme, naopak taháme těžké tašky s nákupem. Večer si lehneme do postele a naše záda se ozvou. Podle statistik nejsme sami, bolesti zad alespoň jednou v životě dostihli 85 % z nás.

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Nesprávným držením těla a nedostatkem zdravého pohybu příliš zatěžujeme ploténky, především v dolní části bederní páteře, což může vést i k jejich výhřezu. Meziobratlové ploténky jsou vazivové podložky mezi jednotlivými obratli, které zajišťují dostatečnou pevnost páteře a zároveň tlumí nárazy. Vlivem nepřiměřené námahy ale může dojít k prasknutí ploténky, nebo i protlačení části vnitřního rosolovitého jádra k nervům, které v postiženém místě vycházejí z páteře.

Bolest zad ale může mít i jiné příčiny, například nedostatečný pitný režim vedoucí ke snížení pružnosti tkání či nadměrnému zatížení ledvin, nebo i nevhodná skladba jídelníčku, která překyseluje tkáně a rovněž vede k bolesti pohybového ústrojí.

Standardní léčba výhřezů plotének je dlouhodobá a často nemá trvalý efekt, protože se zaměřuje na potlačení bolesti a ne na příčiny. Lékaři vám naordinují medikamenty pro tlumení bolesti, klid na lůžku, fyzioterapii a případně obstřiky. Komplikovanější výhřezy se dokonce operují, ale ani tak nemáte zaručenou dlouhodobou úlevu.

Najděte jádro svého problému

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Svěřte svá bolavá záda Centru zdraví Jona, které se zaměřuje na hledání a nápravu příčin vašich zdravotních potíží. Zdejším nosným programem je Computer Kinesiology (CK), který diagnostikuje funkční poruchy a navrhne vhodné řešení pro nápravu příčin vašich potíží.

Tato moderní metoda využívá při léčbě výhřezu plotének počítačové diagnostiky funkce pohybového systému. Vyšetření CK probíhá jako běžné vyšetření na rehabilitaci, převážně ve stoji, aby se projevily i skryté nerovnováhy. Přístroj snadno najde příčiny problému a navrhne individuální postup pro rychlé a efektivní zlepšení funkcí pohybového aparátu.

Počítačový program pro diagnostiku a léčbu funkčních poruch Computer Kinesiology je výsledkem dlouhodobých výzkumů, klinických zkoušek a spolupráce lékařů a fyzioterapeutů s matematiky a inženýry. Nezobrazuje pouze poškození sledované části těla, ale již funkční poruchu, kdy navenek není nic patrné. Spolehlivě tak odhalí příčinu vašich potíží.

Bolest zad vyřeší úprava stravy a cviky vám na míru

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Komplexní přístup zahrnuje počítačem individuálně vytvořenou sestavu cviků pro obnovení správného osového zatížení páteře, speciální masáže a doporučení úpravy životního stylu pro zlepšení kvality tkání a výživy plotének. Nevhodná strava a nedostatečný pitný režim totiž mívají na vzniku výhřezu plotének také svůj podíl, stejně tak stres, který zvyšuje napětí svalů a nutí páteř k přílišnému zakřivení.

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?


Tento vám na míru navržený postup v Centru zdraví Jona vám přinese rychlou úlevu od bolesti a výrazné zlepšení rozsahu pohybů. V běžných případech můžete být zpět v plném pracovním nasazení již za několik dní. Metoda Computer Kinesilogy ale pomáhá i pacientům, kteří podstoupili operaci, která je potíží nezbavila.

Systém Computer Kinesiology je také výrazným pomocníkem při pomoci od únavových stavů a počínajících psychických potíží.

Svěřte se do rukou zkušeného týmu specialistů Centra zdraví Jona v Praze nebo Pardubicích a nechte si za pomoci těch nejmodernějších počítačových metod odstranit bolest zad či další zdravotní potíže.

Unikátní program hubnutí

Nedaří se vám shodit přebytečná kila a neustálé diety způsobují jen obávaný jo-jo efekt? Centrum zdraví Jona přichází s programem evoluční hubnutí, který je zaměřen především na změnu nastavení vnitřních regulačních procesů těla, zejména na změnu poměru mezi energií ukládanou do zásob a tou, která je určena k okamžité spotřebě.

Díky tomuto jedinečnému konceptu se můžete těšit nejen na kýžený úbytek hmotnosti, ale i na nárůst energie. Individuálně navržené cvičení vám na míru působí především na odkyselení organismu, podporu lymfatického oběhu, uvolnění ztuhlých svalů, harmonizaci funkce endokrinních žláz a zlepšení psychické kondice. Program nejde cestou přísných diet, ale postupnou úpravou stravovacích návyků.

Masážní strojky Jona

Dopřejte si u vás doma příjemnou masáž namožených svalů. Masážní strojky Jona jsou skladné i na cesty, kde vás osvěží při únavě a bolestech. Vyrobeny jsou z přírodního materiálu a masírovat s nimi můžete chodidla i celé tělo. Snadno si tak pomůžete od bolesti zad, chodidel, ale i hlavy, která často souvisí s nerovnováhou pohybového aparátu.

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Podrobné informace o Centru zdraví Jona, kompletní nabídce služeb, programů a produktů pro zdravý způsob života najdete na internetových stránkách www.jona.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Problém českých řidičů? Zbytkový alkohol

Alkohol tester je užitečný pomocník | foto: Alkohol-testery.cz.

Podle statistiky nehodovosti se stalo jen za první pololetí letošního roku v Česku 1 863 dopravních nehod pod vlivem...

Recepty našich předků pro přípravu ryb mohou být inspirací

Recepty našich předků pro přípravu ryb mohou být inspirací.

Jakou roli hrála sladkovodní ryba v kuchyni našich předků a jaké se dříve používaly receptury? Historie ryby na talíři...

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.