Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nestačí jen bolest utlumit a doufat, že navždy přejde. Pouze nalezením příčiny vašeho problému se může odstranit. Bolest zad bývá často spojena s výhřezy meziobratlových plotének. Jak s bolestí zatočit a získat zpět zdravá záda a radost ze života?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit? | foto: Jona s.r.o.

V dnešní době trávíme spoustu času nahrbeni u počítače nebo v autě. Příliš necvičíme, naopak taháme těžké tašky s nákupem. Večer si lehneme do postele a naše záda se ozvou. Podle statistik nejsme sami, bolesti zad alespoň jednou v životě dostihli 85 % z nás.

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Nesprávným držením těla a nedostatkem zdravého pohybu příliš zatěžujeme ploténky, především v dolní části bederní páteře, což může vést i k jejich výhřezu. Meziobratlové ploténky jsou vazivové podložky mezi jednotlivými obratli, které zajišťují dostatečnou pevnost páteře a zároveň tlumí nárazy. Vlivem nepřiměřené námahy ale může dojít k prasknutí ploténky, nebo i protlačení části vnitřního rosolovitého jádra k nervům, které v postiženém místě vycházejí z páteře.

Bolest zad ale může mít i jiné příčiny, například nedostatečný pitný režim vedoucí ke snížení pružnosti tkání či nadměrnému zatížení ledvin, nebo i nevhodná skladba jídelníčku, která překyseluje tkáně a rovněž vede k bolesti pohybového ústrojí.

Standardní léčba výhřezů plotének je dlouhodobá a často nemá trvalý efekt, protože se zaměřuje na potlačení bolesti a ne na příčiny. Lékaři vám naordinují medikamenty pro tlumení bolesti, klid na lůžku, fyzioterapii a případně obstřiky. Komplikovanější výhřezy se dokonce operují, ale ani tak nemáte zaručenou dlouhodobou úlevu.

Najděte jádro svého problému

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Svěřte svá bolavá záda Centru zdraví Jona, které se zaměřuje na hledání a nápravu příčin vašich zdravotních potíží. Zdejším nosným programem je Computer Kinesiology (CK), který diagnostikuje funkční poruchy a navrhne vhodné řešení pro nápravu příčin vašich potíží.

Tato moderní metoda využívá při léčbě výhřezu plotének počítačové diagnostiky funkce pohybového systému. Vyšetření CK probíhá jako běžné vyšetření na rehabilitaci, převážně ve stoji, aby se projevily i skryté nerovnováhy. Přístroj snadno najde příčiny problému a navrhne individuální postup pro rychlé a efektivní zlepšení funkcí pohybového aparátu.

Počítačový program pro diagnostiku a léčbu funkčních poruch Computer Kinesiology je výsledkem dlouhodobých výzkumů, klinických zkoušek a spolupráce lékařů a fyzioterapeutů s matematiky a inženýry. Nezobrazuje pouze poškození sledované části těla, ale již funkční poruchu, kdy navenek není nic patrné. Spolehlivě tak odhalí příčinu vašich potíží.

Bolest zad vyřeší úprava stravy a cviky vám na míru

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Komplexní přístup zahrnuje počítačem individuálně vytvořenou sestavu cviků pro obnovení správného osového zatížení páteře, speciální masáže a doporučení úpravy životního stylu pro zlepšení kvality tkání a výživy plotének. Nevhodná strava a nedostatečný pitný režim totiž mívají na vzniku výhřezu plotének také svůj podíl, stejně tak stres, který zvyšuje napětí svalů a nutí páteř k přílišnému zakřivení.

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?


Tento vám na míru navržený postup v Centru zdraví Jona vám přinese rychlou úlevu od bolesti a výrazné zlepšení rozsahu pohybů. V běžných případech můžete být zpět v plném pracovním nasazení již za několik dní. Metoda Computer Kinesilogy ale pomáhá i pacientům, kteří podstoupili operaci, která je potíží nezbavila.

Systém Computer Kinesiology je také výrazným pomocníkem při pomoci od únavových stavů a počínajících psychických potíží.

Svěřte se do rukou zkušeného týmu specialistů Centra zdraví Jona v Praze nebo Pardubicích a nechte si za pomoci těch nejmodernějších počítačových metod odstranit bolest zad či další zdravotní potíže.

Unikátní program hubnutí

Nedaří se vám shodit přebytečná kila a neustálé diety způsobují jen obávaný jo-jo efekt? Centrum zdraví Jona přichází s programem evoluční hubnutí, který je zaměřen především na změnu nastavení vnitřních regulačních procesů těla, zejména na změnu poměru mezi energií ukládanou do zásob a tou, která je určena k okamžité spotřebě.

Díky tomuto jedinečnému konceptu se můžete těšit nejen na kýžený úbytek hmotnosti, ale i na nárůst energie. Individuálně navržené cvičení vám na míru působí především na odkyselení organismu, podporu lymfatického oběhu, uvolnění ztuhlých svalů, harmonizaci funkce endokrinních žláz a zlepšení psychické kondice. Program nejde cestou přísných diet, ale postupnou úpravou stravovacích návyků.

Masážní strojky Jona

Dopřejte si u vás doma příjemnou masáž namožených svalů. Masážní strojky Jona jsou skladné i na cesty, kde vás osvěží při únavě a bolestech. Vyrobeny jsou z přírodního materiálu a masírovat s nimi můžete chodidla i celé tělo. Snadno si tak pomůžete od bolesti zad, chodidel, ale i hlavy, která často souvisí s nerovnováhou pohybového aparátu.

Trápí vás bolest zad, které se nikdy nemůžete dlouhodobě zbavit?

Podrobné informace o Centru zdraví Jona, kompletní nabídce služeb, programů a produktů pro zdravý způsob života najdete na internetových stránkách www.jona.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

El Clásico na vlastní oči. Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

El Clásico na vlastní oči: Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

Zhlédnout ta nejkvalitnější fotbalová utkání je snem nejen mnohých mužů. V minulosti to byl problém, jelikož nebylo...

Operátoři v roli Ježíšků. Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Operátoři v roli Ježíšků: Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Ani tento rok mobilní operátoři nezapomněli pro své zákazníky přichystat sváteční nadílku. Své vánoční kampaně spustili...

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Najdete na iDNES.cz