Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Traktory, zemědělská technika – prodejní a výstavní dny AGRICO

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V oblasti mezi Hradcem Králové a Orlickými horami má své teritorium prodejce zemědělské a zahradní techniky Agrico, s. r. o., Týniště nad Orlicí. Protože jeho prodejní oblast zahrnuje jak úrodné půdy Hradecka, tak podhorské oblasti Orlicka, má firma ve své nabídce širokou paletu strojů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Traktory od společnosti Agrico | foto: Agrico

A to od půdozpracující a secí techniky až po techniku pícninářskou a nechybí ani traktory. Každý rok pořádá Agrico výstavu zemědělské techniky, letos se konal již osmý ročník.

Různé traktory od společnosti Agrico

Ještě před dvěma lety byly v nabídce firmy Agrico jen dvě značky traktorů, a to klasický Zetor a Case IH zejména pro ty, kdo potřebují stroj s vyšším výkonem nebo požadují větší komfort.

Nyní je tomu trochu jinak, k uvedeným dvěma značkám přibyla ještě Valtra. Zástupci všech tří značek byly předvedeni, přičemž některé modely traktorů Case IH a zejména pak zetorů byly v nabídce za velmi příznivé ceny.

Z plejády Zetorů budila zaslouženě největší pozornost Forterra 135 s motorem o výkonu 130 koní, vybaveným šestnáctiventilovou hlavou. Pozornost však budily též traktory řady Proxima, a to nikoli jako novinky, ale díky velkému cenovému zvýhodnění, které na ně společnost Agrico poskytla.

Zemědělská technika

Traktory Case IH od společnosti Agrico

O zetorech bylo už mnoho napsáno, takže se věnujme traktorům Case IH. Mezi nimi bylo vystaveno několik novinek. Návštěvníky akce zaujal Farmall 45, který, ač jde o malý traktor, je vybaven plynulou převodovkou využívající řetězový variátor, což je u traktoru s výkonem 45 koní ojedinělá záležitost.

Hned vedle Farmallu stál další zajímavý stroj Case IH JXU 115, prezentovaný sloganem "Velký výkon v malém těle." Tento traktor svým výkonem 113 koní rozšiřuje modelovou řadu a nabízí řadu komfortních prvků. Modelovou řadu Maxxum zastupovalo provedení 110 s motorem o jmenovitém výkonu 112 koní a v agregaci s čelním nakladačem.

Z velkých traktorů Case IH byly předvedeny dvě Pumy 165. Avšak nikoli stejné traktory, jak by se mohlo zdát. Jedna byla s převodovkou typu PowerShift a loketní opěrkou Multicontroller, druhá měla plynulou převodovku CVT. Obě pak měly šestiválcové motory se jmenovitým výkonem 167 koní, který po navýšení dosahuje až na 215 koní.

Traktory s ekonomickým motorem

Traktory Valtra byly zastoupeny ve dvou provedeních – T 160 Versu a N 111 EcoPower. Oba modely byly zajímavé. Provedení Versu se vyznačuje novou převodovkou s pěti stupni řazenými pod zatížením a elektrohydraulickým řazením čtyřstupňové převodovky.

Celkem je tedy k dispozici dvacet převodových stupňů pro jízdu vpřed i vzad, samozřejmě reverzace pod zatížením. Vše se řadí jen pomocí tlačítek. Specifikem Valtry N 111e je motor EcoPower s jmenovitými otáčkami pouze 1800 ot/min. Snížené otáčky znamenají příznivější spotřebu paliva.

Agrico nabízí širokou paletu zemědělských strojů

Paleta zemědělských strojů

Novinkou v sortimentu Agrica je kompletní sortiment značky KUHN. Představena byla i technika firem Agrostroj Pelhřimov, ZDT Nové Veselí či Agrometall.

A ve výčtu techniky nesmíme zapomenout na manipulátory Merlo či kloubové nakladače Weidemann. Mezi manipulátory Merlo byla novinka, Panoramic 25.6 – malý stroj s velkou kabinou, který má zdvih ramene šest metrů a nosnost 2,5 tuny.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Program ŠKODA Bez starostí nabízí inovativní možnosti operativního leasingu

Inovativní produkt v podobě programu ŠKODA Bez starostí přinesla mladoboleslavská automobilka na český trh již v roce...

O nákladní auta z bazaru nemají zájem jen začínající podnikatelé

O nákladní auta z bazaru nemají zájem jen začínající podnikatelé

Pro podnikání v některých odvětvích potřebujete do začátku nemalý kapitál a autodoprava mezi ně rozhodně patří. Dodávky...

Pět důvodů, proč si zamilujete nový Jeep Compass

Pět důvodů, proč si zamilujete nový Jeep Compass

Nový Jeep Compass je hrdým pokračovatelem značky Jeep. Ta už téměř 80 let vyrábí odolné a funkční vozy nejen do terénu....

Najdete na iDNES.cz