Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tradiční výroba axiálních ventilátorů v Dašicích

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Historie počátku výroby axiálních ventilátorů v Dašicích zasahuje do roku 1969. V nově vybudovaném areálu národního podniku OZS Dašice se začaly také vyrábět ventilátory. Byly určeny především pro obrovský socialistický trh zemí RVHP, hlavně pro zemědělství.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jindřich Kadlec - Stroje a zařízení. Široký sortiment axiálních ventilátorů a příslušenství. | foto: Jindřich Kadlec - Ventilátory

V 80. letech se vyrábělo 20 000 až 25 000 ventilátorů ročně, ale pouze v sortimentu 2 až 3 typů.

Po roce 1989 vlivem politické a ekonomické situace došlo k hlubokému propadu poptávky a výroby ventilátorů, který byl jednou z příčin likvidace státního podniku OZS Dašice. V tomto těžkém období 90. let došlo k poškození renomé značky " VENTILÁTORY-DAŠICE".

Jindřich Kadlec - Ventilátory - Avet 800Od roku 2000 vyrábí firma JINDŘICH KADLEC na základě 30ti-leté zkušenosti axiální ventilátory pod značkou "VENTILÁTORY-KADLEC".

Cílem firmy bylo především navrácení důvěry bývalých zákazníků a také získání zákazníků nových (tentokrát z oblasti slibně se rozvíjejícího automobilového průmyslu nejen u nás, ale i ve světě) vlivem nabídky parametrově a designově kvalitnějších ventilátorů.

Specializuje se na výrobu průmyslových ventilátorů od průměru 250 mm – 800 mm, se vzduchovým výkonem 1000 m3 až 50 000 m3, při tlaku 50 Pa až 500 Pa, s příkonem motoru 0, 090 kW až 11 kW. Sortiment ventilátorů se rozšířil na 14 typů v různých modifikacích.

Axiální ventilátory nacházejí široké použití v zemědělství, průmyslu i stavebnictví při větrání zemědělských objektů, výrobních a skladových hal či jiných prostor.

Jindřich Kadlec - Ventilátory obr. 2Kromě všeobecné ventilace se ventilátory používají při přímém chlazení technologických celků (např. transformátorů a kompresorů a motorových agregátů) nebo v sušárenských provozech v prostředí s vyšší teplotou.

Některé ventilátory lze využít i pro provzdušňování sypkých materiálů.

Mezi odběratele Firmy Jidřich Kadlec - Ventilátory patří většinově české renomované firmy, které kvalitní axiální ventilátory montují většinou do technologických energetických zařízení pro firmu ČEZ. Ze zahraničních pravidelných odběratelů ventilátorů uvádíme například U.S. STEEL KOŠICE.

Více naleznete na www.ventilatory-kadlec.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Program Erasmus slaví 30 let.
Program Erasmus slaví 30 let

V roce 2017 slaví Evropa 30 let existence programu Erasmus. Zahraniční studijní pobyt absolvovalo tehdy na evropské úrovni 3 244 studentů. Česká republika se...  celý článek

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Žena programátorka je jako vzácný diamant.
Žena programátorka je jako vzácný diamant

Na otázku, proč usilovat o ženu v IT odpovědělo TOP 1000 světových firem. Z odpovědí lze vyčíst, že ženy by se tomuto oboru rozhodně neměly vyhýbat.  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.