Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Toyota RAV 4: objevte to pravé SUV s novou tváří ve Federal Cars

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Originálním kompaktním SUV s označením spolehlivého průvodce dobrodružstvím bez hranic je RAV4 už více než 20 let. A nyní je tu nová, elegantní RAV4, která se pyšní výrazným novým vzhledem a řadou významných inovací.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Toyota RAV 4: Objevte to pravé SUV s novou tváří ve Federal Cars | foto: Federal Cars, spol. s r.o.

Nová Toyota RAV4 je dokonalou ukázkou průkopnických technologií přinášejících reálné výhody v každodenním provozu: od dynamiky hybridního pohonu přes jistotu dodávanou bezpečnostním paketem Toyota Safety Sense až po důmyslnost systému panoramatického sledování situace kolem vozidla (PVM).

Pro modelový rok 2016 se Toyota dočkala revize designu karoserie, úprav interiéru zaměřených především na další zvýšení kvality použitých materiálů a rozšíření výbavy asistenčními systémy.

Karoserie kompaktního SUV se dočkala změn především v oblasti předních partií, kde vedle nově tvarovaného nárazníku a masky chladiče přitahují největší pozornost hlavní světlomety, které mohou být kompletně sestaveny z diod, z nichž mohou být i zadní svítilny. Přepracování se dočkal samozřejmě i zadní nárazník a nový je i design kol.

V interiéru vedle má vedle prémiově působících materiálů čalounění sedadel a obložení palubní desky zaujmout sedmipalcový barevný dotykový displej a především nové prvky výbavy.

Toyota RAV 4: Objevte to pravé SUV s novou tváří ve Federal Cars

Toyota vyzdvihuje především systém pojmenovaný Bird’s Eye View Monitor, který za pomoci čtveřice kamer nabízí panoramatický pohled na okolí vozu a má přispívat k zjednodušení parkování ve stísněných prostorech. K prvkům zvyšujícím aktivní bezpečnost pak patří mimo jiné adaptivní tempomat, sledování jízdního pruhu a Pre-Collision System.

Vůbec poprvé používá Toyota systém panoramatického zobrazení, který pomocí signálů ze čtyř kamer vytváří na obrazovce úžasný 3D obraz výhledu z vozidla v úhlu 360°. Výhled se zobrazuje zřetelně na displeji a řidič má při tom možnost vybrat si ze dvou režimů: pohyblivý výhled nebo transparentní výhled pro kontrolu všech skrytých překážek či nebezpečí při jízdě nízkou rychlostí, při couvání nebo při zajíždění či vyjíždění do/z úzkého parkovacího prostoru.

Součástí technologického paketu Toyota Safety Sense je nově vyvinutá sestava čtyř systémů na podporu aktivní bezpečnosti – bezpečnostní systém pro předcházení kolizím, asistent pro jízdu v pruzích, automatická dálková světla a systém rozpoznávání dopravních značek – s cílem co nejvíce omezit dopravní nehody.

Toyota RAV 4: Objevte to pravé SUV s novou tváří ve Federal Cars

Hlavní novinkou v rámci modelové řady RAV4 je samozřejmě provedení Hybrid. Hybridní RAV4 vyniká schopností odstraňovat stres každodenního života. Pohodlná sedadla a špičkový výkon hybridních systémů Vám umožní cítit se v kabině jako v oáze naprostého klidu. Zároveň jsou ale hybridní systémy vozu RAV4 schopny dodat okamžitě tolik výkonu, kolik ho vyžadujete při jakémkoli jízdním manévru. Je potvrzeno, že se pod kapotou nachází technika známá z Lexusu NX 300h, tedy atmosférický čtyřválec o objemu 2.5 litru, kterému v pohonu sekunduje jeden nebo dva elektromotory v závislosti na tom, zda se jedná o variantu s předními či všemi poháněnými koly. Za hybridní modely je možno připojit přívěs až do hmotnosti 1 650 kg. Svoji vášeň si tak můžete vzít vždy s sebou, ať už si z nabídky vozů RAV4 vyberete kteroukoli verzi.

Federal Cars v Liberci zajišťuje nezávislý prodej a servis vozů Toyota. Jsme připraveni vám poskytnout záruční i pozáruční servis. Provozujeme vlastní klempírnu a lakovnu. Vlastníme moderní diagnostiku a systém měření geometrie. Po servisní opravě nabízíme ruční mytí zdarma. Rádi vám poskytneme komplexní péči o váš nový i starší vůz Toyota.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Další z rubriky

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji

Kotlíkové dotace právě ve vašem kraji.

Topíte doma starým kotlem na tuhá paliva? A víte, že od roku 2022 už jej možná nebudete smět provozovat pod hrozbou...

Rezidence Park Masarykova: exkluzivní bydlení v srdci Liberce

Projekt Rezidence Park Masarykova dokáže uspokojit i nejnáročnější požadavky na...

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme...

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Data, peníze, ale i fotky nebo osobní informace. Kyberzločinci jsou čím dál rafinovanější a v některých případech proto...

Najdete na iDNES.cz