Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Topná sezóna je tady. Zónová regulace vytápění ušetří spoustu peněz

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud hledáte cesty, jak ušetřit na nákladech na vytápění bytu, zkuste kvalitní zónovou regulaci. Eaton RF systém xComfort je spolehlivá bezdrátová regulace vytápění, kterou lze instalovat jak do novostaveb, tak do starších budov za účelem jejich modernizace.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zónová regulace vytápění ušetří spoustu peněz

Právě ve starších budovách bývá obvykle regulace vytápění nedostatečné a nevyhovuje nejnovějším trendům. Často se také setkáváme s byty, ve kterých topení není řízeno vůbec.

Úspornost individuální regulace vytápění spočívá v tom, že v každé části domu se teplota přizpůsobí aktuálním požadavkům. K tomu slouží zónová regulace, která dokáže uspořit až 30 % provozních nákladů, přičemž pořizovací investice se brzy vrátí. Není přitom důležité, zda topíte elektřinou nebo plynem, nebo zda máte dům vytápěný podlahou.

Zónová regulace vytápění ušetří spoustu peněz

Prázdná peněženka vás trápit nebude

Pokud máte instalovanou zónovou regulaci, můžete si pro každou místnost nastavit požadované teploty v průběhu celého dne. Ne vždy se musí topit po celý den stejně - lze nastavit odlišnou teplotu pro ranní vstávání, když nejste doma, při příchodu z práce, pokud jste na nákupech, pro pohodu u televize a když spíte.

Velkých úspor dosáhneme také ovládáním zdroje tepla. Pokud je požadavek na vytápění alespoň jedné místnosti, řídicí jednotka regulace vytápění zapne kotel, příp. sepne čerpadlo s topnou nebo chladící vodou.

Stiskem odchodového tlačítka lze centrálně zhasnout světla, vypnout vybrané spotřebiče a ve všech místnostech aktivovat úsporný vytápěcí režim. Obdobnou funkci lze zajistit například i při zakódování domu, topení může být udržováno na noční, případě i protimrazové teplotě.

Zónová regulace vytápění ušetří spoustu peněz

Návrh regulace vytápění je velmi snadný. Do obývacího pokoje se nainstaluje Room Manager, do všech ostatních místností bezdrátové termostaty pro měření prostorové teploty. V případě, že vytápíte klasickými radiátory, našroubují se na ně RF hlavice, které regulují průtok vody. Nezbytné je rovněž spínání zdroje tepla nebo oběhového čerpadla - ke kotli se nainstaluje spínací aktor. Výhodou celého RF systému xComfort je také možnost ovládat topné režimy pouze pomocí SMS zpráv.

Další chytré funkce

Kromě regulace vytápění nabízí řídicí jednotka Room Manager ještě další komfortní a bezpečnostní funkce. Je možné řídit také chlazení, časově ovládat rolety, simulovat přítomnost osob spínáním osvětlení během dovolené nebo kontrolovat spotřebu energií.

Komfortní regulace vytápění

Pro řízení vytápění vybavíme váš dům bezdrátovými termostaty pro zónovou regulaci objektu, které měří teplotu v místnostech. Na displeji Room Manageru, vašem počítači nebo mobilním telefonu můžete sledovat individuálně teploty v různých místnostech, včetně venkovní.

Více informací na téma zónová regulace vytápění naleznete na www.xcomfort.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne)výhody?

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne) výhody?

Stejně, jako by se auto bez pomoci jen těžko hýbalo, kdyby nemělo motor, tak i hodinky potřebují k tomu, aby mohly...

Co se děje s radioaktivními odpady v Česku?

Úložiště radioaktivních odpadů Richard u Litoměřic

Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) řeší otázku uložení radioaktivních odpadů a vyhořelého jaderného paliva....

Najdete na iDNES.cz