Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Top manažeři požadují top lektory a měřitelný pokrok v jazyce

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Za stávající ekonomické situace je stále více firem nuceno snižovat veškeré náklady, tedy i ty na rozvoj lidských zdrojů. Lze ale např. na jazykové výuce a lektorech skutečně efektivně ušetřit?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Top manažeři požadují top lektory a měřitelný pokrok v jazyce | foto: Caledonian School

Vzdělávání klíčových zaměstnanců

Pokud si společnost nemůže dovolit školit všechny své zaměstnance, je třeba zvažovat, u kterých pracovníků se investice do vzdělávání vyplatí. Mnoho zaměstnanců se dnes na výuce finančně spolupodílí nebo si ji může vybrat v rámci benefitů z kafetérie. To ale firmě nezaručí potřebný rozvoj u těch, u kterých je v rámci jejich pracovní agendy nutný. V některých firmách proto můžeme pozorovat tendence vytvářet a uzpůsobovat vzdělávací programy pro vybrané klíčové pozice nebo vytipované "talenty“ či "high performers“ z řad zaměstnanců. Až 85 % společností pak v rámci rozvojového programu zvlášť vyděluje pozice top manažerské. 

Vzdělávací potřeby top managementu

Personalisté potvrzují, že u zaměstnanců na pozicích středního a vyššího managementu se většinou setkávají se středně i více pokročilou úrovní angličtiny, popř. dalších jazyků. Přesto i u těchto pracovníků je poptávka po jazykovém vzdělávání značná. Jak jim tedy vyjít vstříc a co přesně top manažeři od výuky jazyků očekávají?

Je to především flexibilita lektora. A to jak časová, vzhledem k časté vytíženosti manažerů, tak i ochota přizpůsobovat zaměření výuky aktuální situaci a potřebám manažera. Výhodou v tomto případě je, pokud může výuka probíhat na individuální bázi, tedy pouze s jedním studentem. 

"Ředitelé firem, náměstci, jednatelé či vrcholoví manažeři potřebují procvičovat jazyk především na praktických situacích, které v práci denně řeší,“ říká Tomáš Vokáč, Director of Studies z jazykové školy Caledonian School

Dodává k tomu, že v těchto specifických typech kurzů se lektor často záměrně nedrží žádné učebnice, ale připravuje studentovi materiály na míru, většinou zaměřené přímo na obchodní, finanční nebo právnickou angličtinu.

Top manažer chce v lektorovi vidět partnera

Aby jazyková výuka zaměstnanci na top pozici něco dávala, musí lektor rozumět jeho potřebám, být v jeho očích partnerem. "V takových hodinách už zdaleka nejde o základy gramatiky a rozdíly mezi přítomným a minulým časem,“ zdůrazňuje Vokáč. "I proto v Caledonian School pracujeme s konceptem tzv. top lektorů.“ 

Ti jsou školou vybíráni na základě různých kritérií, jako jsou vynikající výsledky observací v hodinách, nadprůměrné hodnocení lektora studenty a samozřejmě lektorovy zkušenosti a odborné znalosti. Jen 8 % lektorů se v Caledonian School kvalifikuje do kategorie top lektorů, a právě tato "učitelská elita“ pak úspěšně vede individuální kurzy pro manažery velkých společností. 

Jak dodává Tomáš Vokáč, samotná osobnost lektora ale ještě není zárukou úspěchu. Nutné je umět studentovy pokroky průběžně monitorovat, měřit a dlouhodobě vyhodnocovat a následně vhodně přizpůsobovat zacílení výuky. K tomu slouží propracovaný systém evaluace a několikafázového testování, podrobněji popsaný na webu www.caledonianschool.cz.    

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Mistrem v byznys angličtině za den.
Mistrem v byznys angličtině za den

Chcete úspěšně vést prezentace, porady a jednání v cizím jazyce? Ucházíte se o práci v zahraničí, chystáte se na důležitou pracovní cestu, důležité jednání či...  celý článek

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.