Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TJ Bižuterie vede Jablonečáky už padesát let

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Stovky malých i velkých sportovních hvězd, v desítkách různých sportovních odvětví, vychovala jablonecká TJ Bižuterie. Tělovýchovná jednota, která existuje už neuvěřitelných padesát let!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

TJ Bižuterie vede Jablonečáky už padesát let | foto: Městské divadlo Jablonec nad Nisou, o.p.s.

Kdy přesně byla založena, je opředeno malým tajemstvím. Pamětníci ale uvádí roky 1964 – 1968. Jisté ovšem je, že novodobá historie TJ Bižuterie o. s. se píše od roku 1991.

TJ Bižuterie vede Jablonečáky už padesát let

TJ Bižuterie vede Jablonečáky už padesát let

„V současné době spadá pod hlavičku TJ Bižuterie šestnáct sportovních oddílů. Každý si u nás najde takový sport, který mu bude vyhovovat. Rádi mezi sebe vezmeme děti i dospělé a máme nabídku i pro starší lidi. Sportovní vyžití najde každý,“ říká předseda TJ Bižuterie Stanislav Dubský.

Skvělá akrobatka i mistři bojového umění

TJ Bižuterie má nyní kolem 1 600 členů, z nich celá třetina jsou děti a mládež. Jedním z nejstarších oddílů, který existuje už od počátku vzniku TJ Bižuterie, je třeba volejbalový, naopak nejmladšími jsou například akrobatické lyžování, triatlon nebo moderní gymnastika. Ke sportovním hvězdám, které začínaly nebo stále působí právě v Jablonci v oddílech TJ Bižuterie patří například olympionička, skvělí karatisté z KABU Jablonec Ondřej Musil a Martin Nožička či mezinárodně úspěšná triatlonistka Petra Kuříková či olympionička, akrobatická lyžařka Nikola Sudová.

 A právě posledně jmenovaná, lyžařka Nikola Sudová, je přímo sportovní hvězdou oddílu. Dvaatřicetiletá mladá žena je českou reprezentantkou, a protože se již dlouho pohybuje ve sportovním prostředí a má mnohé zkušenosti, ráda by je předala dál a pomohla. Třeba jako zastupitelka Jablonce nad Nisou za Novou budoucnost pro Jablonec.

Jak již bylo řečeno, hlavním cílem TJ Bižuterie je podpora sportu směrem ke všem generacím. Směle tedy mohou přijít sportovat nejenom malé děti, ale i zmínění senioři. Pro ně je například vhodným cvičením jóga, kulečník či kuželky, turistika, ale i zdravotní cvičení pro starší a pokročilé.

TJ Bižuterie vede Jablonečáky už padesát let

Do aktivit tělovýchovné jednoty ale patří i pořádání významných sportovních podniků. Oddíl plavání pravidelně organizuje mistrovské závody, volejbalový oddíl zase do Jablonce zasadil již několikrát kvalifikační zápasy na Mistrovství Evropy. Významnou akcí v oblasti mládeže je i například Memoriál KCM, kde měří ve volejbalových zápasech své síly dívky do čtrnácti let.

TJ Bižuterie vede Jablonečáky už padesát let

Bez podpory města to nejde

Předseda TJ Bižuterie, Stanislav Dubský, se věnuje sportu celý život a podporu hledá na všech frontách. Proto se nyní rozhodl své aktivity vedoucí k jeho ještě větší podpoře, rozšířit.

„Sport mám rád, i proto jsem přijal funkci předsedy TJ Bižuterie. Chci, aby tradice sportu v Jablonci nad Nisou pokračovala a dobře se mu dařilo, a to je jeden z důvodů mého kandidování do zastupitelstva města,“ vysvětluje Stanislav Dubský, který se objeví na kandidátce strany Nová budoucnost pro Jablonec.

Podle jeho slov musí i město jít sportovním oddílům naproti. „Bez pomoci města to nejde, finance jsou alfou a omegou. Zejména děti a mládež jsou v současné době velmi pasivní, mnohým stačí pouze internet a televize. Nyní se nám daří neustále zvyšovat počet členské základny z řad dětí. Tento trend je právě hlavním cílem naší TJ Bižuterie,“ dodává Stanislav Dubský.

logo

logo

 

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jen málokdo v ČR nemá na Štědrý den ozdobený stromeček. Většina lidí a určitě všechny rodiny s dětmi pak chtějí vánoční...

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Po Lize mistrů i o postup do play off zahrají i tři české týmy v Evropské lize. Plzni a Slavii tipéři věří, naopak Zlín...

Další z rubriky

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Data, peníze, ale i fotky nebo osobní informace. Kyberzločinci jsou čím dál rafinovanější a v některých případech proto...

Modus tvoří nové výrobky vždy s vášní pro dokonalost

Společnost Modus sází na dlouhodobě dobré vztahy se svými zaměstnanci.

Před bezmála čtvrt stoletím začali s málem a od píky. A před dvěma lety již překročily jejich roční tržby poprvé...

Rezidence Park Masarykova: blízko za sportem a do přírody

Aktuální nabídka prodeje druhé a třetí etapy zahrnuje téměř sto bytových...

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme...

Najdete na iDNES.cz