Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

TJ Bižuterie vede Jablonečáky už padesát let

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Stovky malých i velkých sportovních hvězd, v desítkách různých sportovních odvětví, vychovala jablonecká TJ Bižuterie. Tělovýchovná jednota, která existuje už neuvěřitelných padesát let!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

TJ Bižuterie vede Jablonečáky už padesát let | foto: Městské divadlo Jablonec nad Nisou, o.p.s.

Kdy přesně byla založena, je opředeno malým tajemstvím. Pamětníci ale uvádí roky 1964 – 1968. Jisté ovšem je, že novodobá historie TJ Bižuterie o. s. se píše od roku 1991.

TJ Bižuterie vede Jablonečáky už padesát let

TJ Bižuterie vede Jablonečáky už padesát let

„V současné době spadá pod hlavičku TJ Bižuterie šestnáct sportovních oddílů. Každý si u nás najde takový sport, který mu bude vyhovovat. Rádi mezi sebe vezmeme děti i dospělé a máme nabídku i pro starší lidi. Sportovní vyžití najde každý,“ říká předseda TJ Bižuterie Stanislav Dubský.

Skvělá akrobatka i mistři bojového umění

TJ Bižuterie má nyní kolem 1 600 členů, z nich celá třetina jsou děti a mládež. Jedním z nejstarších oddílů, který existuje už od počátku vzniku TJ Bižuterie, je třeba volejbalový, naopak nejmladšími jsou například akrobatické lyžování, triatlon nebo moderní gymnastika. Ke sportovním hvězdám, které začínaly nebo stále působí právě v Jablonci v oddílech TJ Bižuterie patří například olympionička, skvělí karatisté z KABU Jablonec Ondřej Musil a Martin Nožička či mezinárodně úspěšná triatlonistka Petra Kuříková či olympionička, akrobatická lyžařka Nikola Sudová.

 A právě posledně jmenovaná, lyžařka Nikola Sudová, je přímo sportovní hvězdou oddílu. Dvaatřicetiletá mladá žena je českou reprezentantkou, a protože se již dlouho pohybuje ve sportovním prostředí a má mnohé zkušenosti, ráda by je předala dál a pomohla. Třeba jako zastupitelka Jablonce nad Nisou za Novou budoucnost pro Jablonec.

Jak již bylo řečeno, hlavním cílem TJ Bižuterie je podpora sportu směrem ke všem generacím. Směle tedy mohou přijít sportovat nejenom malé děti, ale i zmínění senioři. Pro ně je například vhodným cvičením jóga, kulečník či kuželky, turistika, ale i zdravotní cvičení pro starší a pokročilé.

TJ Bižuterie vede Jablonečáky už padesát let

Do aktivit tělovýchovné jednoty ale patří i pořádání významných sportovních podniků. Oddíl plavání pravidelně organizuje mistrovské závody, volejbalový oddíl zase do Jablonce zasadil již několikrát kvalifikační zápasy na Mistrovství Evropy. Významnou akcí v oblasti mládeže je i například Memoriál KCM, kde měří ve volejbalových zápasech své síly dívky do čtrnácti let.

TJ Bižuterie vede Jablonečáky už padesát let

Bez podpory města to nejde

Předseda TJ Bižuterie, Stanislav Dubský, se věnuje sportu celý život a podporu hledá na všech frontách. Proto se nyní rozhodl své aktivity vedoucí k jeho ještě větší podpoře, rozšířit.

„Sport mám rád, i proto jsem přijal funkci předsedy TJ Bižuterie. Chci, aby tradice sportu v Jablonci nad Nisou pokračovala a dobře se mu dařilo, a to je jeden z důvodů mého kandidování do zastupitelstva města,“ vysvětluje Stanislav Dubský, který se objeví na kandidátce strany Nová budoucnost pro Jablonec.

Podle jeho slov musí i město jít sportovním oddílům naproti. „Bez pomoci města to nejde, finance jsou alfou a omegou. Zejména děti a mládež jsou v současné době velmi pasivní, mnohým stačí pouze internet a televize. Nyní se nám daří neustále zvyšovat počet členské základny z řad dětí. Tento trend je právě hlavním cílem naší TJ Bižuterie,“ dodává Stanislav Dubský.

logo

logo

 

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Severočeská vodárenská společnost
Letní období - maximální tempo na stavbách SVS

Severočeská vodárenská společnost a. s. (dále SVS) je na území Ústeckého a podstatné části Libereckého kraje, kde žije přes 1,1 milionu obyvatel, vlastníkem...  celý článek

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS)
Severočeská vodárenská společnost v toku času

Severočeská vodárenská společnost a. s. (SVS) převzala za své akcionáře odpovědnost za zásobování obyvatelstva pitnou vodou a za odvádění a likvidaci...  celý článek

Věděli jste, že...? Aneb zajímavosti o službách společnosti CERBEROS.
Věděli jste, že...? Aneb zajímavosti o službách společnosti CERBEROS

Pojďme se podívat na zajímavosti z řad produktů společnosti CERBEROS s. r. o., která poskytuje internetové připojení, VOIP telefony a televizní vysílání....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.