Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tisknout a zároveň přispívat k ochraně životního prostředí? Jde to

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Životní prostředí má velký vliv na kvalitu našeho života, přesto ho neustále zatěžujeme. Velký podíl na znečištěném ovzduší má takzvaná uhlíková stopa.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tisknout a zároveň přispívat k ochraně životního prostředí? Ano, jde to! | foto: ARMOR

Podle uhlíkové stopy lze zjistit, jaký dopad má lidská činnost na životní prostředí a klimatické změny. Pod tímto pojmem si můžeme představit zejména množství skleníkových plynů, které vyprodukujeme běžnými každodenními činnostmi.

Bohužel každý z nás přispívá určitým podílem k tomu, že ovzduší je stále více znečištěné. Jen se zkuste zamyslet, třídíte odpad? Pokud ne, také tím přispíváte ke znečištění životního prostředí. Stejně tak je tomu při používání chemických látek, které se dostávají do odpadních vod. Na klimatické změny má vliv také topení, jízda autem a další. Těchto činností je skutečně mnoho. Důležité je však vědět, co vše lze udělat pro určitou nápravu.

Jak pomoci životnímu prostředí?

Každý z nás může pomoci, když se o tuto problematiku bude více zajímat. Základem je tradiční třídění netradičního odpadu. Prázdné PET lahve, krabice, sklo a v neposlední řadě také prázdné tiskové náplně. Každý rok se spotřebuje více než půl miliónu laserových a inkoustových kazet. A pro zajímavost, jedna tonerová kazeta obsahuje až 0,7 kg plastu a 0,15 kg kovu. Inkoustové kazety mohou obsahovat až 100 g plastu. Bohužel v dnešní době projde recyklací méně než 25 % z těchto kazet.

Na každou novou kazetu se průměrně musí vypálit až tři litry oleje. Plast používaný běžně k výrobě klasické kazety se v přírodě rozkládá neuvěřitelných tisíc let. Pokud tedy i vy chcete snížit svou uhlíkovou stopu až o 40 %, dejte přednost renovovaným náplním do tiskáren. To platí nejen pro větší firmy, ale také běžné domácnosti.

Tisknout a zároveň přispívat k ochraně životního prostředí? Ano, jde to!

Tisknout a zároveň přispívat k ochraně životního prostředí? Ano, jde to!

Najděte rychlé a účinné řešení

Používejte náplně ARMOR, které představují kvalitní alternativu díky ekologicky šetrné výrobě a renovaci. Výrobky ARMOR jsou PATENT FREE, což znamená, že neporušují patentová práva originálních výrobců. Svým zákazníkům navíc garantují doživotní záruky a nadstandardní servis včetně programu sběru prázdných kazet a jejich ekologické likvidace.

Co tedy dělat s prázdnou tiskovou kazetou? Do popelnice rozhodně nepatří! Prázdná tisková kazeta si zaslouží zvláštní nakládání. Každý prodejce by měl být schopen náplně nejen prodávat, ale také umožnit jejich ekologický sběr. Prodejce by měl vlastnit sběrný box, kam lze vypsanou náplň (inkoustovou i laserovou) bezpečně odložit. Pokud ho nemá, apelujte na jeho obstarání.

Společnost ARMOR disponuje různými variantami sběrných boxů. Menší množství náplní lze zaslat či osobně donést přímo do sídla firmy. Pokud se jedná o větší firmy, či větší sesbírané množství náplní, je možné se domluvit individuálně na přistavení samostatného sběrného boxu či na pravidelné dlouhodobé spolupráci.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

SLEVOTISK učí republiku tisknout přes WEB.
Slevotisk učí republiku tisknout přes web

Slevotisk jako první v České republice zprovoznil objednávky zakázkové výroby on-line. Jen zadáte přes web a třetí den už u vás zvoní kurýr na dveře s...  celý článek

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.