Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tiskárna Moraviapress: Papír má budoucnost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tiskárna Moraviapress je silným subjektem a na českém trhu působí již dvacet let. Generální ředitel společnosti pan Philipp Walz má podobný názor a tuto příležitost si uvědomuje. U příležitosti 20. výročí založení firmy jsme mu položili několik otázek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

MORAVIAPRESS a. s | foto: MORAVIAPRESS a. s.

Elektronická média a internet jsou s tištěnými médii v interakci a ne vždy v konkurenčním postoji. Konkurují si jen v malém průniku svých produktů, zejména ve zpravodajství a bulváru, kde je důležitá aktuálnost a rychlost, s jakou se informace dostane ke čtenáři.

Technický vývoj již odstranil nevýhodu imobility internetu pomocí nových technologií jako jsou např. iPody nebo elektronické čtečky. Dnes jsme zahlcováni množstvím zbytečných informací, ale ty se paradoxně stávají nezbytností a vytlačují prostor pro čtenářský nebo kulturní zážitek.

Kvalitní časopis má tvář a výraz, dotýkáte se ho, cítíte ho, listujete v něm a nabízí prostor pro kvalitní fotografie i náročnější témata. Potřeba tohoto prožitku zcela nevymizí ani v budoucnu, podobně jako například chuť prožít kontakt s živým hercem v divadle. Tisk a polygrafie obecně je odvětví, které čeká renesance stejně jako tiskárny samé. Zeptali jsme se přímo pana Walze:

MORAVIAPRESS a. s. - Philipp WalzMluvíte perfektně česky…
Bohužel nemluvím perfektně, sám se svou češtinou nejsem úplně spokojený. Začal jsem se ji učit hned, jakmile jsem přijal práci, kterou mi tiskárna Moraviapress nabídla. Nejprve jsem chodil do večerní školy ve Vídni. Ale musím se přiznat, že jsem netušil, jak je váš jazyk těžký. Do té doby jsem se učil cizí jazyky takřka mimochodem. Uměl jsem ze školy anglicky a francouzsky, pak jsem přidal španělštinu a italštinu. Na češtině jsem si ale vylámal zuby. Před nástupem do Břeclavi jsem proto navíc absolvoval měsíční intenzivní kurz v Praze. Hlavně jsem se pak ale učil a stále učím praxí ve firmě. Česky hovořím každý den, i když má tiskárna Moraviapress mnoho lidí, kteří mluví německy a anglicky. Komunikaci v jazyce země, v níž působím, považuji za nezbytný předpoklad k zastávání manažerského postu.

Pro koho tiskárna Moraviapress vyrábí?
Pro Moraviapress je hlavním trhem Česká republika, kde se realizuje asi sedmdesát procent obratu, dalších třicet procent tvoří Rakousko, Německo a Slovensko. Tiskárna má velkou výhodu poloze na hranicích s Rakouskem, blízko Slovensku. Navíc všechny naše firmy leží poměrně blízko sebe, takže když něco náhodou někde nefunguje, jiný člen koncernu může zaskočit.

Jak se tiskárna Moraviapress snaží čelit konkurenci?
Naše tiskárna je spolehlivý partner, který nabízí kvalitní tisk v dojednaných termínech. Snažíme se stále přicházet s novinkami, vycházíme vstříc přáním a požadavkům zákazníků. Jsme si vědomi toho, že cena a kvalita je pro zákazníka to nejdůležitější. Má intuice mi ale říká, že v budoucnosti poroste mezi obchodními partnery význam dobrých vztahů a ty se stanou prioritou. To bude pro Moraviapress nejdůležitější.

MORAVIAPRESS a. s. - tiskárna 1

Jak vidíte nejbližší budoucnost?
V současné době dochází k užšímu propojení dceřiných společností koncernu Goldmann, přičemž tiskárna Moraviapress v posledních letech zvyšuje svoji hodnotu v rámci koncernu. Zároveň dochází k profilaci jednotlivých společností, proto se nyní Tulln zaměřuje téměř výhradně na letáky, Budapešť na plochý tisk a UV laky a Moraviapress zpracovává časopisy a katalogy.

Nebojíte se, že v budoucnosti už nebudou žádné tištěné časopisy a noviny?
Před dvaceti lety se všichni báli, že kvůli televizi skončí kina. A vidíte, jak to dopadlo. Listování a dotyk s papírem přináší nenahraditelný zážitek a až smyslně slastný pocit. Ten počítač nemůže nikdy nabídnout. Proto osobně věřím, že konkrétně papír, tištěná média a s tím i naše tiskárna mají svou budoucnost jistou.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Ceny ve studentské architektonické soutěži Central Group byly rozdány. Vyhlášení výsledků proběhlo v Centru...

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Najdete na iDNES.cz