Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tiskárna Moraviapress: Papír má budoucnost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tiskárna Moraviapress je silným subjektem a na českém trhu působí již dvacet let. Generální ředitel společnosti pan Philipp Walz má podobný názor a tuto příležitost si uvědomuje. U příležitosti 20. výročí založení firmy jsme mu položili několik otázek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

MORAVIAPRESS a. s | foto: MORAVIAPRESS a. s.

Elektronická média a internet jsou s tištěnými médii v interakci a ne vždy v konkurenčním postoji. Konkurují si jen v malém průniku svých produktů, zejména ve zpravodajství a bulváru, kde je důležitá aktuálnost a rychlost, s jakou se informace dostane ke čtenáři.

Technický vývoj již odstranil nevýhodu imobility internetu pomocí nových technologií jako jsou např. iPody nebo elektronické čtečky. Dnes jsme zahlcováni množstvím zbytečných informací, ale ty se paradoxně stávají nezbytností a vytlačují prostor pro čtenářský nebo kulturní zážitek.

Kvalitní časopis má tvář a výraz, dotýkáte se ho, cítíte ho, listujete v něm a nabízí prostor pro kvalitní fotografie i náročnější témata. Potřeba tohoto prožitku zcela nevymizí ani v budoucnu, podobně jako například chuť prožít kontakt s živým hercem v divadle. Tisk a polygrafie obecně je odvětví, které čeká renesance stejně jako tiskárny samé. Zeptali jsme se přímo pana Walze:

MORAVIAPRESS a. s. - Philipp WalzMluvíte perfektně česky…
Bohužel nemluvím perfektně, sám se svou češtinou nejsem úplně spokojený. Začal jsem se ji učit hned, jakmile jsem přijal práci, kterou mi tiskárna Moraviapress nabídla. Nejprve jsem chodil do večerní školy ve Vídni. Ale musím se přiznat, že jsem netušil, jak je váš jazyk těžký. Do té doby jsem se učil cizí jazyky takřka mimochodem. Uměl jsem ze školy anglicky a francouzsky, pak jsem přidal španělštinu a italštinu. Na češtině jsem si ale vylámal zuby. Před nástupem do Břeclavi jsem proto navíc absolvoval měsíční intenzivní kurz v Praze. Hlavně jsem se pak ale učil a stále učím praxí ve firmě. Česky hovořím každý den, i když má tiskárna Moraviapress mnoho lidí, kteří mluví německy a anglicky. Komunikaci v jazyce země, v níž působím, považuji za nezbytný předpoklad k zastávání manažerského postu.

Pro koho tiskárna Moraviapress vyrábí?
Pro Moraviapress je hlavním trhem Česká republika, kde se realizuje asi sedmdesát procent obratu, dalších třicet procent tvoří Rakousko, Německo a Slovensko. Tiskárna má velkou výhodu poloze na hranicích s Rakouskem, blízko Slovensku. Navíc všechny naše firmy leží poměrně blízko sebe, takže když něco náhodou někde nefunguje, jiný člen koncernu může zaskočit.

Jak se tiskárna Moraviapress snaží čelit konkurenci?
Naše tiskárna je spolehlivý partner, který nabízí kvalitní tisk v dojednaných termínech. Snažíme se stále přicházet s novinkami, vycházíme vstříc přáním a požadavkům zákazníků. Jsme si vědomi toho, že cena a kvalita je pro zákazníka to nejdůležitější. Má intuice mi ale říká, že v budoucnosti poroste mezi obchodními partnery význam dobrých vztahů a ty se stanou prioritou. To bude pro Moraviapress nejdůležitější.

MORAVIAPRESS a. s. - tiskárna 1

Jak vidíte nejbližší budoucnost?
V současné době dochází k užšímu propojení dceřiných společností koncernu Goldmann, přičemž tiskárna Moraviapress v posledních letech zvyšuje svoji hodnotu v rámci koncernu. Zároveň dochází k profilaci jednotlivých společností, proto se nyní Tulln zaměřuje téměř výhradně na letáky, Budapešť na plochý tisk a UV laky a Moraviapress zpracovává časopisy a katalogy.

Nebojíte se, že v budoucnosti už nebudou žádné tištěné časopisy a noviny?
Před dvaceti lety se všichni báli, že kvůli televizi skončí kina. A vidíte, jak to dopadlo. Listování a dotyk s papírem přináší nenahraditelný zážitek a až smyslně slastný pocit. Ten počítač nemůže nikdy nabídnout. Proto osobně věřím, že konkrétně papír, tištěná média a s tím i naše tiskárna mají svou budoucnost jistou.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Minimalismus je trendy, stává se z něj nový životní styl a kromě módy a designu se promítá i do gastronomie. Užijte si...

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Polovina léta je za námi, ale ta druhá na nás ještě čeká. Ale pozor, řítí se na nás masakr cen. Rázně do nich řízla...

Najdete na iDNES.cz