Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tipy pro správný vývoj dítěte

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Díky podrobným výzkumům dnes již moc dobře víme, že každá barva, každý tvar i zvuk ovlivňují vývoj dítěte. Jeho zdravé poznání, ale i pozdější období let školních, závisí na jeho podnětech a schopnostech nabytých během prvních roků života.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tipy pro správný vývoj dítěte | foto: Nej-hracky.cz

Jak vývoj dítěte zajistit

Pro vývoj dítěte je bezpochyby důležitý kontakt s rodiči. Vzhledem k tomu, že základní schopností dítěte, která napomáhá rozvíjet celou jeho osobnost, je opakování podle vzoru, potřebuje dítě trávit čas s rodiči a pozorovat je v jejich běžných aktivitách.

Na dítě je potřeba neustále mluvit a popisovat činnosti a věci kolem něj, a to i proto, že děti jsou schopné od nás častokrát odpozorovat i činnosti, u kterých byste to vůbec nečekali. Dítě je však nutné vést i k samostatnosti, proto bychom mu měli zajistit prostředí pro jeho zaměstnání, které tvoří především hry.

Nemělo by to pro nás končit tím, že se naše dítě nějak zabaví. Obklopme naše ratolesti hračkami nejen zábavnými, ale i schopnými zajistit jejich vývoj.

Všechny smysly jednou žirafou

žirafaSeznamte se, prosím, s jednou z prvních přírodních dětských hraček na světě, která stimuluje všechny smysly dítěte! Jmenuje se žirafa Sophie a narodila se 25.května 1961 ve Francii na svátek svaté Sophie!

Je vyrobená ze 100% přírodního kaučuku z mízy stromu Hevea a potravinářské barvy, a proto je pro dítě naprosto bezpečná. Tento eko-výrobek je vyráběn výhradně ve Francii a vyrábí se prostřednictvím náročného procesu, který zahrnuje více než 14 ručních operací a to stejnou technologií už téměř 50 let.

Hračka je známá po celém světě a na rady odborníků ji svým ratolestem pořídily i megahvězdy společenského života, mezi nimi například i Madonna.

Co dělá Sophie pro vývoj dítěte

  • Zrak: Tmavé kontrastní skvrny po celém těle hračky přitahují zrak dítěte. Hračka se tak pro dítě stane důvěrně známým předmětem, který snadno rozpozná a identifikuje.
  • Sluch: Hračka obsahuje pískátko, které je nejenom zdrojem zábavy, ale současně stimulujte sluch dítěte a napomáhá mu v pochopení vztahu mezi příčinou a důsledkem.
  • Chuť: Hračka je vyrobená z pružného materiálu, má řadu kousacích partií (růžky, ouška, čumáček), a proto je ideálním pomocníkem pro zklidnění podrážděných dásní při prořezávání zoubků. Hračka je vyrobena ze 100% přírodní gumy a potravinářské barvy, a proto je pro dítě naprosto bezpečná.
  • Hmat: Hračka je lehká a dokonale uzpůsobená pro drobné ručičky dítěte, které ji může snadno uchopit za dlouhé nožičky nebo krk. Hebkostí provedení připomíná jemnou pokožku maminky, a proto v dítěti vzbuzuje pocit bezpečí a je zdrojem fyziologických a uklidňujících reakcí.
  • Čich: Specifická vůně přírodního kaučuku umožňuje dítěti hračku snadno identifikovat a odlišit ji od ostatních hraček.

www.nej-hracky.cz

Vývoj dítěte závisí na detailech

Instituty, které se dnes zabývají výrobou hraček dokonalých pro vývoj dětí, pracují téměř jako alchymisté. Každý detail, každá funkce i barva musí mít nějaký účel. Děti, obzvláště chlapci, milují auta a jejich modely. Nicméně klasické angličáky dítěti moc vývoj neusnadní a pro ty nejmenší mohou být někdy i nebezpečné.

Tipy pro správný vývoj dítěteSanitka Robin od společnosti WOW Toys splňuje veškerá kritéria pro nezávadnost, detailní propracování (včetně "rentgenu”). Sanitka nepotřebuje žádné baterie, je tudíž lehká a velice odolná. Byla testována a vylepšována skupinou maminek, které přímo předávaly své postřehy výrobcům, aby tak pro jejich ratolesti vznikl ideální "kamarád i učitel" v jedné hračce.

Malý kutil, kuchař nebo doktor

kuchyňJak již bylo řečeno, děti mají tendenci napodobovat chování a činnosti svých vzorů. Velice špatně snáší fakt, že by nebyly ve svých činnostech tak přesvědčivé, jako jejich rodiče. Společnost Gevis Trade s.r.o. přichází s realistickými kuchyňkami, kutilskými boxy nebo pojízdnými ordinacemi pro malé doktory.

Kuchyňky obsahují například troubu, sporák nebo varnou desku s realistickými zvuky i nádobí, stejně jako skutečné kuchyně rodičů. Vše je maximálně bezpečné, v dostatečných velikostech, aby nedošlo k polknutí, nebo poranění ostrým či špičatým předmětem.

Podobné hračky pěstují v dětech samostatnost a zodpovědnost, poskytují jim nikdy nekončící množství zábavy, která může být pokaždé jiná a není to tedy záležitost jedné hodiny a pozdějšího stěhování do sklepa nebo na půdu.

Myslete na správný vývoj svých dětí. Vybírejte hračky nejen krásné, ale i bezpečné a užitečné.

www.nej-hracky.cz

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Připravte se na jaro: detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Připravte se na jaro:  Detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Jarní měsíce bývají zaměřené na očistu organismu, ať už je důvodem snaha shodit přebytečná kila nebo se jen cítit...

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Vykročte do jara s novou výzvou, dosáhněte vysněné postavy. Společně s Cambridge Weight Plan vám s tím pomůžeme. Nedaří...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Najdete na iDNES.cz