Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Thermo Scientific produkty jsou určené pro přípravu NGS knihoven

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Thermo Scientific™ NGS produkty pro přípravu, přečištění a výběr velikosti knihovny kombinují všechny potřebné kroky pro konstrukci NGS knihovny do jedné rychlé a uživatelsky pohodlné metody.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Thermo Scientific™ reagencie jsou optimalizované pro maximální výkon i flexibilitu a v kombinaci s kity Thermo Scientific™ MagJET™ a Thermo Scientific™ GeneJET™ NGS Cleanup and Size Selection umožňují rychlou, snadnou a spolehlivou konstrukci DNA knihovny z minimálního množství výchozího vzorku DNA.

Mezi přednosti zmíněných produktů patří rychlost a jednoduchost protokolů pro purifikaci nukleových kyselin, přípravu NGS knihovny a přečištění a výběr velikosti. Jsou také univerzální, flexibilní a umožňují konstrukci NGS knihovny z nanogramů až mikrogramů výchozí DNA. Zároveň jsou efektivní, reagencie jsou optimalizované pro maximální výkon a vysoce kvalitní a spolehlivé výsledky.

Thermo Scientific produkty pro přípravu NGS knihoven

Thermo Scientific produkty pro přípravu NGS knihoven

Příprava NGS knihovny optimalizované pro Vaše potřeby

Produktové portfolio společnosti Thermo Scientific™ nabízí dvě odlišné technologie pro konstrukci NGS knihoven. Každá z nich byla vyvinuta s cílem splnit náročné požadavky vědeckých pracovníků. Vynikající všestrannost Thermo Scientific ClaSeek kitů a snadné použití Thermo Scientific MuSeek kitů umožňuje vědcům dosáhnout vynikajících výsledků za krátkou dobu s minimálním úsilím.

ClaSeek kity jsou:
Flexibilní - konstrukce DNA knihovny z nanogramů až mikrogramů vzorku
Bez PCR - protokoly bez PCR amplifikace pro konstrukci nezkreslené knihovny
Rychlé a pohodlné - výrazně kratší protokol pro přípravu knihovny, který je časově nenáročný na manuální zpracování

MuSeek kity jsou:
Snadné pro použití – neprovádí se fyzikální fragmentace, úprava konců a ligace
Rychlé – konstrukce knihovny do 80 minut
Univerzální - jeden protokol pro konstrukci knihoven s různou délkou fragmentů

Thermo Scientific produkty pro přípravu NGS knihoven

ClaSeek kity - vynikající flexibilita a rychlý a pohodlný pracovní postup

Thermo Scientific ClaSeek Library Preparation Kity pro platformy Illumina™ a Ion Torrent™ jsou určeny pro rychlou, pohodlnou a přesnou konstrukci DNA knihovny z výchozího množství DNA až 5ng. Protokoly bez amplifikace eliminují zkreslení způsobené PCR, což vede k uniformnímu pokrytí dat a spolehlivým výsledkům sekvenování.

ClaSeek Library Preparation Kity v kombinaci s MagJET NGS Cleanup a Size Selection Kitem umožňují rychlou a pohodlnou přípravu DNA knihovny do jedné hodiny. Použití NGS-optimalizovaných reakčních směsí eliminuje zbytečné pipetovací kroky a snižuje čas manuálního zpracování. Volitelný protokol amplifikace umožňuje přípravu DNA knihovny z malého množství vzorku, a to až z 5ng.

Thermo Scientific produkty pro přípravu NGS knihoven

Vysoké pokrytí a knihovny s různou délkou DNA fragmentů

Sekvenační data získaná z DNA fragmentů knihovny, která byla připravena pomocí ClaSeek PCR-free protokolu, vykazují lepší sekvenační pokrytí v AT a GC-bohatých DNA oblastí ve srovnání s jinými dodavateli.

ClaSeek metoda v kombinaci s kitem MagJET NGS Cleanup and Size Selection umožňuje přípravu DNA knihovny obsahující fragmenty požadované délky. Obrázek ukazuje sekvenování tří DNA knihoven na platformě Illumina™ (výchozí DNA - 50ng fragmentované DNA z E. coli), knihovny připravené pro 50 -, 300 - a 500-bp sekvenování na přístroji Illumina™ MiSeq™. Distribuce velikosti DNA fragmentů byla analyzována na Agilent™ Bioanalyzer™ 2100 pomocí kitu High Sensitivity DNA.

Thermo Scientific produkty pro přípravu NGS knihoven

MuSeek kity - rychlost a pohodlí

Kity Thermo Scientific MuSeek Library Preparation využívají inovativní technologii založenou na použití transpozónu, která umožňuje enzymatickou fragmentaci a označení konců cílové DNA najednou, a tak se eliminují potřebné kroky jako je fyzikální fragmentace, úprava konců DNA a připojení adaptérů. Tato technologie umožňuje konstrukci knihovny za 80 minut s minimálním časem manuální manipulace.

Thermo Scientific produkty pro přípravu NGS knihoven

Schéma MuSeek pracovního postupu při přípravě NGS knihovny pro sekvenování na Ion Torrent

Jeden protokol pro knihovny s různou délkou fragmentů

MuSeek protokol v kombinaci s výběrem velikosti pomocí přístroje E-Gel (Life Technologies Inc.) umožňuje přípravu DNA knihoven s různou délkou fragmentů. Obrázek ukazuje relativní distribuci velikostí DNA fragmentů (z E. coli) genomové knihovny vytvořené podle MuSeek protokolu. Knihovny s fragmenty cílové délky byly vybrány ze stejné DNA knihovny. Distribuce velikostí fragmentů byla analyzována na Agilent Bioanalyzer™ 2100 pomocí kitu High Sensitivity DNA.

Thermo Scientific produkty pro přípravu NGS knihoven

Thermo Scientific produkty pro přípravu NGS knihoven

Spolehlivé přečištění a výběr velikosti NGS knihovny

Kity Thermo Scientific MagJET a GeneJET pro NGS aplikace jsou zcela optimalizované pro robustní a efektivní přečištění a výběr velikosti DNA knihovny z různých reakčních směsí. Další jejich vlastností je NGS-třída čistoty pro úplné odstranění NGS adaptérů, primerů, nukleotidů, enzymů a dalších reakčních složek inhibujících NGS technologii.

MagJET NGS Cleanup a Size Selection Kit:

• Výběr velikosti DNA fragmentů v požadovaném rozsahu
• Vysoce výkonná a kompatibilní technologie na principu magnetických kuliček
• Automatizace na přístrojích Thermo Scientific™ KingFisher™

GeneJET NGS Cleanup Kit:

• Purifikace nukleových kyselin založená na použití silikagelové membrány
• Formát mikro-kolonek
• Rychlý 5 minutový protokol

Kompatibilita s různými reakčními směsi a pufry

Kity MagJET a GeneJET vykazují kompatibilitu s různými reakčními směsi a pufry používaných při NGS technologii. Vzorek fragmentované E. coli genomové DNA (1ug) byl přidán do různých reakčních směsí (a-h), velikost fragmentů byla vybrána na základě protokolu MagJET. Izolované fragmenty knihovny byly analyzovány pomocí Agilent™ Bioanalyzer™ 2100. Očekávané mediány velikosti fragmentů jsou označeny tečkovanou čárou.

Thermo Scientific produkty pro přípravu NGS knihoven

Thermo Scientific produkty pro přípravu NGS knihoven

Vysoké výtěžky a čistota

Kit GeneJET NGS Cleanup zajišťuje vyšší výtěžky DNA knihovny (bez adaptérů) v porovnání s kity jiných dodavatelů, jak ukazuje obrázek pod textem. Fragmentovaná DNA (1ug) s 50bp dlouhými adaptéry (7ug) byla purifikována podle protokolů od Thermo Scientific a jiných dodavatelů. Výtěžek DNA byl stanoven pomocí Agilent™ Bioanalyzer™ 2100.

Thermo Scientific produkty pro přípravu NGS knihoven

1 – Fragmentovaná DNA (kontrola); 2 – Thermo Scientific Cleanup protokol pro čištění; 3 – Thermo Scientific protokol pro odstranění adaptérů; 4-5 – kity od dalších dodavatelů.

Vyšší výstupní data v RNA-seq aplikacích

NGS produktové portfolio společnosti Thermo Scientific poskytuje všechny nezbytné
komponenty pro provedení kompletní RNA-seq metody od izolace RNA až po konstrukci NGS knihovny. Kombinace technologií „Thermo Scientific MagJET mRNA enrichment and Thermo Scientific™ Maxima™ H Minus double-stranded cDNA synthesis“ zajišťuje maximální zisk smysluplných dat ze sekvenování.

Thermo Scientific produkty pro přípravu NGS knihoven

Thermo Scientific produkty pro přípravu NGS knihoven

MagJET mRNA Enrichment Kit:

• Až 10-násobné obohacení mRNA
• Izolace vysoce komplexní mRNA v plné délce
• Vysoké výtěžky ze širokého rozsahu výchozí RNA (5-100ug)
• Kompatibilní s automatizací

Maxima H Minus Double-Stranded cDNA Synthesis Kit:

• Efektivní syntéza dvouvláknové cDNA v plné délce
• Postup dokončen za méně než 2 hodiny
• Připravené reakční směsi
• Zahrnuje primery, kontroly a činidla pro odstranění zbytkové RNA

Thermo Scientific produkty pro přípravu NGS knihoven

Thermo Scientific™ produkty pro přípravu NGS knihoven nabízí společnost BIOGEN Praha s.r.o., která je na českém trhu již od roku 1996. Založena byla v souvislosti s distribucí enzymů pro molekulární biologii.

Více informací o společnosti BIOGEN Praha s.r.o. a produktech Thermo Scientific™ najdete na www.biogen.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Oborů MBA opět přibylo. Nabídka reaguje na zvyšující se zájem manažerů

Oborů MBA opět přibylo. Nabídka reaguje na zvyšující se zájem manažerů

Jednoroční dálkové programy Master of Business Administration, ve zkratce MBA, stále získávají na popularitě. Zaměřují...

Univerzita přesně k vašim službám

Univerzita přesně k vašim službám

Je statisticky dokázáno, že čím má člověk vyšší vzdělání, tím pravděpodobně najde lepší uplatnění. Dnes je na trhu...

Najdete na iDNES.cz