Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Test televizorů: vyberte si ten nejlepší

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Čím se řídíte při výběru televizoru? Rozhoduje vyšší rozlišení, velikost úhlopříčky či spotřeba? Test televizorů z databáze časopisu dTest vám umožní zorientovat se v nabídkách výrobců.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vyberte si ten nejlepší televizor | foto: Časopis dTest |

V internetových i kamenných obchodech jsou k dispozici desítky modelů televizorů. A neustále se objevují nové a nové. Každý spolehlivý test televizorů potvrzuje, že cena není vždy úměrná celkové kvalitě a ani různé výrobci propagované nové technologie zobrazení (LED, Quattron) nutně nevedou k lepšímu obrazu. Plazmovým televizorům pomalu dochází dech, mají obvykle horší obraz než LCD modely, oproti nimž také spotřebují více elektrické energie.

Jak se ale zorientovat v široké nabídce modelů, jejich funkcí a odlišných technologií? V databázi časopisu dTest na adrese www.dtest.cz/testy/televize je možné získat veškeré podrobnosti ke každému televizoru, detaily jednotlivých testovaných parametrů a přehled vybavení jednotlivých modelů. Televizory lze snadno třídit podle různých kritérií, nebo srovnávat mezi sebou. Databáze obsahuje i aktuální ceny jednotlivých modelů na trhu.

Velký test televizorů poukazuje na rozdíly v kvalitě obrazu u jednotlivých TV

Jak velký test televizorů časopisu dTest ukázal, platí úměra - čím větší obrazovka, tím větší riziko, že převedený signál bude vykazovat chyby. Může se tedy stát, že váš televizor bude mít vysoce kvalitní obraz ze signálu ve vysokém rozlišení (například z blu-ray disku), ale pokud do něj zapojíte DVD přes scart kabel, bude kvalita obrazu diametrálně odlišná.

Vyberte si ten nejlepší televizor II

Vyberte si ten nejlepší televizor II

S kvalitou obrazu souvisí i podání barev. Každý výrobce má charakteristické nastavení parametrů obrazu. Poznáte to snadno, pokud se v prodejně s televizory podíváte na tentýž program na televizorech různých značek. Některé se vám budou zdát výrazně barevnější než jiné. Je to totiž jeden z triků, jak "vylepšit" kvalitu obrazu a zapůsobit na potenciálního kupujícího. Test televizorů časopisu dTest prověřuje také to, zda barvy zobrazené televizorem odpovídají skutečnosti, tedy původnímu materiálu.

Značky, které se kvalitou obrazu umísťují na předních místech, skutečně mohou působit v prodejnách vedle přebarvených televizorů značek s horším hodnocením méně atraktivně. Je ovšem důležité si uvědomit, že televizor má signál reprodukovat v původní kvalitě a ne jej zkreslovat, třeba i nerealistickým vylepšením barev.

True

Podobným optickým zlepšením, které je výhodou v prodejně ale k pláči doma, jsou lesklé povrchy obrazovek. Zrcadlící televizor, na který vidíte jen při zatažených závěsech, vypadá sice hezky, ale jen vypnutý. Kvalita zvuku vestavěných reproduktorů některých modelů dostává doslova "na frak".

Souvisí to se snahou o co nejplošší design, který je velmi žádaný a dobře se prodává. Jenže na kvalitní reproduktory často nezbývá místo. Výrazné rozdíly lze nalézt nejen v kvalitě zvuku, ale i v hlasitosti.

Kompletní test televizorů a databází, včetně 3D televizorů a jejich parametrů naleznete na stránkách www.dtest.cz spolu s výsledky testů více než 5 200 různých výrobků.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

I vy v sobě najdete talent. Začněte malovat

Máme pro vás skvělou zprávu. I vy můžete namalovat třeba takhle krásnou květinu!

Věděli jste, že i vy můžete začít kreslit nebo malovat? Ano, zvládnete to také a ještě si nádherně odpočinete u...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Najdete na iDNES.cz