Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Test televizorů: vyberte si ten nejlepší

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Čím se řídíte při výběru televizoru? Rozhoduje vyšší rozlišení, velikost úhlopříčky či spotřeba? Test televizorů z databáze časopisu dTest vám umožní zorientovat se v nabídkách výrobců.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vyberte si ten nejlepší televizor | foto: Časopis dTest |

V internetových i kamenných obchodech jsou k dispozici desítky modelů televizorů. A neustále se objevují nové a nové. Každý spolehlivý test televizorů potvrzuje, že cena není vždy úměrná celkové kvalitě a ani různé výrobci propagované nové technologie zobrazení (LED, Quattron) nutně nevedou k lepšímu obrazu. Plazmovým televizorům pomalu dochází dech, mají obvykle horší obraz než LCD modely, oproti nimž také spotřebují více elektrické energie.

Jak se ale zorientovat v široké nabídce modelů, jejich funkcí a odlišných technologií? V databázi časopisu dTest na adrese www.dtest.cz/testy/televize je možné získat veškeré podrobnosti ke každému televizoru, detaily jednotlivých testovaných parametrů a přehled vybavení jednotlivých modelů. Televizory lze snadno třídit podle různých kritérií, nebo srovnávat mezi sebou. Databáze obsahuje i aktuální ceny jednotlivých modelů na trhu.

Velký test televizorů poukazuje na rozdíly v kvalitě obrazu u jednotlivých TV

Jak velký test televizorů časopisu dTest ukázal, platí úměra - čím větší obrazovka, tím větší riziko, že převedený signál bude vykazovat chyby. Může se tedy stát, že váš televizor bude mít vysoce kvalitní obraz ze signálu ve vysokém rozlišení (například z blu-ray disku), ale pokud do něj zapojíte DVD přes scart kabel, bude kvalita obrazu diametrálně odlišná.

Vyberte si ten nejlepší televizor II

Vyberte si ten nejlepší televizor II

S kvalitou obrazu souvisí i podání barev. Každý výrobce má charakteristické nastavení parametrů obrazu. Poznáte to snadno, pokud se v prodejně s televizory podíváte na tentýž program na televizorech různých značek. Některé se vám budou zdát výrazně barevnější než jiné. Je to totiž jeden z triků, jak "vylepšit" kvalitu obrazu a zapůsobit na potenciálního kupujícího. Test televizorů časopisu dTest prověřuje také to, zda barvy zobrazené televizorem odpovídají skutečnosti, tedy původnímu materiálu.

Značky, které se kvalitou obrazu umísťují na předních místech, skutečně mohou působit v prodejnách vedle přebarvených televizorů značek s horším hodnocením méně atraktivně. Je ovšem důležité si uvědomit, že televizor má signál reprodukovat v původní kvalitě a ne jej zkreslovat, třeba i nerealistickým vylepšením barev.

True

Podobným optickým zlepšením, které je výhodou v prodejně ale k pláči doma, jsou lesklé povrchy obrazovek. Zrcadlící televizor, na který vidíte jen při zatažených závěsech, vypadá sice hezky, ale jen vypnutý. Kvalita zvuku vestavěných reproduktorů některých modelů dostává doslova "na frak".

Souvisí to se snahou o co nejplošší design, který je velmi žádaný a dobře se prodává. Jenže na kvalitní reproduktory často nezbývá místo. Výrazné rozdíly lze nalézt nejen v kvalitě zvuku, ale i v hlasitosti.

Kompletní test televizorů a databází, včetně 3D televizorů a jejich parametrů naleznete na stránkách www.dtest.cz spolu s výsledky testů více než 5 200 různých výrobků.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Remek očekával, že bude mít české následovníky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

První československý kosmonaut Vladimír Remek, od jehož startu uplynulo 2. března přesně 40 let, předpokládal, že dříve...

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Najdete na iDNES.cz