Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Test šamponů - některé vašim vlasům nesvědčí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte-li poškozené vlasy, možná neváháte utratit mnoho set korun za drahé přípravky, které slibují okamžitou regeneraci. Časopis dTest provedl test šamponů, který ukazuje, že pro dosažení stejné kvality v péči o vlasy nám mohou pomoci prostředky až desetinásobně levnější.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Časopis dTest - Šampóny 1 | foto: Časopis dTest

Na trhu se nabízí velké množství šamponů určených pro péči o poškozené vlasy. Časopis dTest otestoval 16 regeneračních šamponů, které naleznete v drogeriích, lékárnách i v obchodech specializovaných na přírodní produkty.

Zastoupeny jsou tedy jak "obyčejné" levné šampony, tak drahé z "profesionálních" řad. Test šamponů prokázal, že v účincích jednotlivých produktů nemusí být tak velké rozdíly, jaké jsou v jejich cenách.

Rozsáhlý test šamponů a jeho vítězové

Test šamponů ukázal, že nejlepší šampony jsou čtyři. Získaly shodné celkové hodnocení kvality a můžete se na ně spolehnout. Cenové rozdíly mezi nimi jsou však obrovské.

Bezkonkurenčně nejlevnější Lidl / Cien Provitamin Repair and Care (dobře, 10 Kč / 100 ml) se vyrovná "profesionálním" výrobkům Wella Professionals Lifetex (dobře, 100 Kč / 100 ml) nebo L’Oréal Professionnel (dobře, 124 Kč / 100 ml). I Dove damage therapy (dobře, 24 Kč / 100 ml) patří k levnějším, je však stále ještě více než dvakrát dražší než výrobek z Lidlu. Kvalitní kosmetika tedy nemusí být drahá.

Časopis dTest - Šampóny 2

Pětadvacet statečných s poškozenými vlasy

Test šamponů obsahoval praktické zkoušky na vlasech 25 testujících. Každý šampon aplikovali vždy na polovinu hlavy každého testujícího. Šampony se postupně vystřídaly na všech hlavách. Po umytí vyplňovali kadeřníci detailní dotazník.

Následovaly i laboratorní zkoušky, při nichž byl měřen lesk vlasů, rozčesávatelnost a ostatní vlastnosti pomocí speciálních přístrojů. Právě rozčesávání vlasů bylo problémem především u dvou šamponů, u přírodního produktu Logona a u šamponu Balea ze sítě drogerií dm.

Detailní výsledky zkoušek všech 16 šamponů jsou k dispozici na webových stránkách časopisu dTest.

V přírodních šamponech se daří choroboplodným zárodkům, potvrdil test šamponů

Přírodní produkty od firem Logona a Lavera neobsahují žádné konzervační látky. To je jistě pro mnohé citlivé jedince přínosné, ovšem takové výrobky jsou logicky náchylnější k napadení choroboplodnými zárodky, což test šamponů potvrdil. Bezprostředně po otevření byly všechny šampony prosté jakýchkoliv mikroorganismů.

V testu jsme do lahviček s šamponem vpravili různé druhy choroboplodných zárodků, které se běžně vyskytují v prostředí a absence konzervantů se projevila. Zatímco v běžných produktech většina brzy "pomřela", v přírodních šamponech se jim dařilo.

Časopis dTest - Šampóny 3

Jen šampon vždy nestačí

Při velmi poškozených, roztřepených nebo potrhaných vlasech je šampon jen první polovinou péče. Součástí pravidelného mytí vlasů by měl být i kondicionér. Ten obsahuje vyšší koncentraci účinných látek a při používání se musí nechat chvíli působit.

Kompletní test šamponů je k dispozici na www.dtest.cz spolu s výsledky testů více než 5 200 různých výrobků. Přístup k výsledkům všech testů po zaplacení měsíčního nebo ročního předplatného.

Autor:
Témata: trh, Lidl, Mikroorganismus

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Vykročte do jara s novou výzvou, dosáhněte vysněné postavy. Společně s Cambridge Weight Plan vám s tím pomůžeme. Nedaří...

Lázně Bohdaneč a jejich 121. lázeňská sezona v prvorepublikovém stylu

Lázně Bohdaneč a jejich 121. lázeňská sezona v prvorepublikovém stylu

Východočeské Léčebné lázně Bohdaneč otevřou 19. května tohoto roku svoji lázeňskou sezonu. Slavnostní zahájení nabídne...

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Získejte krásný úsměv, o kterém jste vždy snili! Rovné zuby vám nejen zvýší sebevědomí, ale můžete se také vyhnout...

Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplat...

Zastanou práci rtěnky, tvářenky i očních stínů. Multifunkční přípravky se vyplat...

Arome.cz Multifunkční produkty mají hned několik výhod. Nestane se vám, že budete v duhovém rozjasňovači a oranžové rtěnce vypada...

Najdete na iDNES.cz