Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Test šamponů - některé vašim vlasům nesvědčí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte-li poškozené vlasy, možná neváháte utratit mnoho set korun za drahé přípravky, které slibují okamžitou regeneraci. Časopis dTest provedl test šamponů, který ukazuje, že pro dosažení stejné kvality v péči o vlasy nám mohou pomoci prostředky až desetinásobně levnější.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Časopis dTest - Šampóny 1 | foto: Časopis dTest

Na trhu se nabízí velké množství šamponů určených pro péči o poškozené vlasy. Časopis dTest otestoval 16 regeneračních šamponů, které naleznete v drogeriích, lékárnách i v obchodech specializovaných na přírodní produkty.

Zastoupeny jsou tedy jak "obyčejné" levné šampony, tak drahé z "profesionálních" řad. Test šamponů prokázal, že v účincích jednotlivých produktů nemusí být tak velké rozdíly, jaké jsou v jejich cenách.

Rozsáhlý test šamponů a jeho vítězové

Test šamponů ukázal, že nejlepší šampony jsou čtyři. Získaly shodné celkové hodnocení kvality a můžete se na ně spolehnout. Cenové rozdíly mezi nimi jsou však obrovské.

Bezkonkurenčně nejlevnější Lidl / Cien Provitamin Repair and Care (dobře, 10 Kč / 100 ml) se vyrovná "profesionálním" výrobkům Wella Professionals Lifetex (dobře, 100 Kč / 100 ml) nebo L’Oréal Professionnel (dobře, 124 Kč / 100 ml). I Dove damage therapy (dobře, 24 Kč / 100 ml) patří k levnějším, je však stále ještě více než dvakrát dražší než výrobek z Lidlu. Kvalitní kosmetika tedy nemusí být drahá.

Časopis dTest - Šampóny 2

Pětadvacet statečných s poškozenými vlasy

Test šamponů obsahoval praktické zkoušky na vlasech 25 testujících. Každý šampon aplikovali vždy na polovinu hlavy každého testujícího. Šampony se postupně vystřídaly na všech hlavách. Po umytí vyplňovali kadeřníci detailní dotazník.

Následovaly i laboratorní zkoušky, při nichž byl měřen lesk vlasů, rozčesávatelnost a ostatní vlastnosti pomocí speciálních přístrojů. Právě rozčesávání vlasů bylo problémem především u dvou šamponů, u přírodního produktu Logona a u šamponu Balea ze sítě drogerií dm.

Detailní výsledky zkoušek všech 16 šamponů jsou k dispozici na webových stránkách časopisu dTest.

V přírodních šamponech se daří choroboplodným zárodkům, potvrdil test šamponů

Přírodní produkty od firem Logona a Lavera neobsahují žádné konzervační látky. To je jistě pro mnohé citlivé jedince přínosné, ovšem takové výrobky jsou logicky náchylnější k napadení choroboplodnými zárodky, což test šamponů potvrdil. Bezprostředně po otevření byly všechny šampony prosté jakýchkoliv mikroorganismů.

V testu jsme do lahviček s šamponem vpravili různé druhy choroboplodných zárodků, které se běžně vyskytují v prostředí a absence konzervantů se projevila. Zatímco v běžných produktech většina brzy "pomřela", v přírodních šamponech se jim dařilo.

Časopis dTest - Šampóny 3

Jen šampon vždy nestačí

Při velmi poškozených, roztřepených nebo potrhaných vlasech je šampon jen první polovinou péče. Součástí pravidelného mytí vlasů by měl být i kondicionér. Ten obsahuje vyšší koncentraci účinných látek a při používání se musí nechat chvíli působit.

Kompletní test šamponů je k dispozici na www.dtest.cz spolu s výsledky testů více než 5 200 různých výrobků. Přístup k výsledkům všech testů po zaplacení měsíčního nebo ročního předplatného.

Autor:
Témata: trh, Lidl, Mikroorganismus

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Léto láká k procházkám v přírodě. Už si ale nemůžeme bezstarostně lehnout do trávy. Klíšťata číhají na každém kroku. A...

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Úklid nemusí trvat celý den nebo víkend. Stačí k tomu mít pomocníka, který vám práci usnadní a urychlí. Přesně takový...

Velký den v životě každé ženy

Velký den v životě každé ženy

Možná manželství už nemá tu váhu jako kdysi, svatební den však stále zůstává výjimečnou událostí, která spojí dva...

Najdete na iDNES.cz