Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Technologie tvořená lidmi: společnost TESCAN nabízí dialog a podporu

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02
Měřítkem úspěchu každé firmy jsou nejen její tržby, ale i dlouhodobý růst a jméno patřící ke špičkám v oboru. Takovou úspěšnou společností je i TESCAN, který se za 25 let své existence rozrostl z malé firmy zabývající se výrobou programovatelných řídicích jednotek v nadnárodní korporaci se čtyřmi stovkami zaměstnanců po celém světě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Superčisté prostory - V čistých prostorách je udržován přetlak, aby při otevření dveří vzduch proudil ven a nenasával dovnitř prach. Limit pro superčisté prostory činí 100 částic/m³. Jednou týdně dochází k měření čistoty, které potvrzuje, že ve skutečnosti se zde stabilně dosahuje téměř nulové hodnoty. | foto: Archiv společnosti TESCAN

V současné době zaujímá pevnou pozici mezi pěti nejvýznamnějšími světovými výrobci elektronových mikroskopů. Vývoj špičkových technologií, vlastní zázemí, píle a týmová spolupráce – to vše je součástí cesty za dlouhodobým úspěchem.

Česká republika je ve světě známá svou tradicí výroby a vývoje elektronových mikroskopů; za hlavní město elektronové mikroskopie je považováno Brno. Již 25 let zde působí firma TESCAN. Její zakladatelé navázali na tradici elektronové mikroskopie a z malé společnosti o pěti lidech postupně vybudovali nadnárodní holding s dceřinými firmami po celém světě a rozsáhlou distribučně-servisní sítí.

Dokladem stabilního růstu firmy TESCAN je především stále se rozšiřující produktová řada, která v současné době čítá 8 různých typů špičkových elektronových mikroskopů a nově i unikátní holografický mikroskop. Technologická vylepšení stávajících produktů a další nové přístroje jsou neustálou výzvou pro samostatné oddělení výzkumu a vývoje.

K uspokojení rostoucích nároků zákazníků přispívá kromě vlastní vědecko-výzkumné a přímo navazující zakázkové výrobní činnosti plně řízené brněnskou centrálou společnosti také spolupráce s významnými vědeckými pracovišti a univerzitami nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Díky tomu TESCAN za dobu svého působení nainstaloval více než 2100 svých výrobků, včetně celé řady unikátních a zakázkových řešení, v laboratořích prestižních univerzit, veřejných institucí, technologických a vývojových center, ale i celosvětově známých firem v téměř 80 zemích světa.

Poznání díky dialogu mezi vědci a výrobci

Ing. Jaroslav Klíma, jeden za zakladatelů společnosti TESCAN a CEO TESCAN ORSAY...

Ing. Jaroslav Klíma, jeden za zakladatelů společnosti TESCAN a CEO TESCAN ORSAY HOLDING, a.s.

„Vždy jsme se zaměřovali na potřeby konkrétního zákazníka, který je pro nás na prvním místě. Jsme si vědomi toho, že právě on ví nejlépe, jakého výsledku chce s pomocí našich přístrojů dosáhnout. Naše znalosti a specializaci využíváme k tomu, abychom mu poskytli nástroj, který otevírá dveře k poznání a dosažení výzkumných cílů,“ odhaluje filosofii firmy jeden z jejích zakladatelů a současný CEO, Ing. Jaroslav Klíma.

Již dávno neplatí, že stačí dodat přístroj. Trendem je pořízení celého aplikačního workflow od jednoho dodavatele, a proto neustálé inovace, rozšiřování vlastního portfolia i portfolia dceřiných společností je jedinou cestou, jak se prosadit a nenechat se pohltit jiným gigantem. I proto TESCAN nabízí celá řešení, která jsou vždy upravována na míru zákazníkovi.

„Nejen svým současným, ale i budoucím partnerům můžeme nabídnout hlavně vzájemný dialog a podporu. Neuznáváme obyčejný prodej v podobě anonymního obchodního vztahu dvou subjektů; u nás vždy každý jedná s konkrétní osobou. Naši zákazníci jsou zároveň našimi partnery,“ upřesňuje Klíma.

Právě díky tomuto přístupu, flexibilitě a vlastním vývojově-výrobním kapacitám soustředěným v jednom místě, je TESCAN vyhledávanou značkou na poli přístrojů elektronové a iontové optiky.

Zaměstnanci jsou naší devízou

Firma nemůže existovat bez zaměstnanců, a na to je důležité nikdy nezapomínat. Na nich stojí budoucí osud firmy a v oboru nanotechnologií, kde působí TESCAN, to platí dvojnásob. Technologie je zde tvořená lidmi, týmy. Díky úzké spolupráci výzkumu a vývoje, výroby i obchodního oddělení je možné nabízet unikátní přístrojová řešení.

„Toho, že základem úspěchu jsou i kvalitní a spokojení zaměstnanci, jsme si vědomi už od počátku. Vždy jsme se zaměřovali na jedničkáře, lidi pracovité, poctivé a výjimečné ve svém oboru. Dokladem je například skutečnost, že více než 65 % zaměstnanců naší společnosti má ukončené vysokoškolské vzdělání,“ dodává Klíma.

I přes zdánlivě typicky mužskou specializaci tohoto oboru pracuje ve firmě okolo 25 % žen, a to v různých odděleních včetně vývoje. Tato divize v TESCANu čítá celkem téměř 100 lidí.

TESCAN se řadí k mladým firmám a s více než 55 % zaměstnanců mladších 35 let tak podtrhává ne zcela obvyklý kreativní přístup, kdy dlouholeté zkušenosti předních výzkumných pracovníků spojuje s netradičním náhledem a tvořivým přístupem mladých odborníků, se kterými začíná spolupracovat již při studiu.

Samozřejmostí je tak nabídka stáží pro studenty posledních ročníků, vedení diplomových prací, podpora při doktorském studiu a možnost dlouhodobých flexibilních úvazků.

Spokojenost zaměstnanců a dobré pracovní podmínky jsou pro TESCAN jednou z klíčových oblastí.

Už při budování sídla firmy a později i druhé budovy v brněnských Kohoutovicích se dbalo na to, aby bylo vytvořeno příjemné pracovní prostředí bez jakýchkoliv kompromisů.

Nový výrobně-administrativní areál společnosti TESCAN v brněnských...

Nový výrobně-administrativní areál společnosti TESCAN v brněnských Kohoutovicích.

Budovy jsou postaveny s respektem vůči okolí a za použití moderních technologií šetrných k životnímu prostředí. Čisté a superčisté prostory, velkoryse prostorově řešené kanceláře a vlastní jídelna s pestrou nabídkou obědových jídel i možností snídaní jsou jen několika aspekty kvalitních pracovních podmínek.

Další kapitolou je pak nabídka benefitů zahrnující mimo jiné pružnou pracovní dobu, individuální spolupráci již při studiu, možnosti dalšího vzdělávání, výhodné mobilní tarify, celofiremní relaxační i sportovní akce, využití karty Multisport, možnost umístění dětí do spolupracující mateřské školy a mnoho dalšího.

Dokladem dlouhodobé spokojenosti zaměstnanců je v neposlední řadě fakt, že fluktuace ve firmě se pohybuje okolo 5 % ročně.

Čeho si TESCAN opravdu cení, jsou české kořeny. Proto nehodlá přesouvat vývoj ani výrobu do zahraničí, potažmo ani z Brna. Přesto je jako nadnárodní společnost atraktivním zaměstnavatelem pro lidi z celého světa, což vytváří zajímavé kreativní a multikulturní prostředí.

V sídle firmy v současné době pracují příslušníci celkem 7 národností, mezi nimi například Slováci, Francouzi, Portugalci, Rusové, Indové či Mexičané. Mezi všemi navzájem vládne příjemná a synergická atmosféra, kde všichni sdílí společné cíle. I to je jasným důkazem současného nadnárodního charakteru původně malé české firmy.

Mít vize a nemít strach je ta správná cesta k úspěchu

„To je naše cesta, takový je náš způsob fungování,“ popisuje Klíma. „Stejně jako dbáme na spokojenost našich zákazníků, tak nezapomínáme ani na naše zaměstnance. Protože jsou to oni, na kom stojí naše společnost a vývoj dalších technologií. Zaměřujeme se na jejich rozvoj, nabízíme širokou škálu benefitů i uplatnění a snažíme se vybudovat celkově příjemné pracovní prostředí. Sociální zodpovědnost vůči okolí je pro nás také velmi důležitá. Díky neustálému rozvoji, inovacím, odvaze a vizi dnes můžeme slavit 25 let od založení společnosti a být dále úspěšně rostoucí firmou, která se nedá pohltit zahraničním kapitálem,“ dodává Klíma.

Tescan
Témata: Kohoutovice

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Preventivní program Zdravý manager
Chcete mít své zdraví pod kontrolou? Nechte se vyšetřit

Všem, kdo chtějí vědět, jak jsou na tom se zdravím, nabízí Fakultní nemocnice Brno preventivní program Zdravý manager. Je určen nejen osobám ve vrcholných...  celý článek

Kupujete nový šicí stroj? Poradíme, co k němu ještě budete potřebovat.
Kupujete nový šicí stroj? Poradíme, co k němu ještě budete potřebovat

Jestliže chcete proniknout do tajů šití a je jedno, zda si ušijete polštářek, obroubíte záclony, nebo se budete věnovat například patchworku, je důležité,...  celý článek

Hybridní stojan Major produktem roku 2017
Hybridní stojan Major se stal produktem roku 2017

Pevnou pozici na trhu v oblasti petrochemického průmyslu a energií nedávno na 24. ročníku Mezinárodního veletrhu Stacja Paliw ve Varšavě potvrdila úspěchem...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.