Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tepelná čerpadla PZP ekologicky topí, ohřívají vodu i spoří peníze

Komerční sdělení   10:00aktualizováno  10:00
Budoucnost ve vytápění i ohřevu teplé vody. To jsou tepelná čerpadla. Jejich obliba v Česku stoupá. Potvrzují to i statistiky prodeje jejich největšího českého výrobce - PZP HEATING z Dobrého u Dobrušky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tepelná čerpadla PZP ekologicky topí, ohřívají vodu, spoří peníze | foto: PZP HEATING a.s.

Elektrické bojlery, elektrokotle, plynové kotle či kotle na tuhá paliva. To jsou nejčastější zdroje vytápění a ohřevu teplé vody v českých domácnostech. Přibývá ale lidí, kteří opouští zažitý konzervativní přístup.

Chtějí totiž ve svém domě nejen pohodlné a ekologické teplo, ale hodlají za jeho dodávku také co nejméně platit. I proto se v České republice začíná rozšiřovat výhodná a zajímavá alternativa, jež má tradici zejména v zemích západní Evropy už několik desetiletí - tepelná čerpadla.

Obliba v ČR stoupá. Ale pozor na kvalitu

Rostoucí zájem o tepelná čerpadla však s sebou nese i rizika pro potenciální zájemce o tento způsob vytápění a ohřevu vody.

I v souvislosti s dotačním programem ministerstva životního prostředí "Zelená úsporám", který na straně jedné zajistil informovanost a poskytl finanční podporu velké skupině zájemců, na straně druhé však nezajistil důkladné prověření podporovaných výrobků, byl český trh doslova zaplaven nabídkou nejrůznějších značek a typů tepelných čerpadel mnohdy pochybné kvality.

Odborníci, ale i výrobci kvalitních tepelných čerpadel proto uvítali vznik mezinárodní značky kvality European Quality Label for Heat Pumps. Zavedla ji Evropská asociace tepelných čerpadel (EHPA). Značka kvality by měla zákazníkům usnadnit orientaci v široké nabídce výrobků a pomoci vybrat ty opravdu nejlepší tepelná čerpadla a jiné výrobky.

Tepelná čerpadla PZP vlastní značku kvality EHPA

Takovým štítkem kvality se může pochlubit i PZP, firma s téměř dvacetiletou tradicí.

Guetesiegel ehpa 4c klein

Aby bylo možné přidělit produktům tohoto největšího českého výrobce tepelných čerpadel značku kvality EHPA, muselo napřed jeho zboží splňovat kritéria testu EHPA. Tento test provádí akreditované zkušebny nebo laboratoře v zahraničí. Výrobce či distributor všeobecně musí dále kromě testu zajistit definované úrovně služeb.

Mezi klíčové požadavky testu EHPA patří shoda výrobku s mezinárodními a národními normami, předpisy a nařízeními. Dále musí test prokázat platnost uváděných technických parametrů, které bývají neznačkovými výrobci i jejich distributory často zkreslovány. Výrobce musí prokázat, že dlouhodobě disponuje na daném trhu prodejní a distribuční sítí, plánováním, autorizovaným servisem a má provozní dokumenty v místním jazyce země, kde jsou tepelná čerpadla distribuována.

Nezbytná je také existence fungující sítě péče o zákazníka v oblasti servisu, která umožňuje 24 hodinovou reakční dobu na řešení technických problémů a pokud chce firma získat značku kvality EHPA, musí zároveň poskytovat minimálně dvouletou plnou záruku na své výrobky s tím, že záruka musí obsahovat prohlášení o tom, že na tepelná čerpadla budou náhradní díly k dispozici po dobu nejméně deseti let.

K výše uvedenému zbývá už jen podotknout, že přísná kritéria pro přidělení značky kvality splňuje na českém trhu pouze několik výrobců.

Jak poznám kvalitní tepelná čerpadla?

Zákazníci, kteří si hodlají pořídit tepelná čerpadla, by neměli v žádném případě hledět jen na ceny zboží. Důležité je posoudit kromě ceny i tradici výrobce, jeho zkušenosti na základě většího počtu referencí, garance za výrobek a dlouhodobě fungující servis včetně technické podpory nejen při realizaci.

Tyto všechny atributy splňuje bez dlouhého váhání výrobek se značkou kvality Q evropské asociace. Žádejte značku Q a certifikát kvality od svých prodejců. Při pořízení tepelného čerpadla totiž více než kde jinde platí, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.

Tepelná čerpadla a další informace najdete na internetové adrese:
www.tepelna-cerpadla-pzp.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Mistrem v byznys angličtině za den.
Mistrem v byznys angličtině za den

Chcete úspěšně vést prezentace, porady a jednání v cizím jazyce? Ucházíte se o práci v zahraničí, chystáte se na důležitou pracovní cestu, důležité jednání či...  celý článek

Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler.
Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler

Výtah je v domě užitečným pomocníkem, který si můžete podle vlastních potřeb vyladit do naprostých detailů. Jejich výběr usnadní nový mobilní showroom...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.