Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tepelná čerpadla PZP ekologicky topí, ohřívají vodu i spoří peníze

Komerční sdělení   10:00aktualizováno  10:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Budoucnost ve vytápění i ohřevu teplé vody. To jsou tepelná čerpadla. Jejich obliba v Česku stoupá. Potvrzují to i statistiky prodeje jejich největšího českého výrobce - PZP HEATING z Dobrého u Dobrušky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tepelná čerpadla PZP ekologicky topí, ohřívají vodu, spoří peníze | foto: PZP HEATING a.s.

Elektrické bojlery, elektrokotle, plynové kotle či kotle na tuhá paliva. To jsou nejčastější zdroje vytápění a ohřevu teplé vody v českých domácnostech. Přibývá ale lidí, kteří opouští zažitý konzervativní přístup.

Chtějí totiž ve svém domě nejen pohodlné a ekologické teplo, ale hodlají za jeho dodávku také co nejméně platit. I proto se v České republice začíná rozšiřovat výhodná a zajímavá alternativa, jež má tradici zejména v zemích západní Evropy už několik desetiletí - tepelná čerpadla.

Obliba v ČR stoupá. Ale pozor na kvalitu

Rostoucí zájem o tepelná čerpadla však s sebou nese i rizika pro potenciální zájemce o tento způsob vytápění a ohřevu vody.

I v souvislosti s dotačním programem ministerstva životního prostředí "Zelená úsporám", který na straně jedné zajistil informovanost a poskytl finanční podporu velké skupině zájemců, na straně druhé však nezajistil důkladné prověření podporovaných výrobků, byl český trh doslova zaplaven nabídkou nejrůznějších značek a typů tepelných čerpadel mnohdy pochybné kvality.

Odborníci, ale i výrobci kvalitních tepelných čerpadel proto uvítali vznik mezinárodní značky kvality European Quality Label for Heat Pumps. Zavedla ji Evropská asociace tepelných čerpadel (EHPA). Značka kvality by měla zákazníkům usnadnit orientaci v široké nabídce výrobků a pomoci vybrat ty opravdu nejlepší tepelná čerpadla a jiné výrobky.

Tepelná čerpadla PZP vlastní značku kvality EHPA

Takovým štítkem kvality se může pochlubit i PZP, firma s téměř dvacetiletou tradicí.

Guetesiegel ehpa 4c klein

Aby bylo možné přidělit produktům tohoto největšího českého výrobce tepelných čerpadel značku kvality EHPA, muselo napřed jeho zboží splňovat kritéria testu EHPA. Tento test provádí akreditované zkušebny nebo laboratoře v zahraničí. Výrobce či distributor všeobecně musí dále kromě testu zajistit definované úrovně služeb.

Mezi klíčové požadavky testu EHPA patří shoda výrobku s mezinárodními a národními normami, předpisy a nařízeními. Dále musí test prokázat platnost uváděných technických parametrů, které bývají neznačkovými výrobci i jejich distributory často zkreslovány. Výrobce musí prokázat, že dlouhodobě disponuje na daném trhu prodejní a distribuční sítí, plánováním, autorizovaným servisem a má provozní dokumenty v místním jazyce země, kde jsou tepelná čerpadla distribuována.

Nezbytná je také existence fungující sítě péče o zákazníka v oblasti servisu, která umožňuje 24 hodinovou reakční dobu na řešení technických problémů a pokud chce firma získat značku kvality EHPA, musí zároveň poskytovat minimálně dvouletou plnou záruku na své výrobky s tím, že záruka musí obsahovat prohlášení o tom, že na tepelná čerpadla budou náhradní díly k dispozici po dobu nejméně deseti let.

K výše uvedenému zbývá už jen podotknout, že přísná kritéria pro přidělení značky kvality splňuje na českém trhu pouze několik výrobců.

Jak poznám kvalitní tepelná čerpadla?

Zákazníci, kteří si hodlají pořídit tepelná čerpadla, by neměli v žádném případě hledět jen na ceny zboží. Důležité je posoudit kromě ceny i tradici výrobce, jeho zkušenosti na základě většího počtu referencí, garance za výrobek a dlouhodobě fungující servis včetně technické podpory nejen při realizaci.

Tyto všechny atributy splňuje bez dlouhého váhání výrobek se značkou kvality Q evropské asociace. Žádejte značku Q a certifikát kvality od svých prodejců. Při pořízení tepelného čerpadla totiž více než kde jinde platí, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.

Tepelná čerpadla a další informace najdete na internetové adrese:
www.tepelna-cerpadla-pzp.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Zavedení laparoskopie do chirurgických operačních technik, ke kterému došlo na konci osmdesátých let minulého století,...

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

Svěřte své zboží do našich rukou

Svěřte své zboží do našich rukou

Česká rodinná společnost Lorenc Logistic, s.r.o. se sídlem v Klatovech během svého pětadvacetiletého působení na trhu...

Najdete na iDNES.cz