Pondělí 13. července 2020, svátek má Markéta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 13. července 2020 Markéta

Veletrh AMPER - v éře digitalizace, IoT a sítí 5G

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Veletrh AMPER každoročně mapuje nejnovější trendy především v oborech elektrotechniky, energetiky, elektroniky, automatizace a digitalizace i ICT. K vidění budou nové technologie pro chytrá města, elektromobilitu, chytrou domácnost i řada žhavých novinek a inovací z oblasti zabezpečení a osvětlení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Veletrh AMPER - v éře digitalizace, IoT a sítí 5G | foto: EXPOTRADING s.r.o.

V reakci na postupné zavádění sítí 5G a jeho vlivu na uvádění nových technologií na trh, robotiku, internet věcí, automobilový průmysl (autonomní vozidla) nebo virtuální a rozšířenou realitu, je pro návštěvníky i vystavovatele veletrhu připraven speciální doprovodný program. 

Veletrh AMPER, pořádaný společností Terinvest, se koná od 17. do 20. 3. na výstavišti v Brně.

AMPER 5G EXPERIENCE ZONE – síť 5G naživo!

V rámci této speciální zóny si budou moci návštěvníci prohlédnout a vyzkoušet hlavní výhody 5G. Síť nové generace 5G představí na své expozici společnost Vodafone. Návštěvník se dozví, jaké inovace umožní MPN (mobile private network) postavená na 5G, jak pomůže ve výrobě AR/VR technologie nebo jak vypadá první „5G smart factory“ na výrobu elektromobilů v německém městě Aachen.

Vodafone také představí spolupráci s městy ze soutěže 5G pro 5 měst, kterou vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Tři z pěti měst budují svoji digitální strategii právě s Vodafonem (Ústí nad Labem, Karlovy Vary a Jeseník) a díky vítězství v soutěži získají podporu státu pro testování a využívání 5G technologií, stejně jako pro rozvoj chytrých měst.

Součástí 5G zóny je také přednáškový prostor AMPER COMPUTER STAGE, který nabídne přednášky a diskuze zabývající se nejnovějšími trendy v oblastech smart home a IoT.

Rizika spojená se zaváděním sítí 5G budou současně probírána na konferenci KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST, která se uskuteční v rámci veletrhu AMPER v úterý 17. 3. 2020. 

Veletrh AMPER - v éře digitalizace, IoT a sítí 5G

Chytrá a bezpečná řešení pro domácnosti i celá města

Nejen novinky největších lídrů v oboru, ale i diskuze na aktuální oborová témata. V rámci programu AMPER SMART & SAFE CITY proběhne konference Smart city v praxi a Kybernetická bezpečnost 2020. Na konferencích vystoupí zástupci státních organizací, regulačních autorit i průmyslu. Diskutovat se bude o ochraně kritické infrastruktury státu i o konkrétních modelových situacích kybernetických hrozeb spojených mimo jiné se zaváděním 5G sítí. Program je určen nejen zástupcům municipalit, ale i odborníkům z oblasti ICT bezpečnosti.

Přímo na veletrhu následně probíhá prezentace technologických novinek i koncepčních řešení. Společnost Konica Minolta představí robustní, modulární a kyber-bezpečnou kameru nevídaného potenciálu. Decentralizovaná architektura kamery umožňuje používat speciální aplikace s prvky umělé inteligence a strojového učení a přináší zcela nové standardy pro inteligentní video technologii. Nejen zástupce municipalit zaujme SmartCity Dashboard, který slouží k řízení energetických a bezpečnostních procesů v budovách nebo systém bezdrátové regulace vytápění IQRC určený pro rozsáhlé komplexy budov společnosti HDL Automation.

ABB v této oblasti představí inovativní řešení pro chytrou domácnost, budovy, města i továrny včetně výjimečných produktů v oblasti e-mobility. Chytrým systémům, které se starají o bezpečí a komfort jejich uživatelů, se budou na veletrhu věnovat i společnosti ELKO EP, Teco, Niko Slovakia, Wago-Elektro, FASTER CZ, Jablotron Alarms nebo společnost Schneider Electric, která je specialistou na energetický management a automatizační digitální řešení. 

Veletrh AMPER - v éře digitalizace, IoT a sítí 5G

Hala V patří automatizaci a digitalizaci

Inovativní software i hardware pro digitální transformaci výrobních podniků a firem představí největší lídři v těchto oborech. Beckhoff Automation prezentuje zcela nový typ planárního pohonu XPlanar, jenž kombinuje individuální uspořádání rovinných dlaždic se schopností polohování segmentů levitujících nad těmito dlaždicemi ve více rovinách. Generační změnu v technologii senzorů tekutin prezentuje Turck, který jistě zaujme robustními snímači řady PS+ s intuitivním ovládáním. Širší odborná veřejnost uvítá možnost diskuze přímo v hale V v rámci FÓRA AUTOMATIZACE A DIGITALIZACE o aktuálních trendech, jako jsou například digitální dvojče, virtuální a rozšířená realita, blockchain, měřicí a přístrojová technika pro podporu digitalizace průmyslu, průmyslové roboty, štíhlá výroba, 3D tisk a další.

Veletrh AMPER - v éře digitalizace, IoT a sítí 5G

Moderní energetická řešení

Zajímavé komplexní řešení vodních elektráren včetně jejich dálkového ovládání představí HYDROSERVIS-UNION. Zpracování vodičů je jednou z nejnáročnějších výrobních fází při stavbě rozváděčů. Pro podporu automatizace těchto činností uvede společnost Rittal Czech automat pro konfekcionování vodičů – Wire Terminal. Tento stroj urychlí činnosti spojené se zpracováním vodičů až 8x. Moderní domácnosti nebo malé a střední společnosti ocení Energy box od společnosti Progridtech, který umožní vyrábět a uskladňovat zelenou enegii. Automatický přepínač zdrojů napájení, který nemá omezení vyplývající z komponent použitých u stávajících řešení na trhu, představí ABB. Energetiky jistě potěší i odborná diskuze v rámci FÓRA ENERGETIKY, který zahrnuje ucelený soubor přednášek, seminářů a konferen­cí v oblasti řízení energetiky a jejich nejnovějších trendů. 

Veletrh AMPER - v éře digitalizace, IoT a sítí 5G

Přehlídka e-mobility nabízí řadu lákadel

Letošní AMPER e-MOTION představuje elektromobily různých velikostí od čtyřkolek přes klasické osobní vozy až po multifunkční kolový nakladač a nejmodernější infrastrukturní zařízení. Unicorn Solutions uvede komplexní softwarové řešení pro elektromobilitu, které mapuje potřeby provozovatelů dobíjecí infrastruktury a řidičů elektrických vozidel. Magnetem pro oči každého návštěvníka bude nejluxusnější malé plavidlo, které můžete v České republice spatřit. Jedná se o elektrickou loď KeelCraft vyrobenou z prémiového mahagonu ve vysokém lesku, s maximální rychlostí 24 kn (45 km/h) a dojezdem až 100 km. 

Veletrh AMPER - v éře digitalizace, IoT a sítí 5G

AMPER STARTUP – podporujeme začínající firmy

Veletrh AMPER pomáhá firmám nově vstupujícím na trh, které představují své inovátorské projekty nejen odborné veřejnosti, ale i možným investorům. V rámci této přehlídky bude letos prezentováno mnoho pokrokových a zajímavých řešení. Společnost 24Vision systém nabízí velmi přesný nástroj pro kontrolu kvality, díky využití umělé inteligence na základě neuronových sítí. Dále inovativní služba IQHUBS, která měří a monitoruje výrobu, nebo IOT Cloud a chytrá senzorika například pro chytrou domácnost nebo inovativní pomůcku pro člověka s handicapem od začínajícího startupu Benetronic. 

Veletrh AMPER - v éře digitalizace, IoT a sítí 5G

AMPER – tradiční zázemí pro světlařské firmy

Na veletrhu AMPER mají tradičně silné zázemí vystavovatelé z oblasti osvětlovací techniky. Představí řešení pro vnitřní i venkovní prostředí včetně stožárů pro osvětlení a led osvětlení na míru. Prezentaci firem letos doplní program 1. ročníku odborné konference OSVĚTLOVÁNÍ 2020, který se bude zabývat vlivem světla na člověka v budovách a interiéru i ve venkovním prostředí. 

Více informací o veletrhu a jeho doprovodném programu najdete na www.amper.cz

Veletrh AMPER - v éře digitalizace, IoT a sítí 5G
Veletrh AMPER - v éře digitalizace, IoT a sítí 5G
  • Nejčtenější

V létě lze ušetřit desetitisíce. Samsung nabízí obrovské slevy

Komerční sdělení Samsung spustil letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž...

Škoda za pár stovek, ale i několik tisíc. Čechy trápí hlodavci a kuny

Komerční sdělení Většinou se to stane, když nejvíc spěcháte. Sednete si za volant, otočíte klíčkem a nic. Marně to zkoušíte, až dojde na...

Zlomí Sparta slávistické prokletí? Vsaďte si a sledujte na TV Tipsport!

Komerční sdělení Nadstavbová část elitní české fotbalové ligy pomalu vrcholí. Skupina o titul ve středu napíše svoji závěrečnou tečku....

Nová éra betonárky v Lesonicích - moderní technologie i ruční výroba

Komerční sdělení Padesát let se vyráběly v Lesonicích na Třebíčsku betonové výrobky. Skruže a dlaždice z Lesonic znal každý. Jenže...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

GameMine revoluce - už nemusíte kupovat hry

Komerční sdělení Výrobci mobilních telefonů přinášejí stále účinnější chytré telefony s většími obrazovkami a výkonem, který často...

Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  • Další z rubriky

nCipher Security, lídr trhu s kryptografickými moduly

Komerční sdělení Těm z vás, kteří se již nějakou dobu pohybujete na poli bezpečnostního průmyslu ve světě IT, může znít název nCipher...

Při nákupu tonerů vybírejte originál od HP- správná volba vůči přírodě

Komerční sdělení Nedílnou součástí provozu tiskáren je výměna tonerových kazet. Když je potřeba objednat náhradní tonerové kazety,...

Přechod na DVB-T2 je tady. Vyřešte ho snadno a rychle

Komerční sdělení České domácnosti se postupně připravují na přechod na nový typ pozemního vysílání DVB-T2. Přechod ze standardu DVB-T na...

Nové tiskárny HP Neverstop Laser - první laserový tank systém na světě

Komerční sdělení Na českém trhu je v nabídce inovativní a ekologická tiskárna HP Neverstop Laser. Jak již název napovídá, jedná se o...

Nejjasnější kometa za třináct let. Na obloze ji uvidíte i bez dalekohledu

Oficiálně se jmenuje C/2020 F3, ale má také civilnější pojmenování Neowise. Po dlouhé době je to tak jasná kometa, že...

Maďarka tvrdí, že nemůže pracovat, protože je příliš sexy

Plastiky dvaadvacetiletou Barbie Barbaru Lunu Siposovou z Maďarska stály v přepočtu přes tři miliony korun. Nyní nemůže...

Výpovědi už se nevyhnete. Nový zákoník práce přinese i spravedlivější dovolenou

Premium Poslední velká novela zákoníku práce za uplynulých devět let začne z podstatné části platit od začátku příštího roku, v...

Úspěšný šéf Škody po pěti letech náhle končí, prohrál boj o moc

Mladoboleslavská Škoda Auto oznámila, že Bernhard Maier po téměř pěti letech v čele společnosti opustí k 31. červenci...

Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat