Nespolehlivé připojení k internetu kriticky ohrožuje podnikání a firmy

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Leckteré firmy dosud přistupují na internet přes tzv. ADSL linky, původně navržené pro připojení k internetu domácností a menších subjektů běžnými telefonními rozvody. Nespolehlivé a hlavně nezabezpečené internetové připojení přitom zásadně ohrožuje podnikání a fakticky brání dalšímu rozvoji firem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nespolehlivé připojení k internetu kriticky ohrožuje podnikání a firmy | foto: O2 Czech Republic a.s.

Zkuste na chviličku zavřít oči a představit si, co by se dělo, kdyby vaše firemní internetové připojení v ten nejméně vhodný okamžik vypadlo nebo se třeba jen neúnosně zpomalilo. Nebo ještě hůř, kdyby vaše firemní IT na několik hodin, či dokonce dní odstavil kybernetický útok. O krádeži nebo znehodnocení firemních dat raději ani nemluvíme. Je to ohraná, ale bohužel pravdivá písnička. Vždyť podle nejnovějších statistik Neustar Research jen počet silných DDoS útoků, tj. útoků s rychlostmi nad 100 Gb/s, vzrostl v 1. čtvrtletí 2019 oproti stejnému období v roce 2018 o neuvěřitelných 967 %.

Přesto jsou leckteré, a to i velké firmy nepoučitelné. Investují do modernizace výroby, zkvalitňování služeb a zlepšování podnikových procesů, ale kvalitu připojení k internetu často opomíjejí. Mnohé dosud používají nejrůznější tzv. ADSL linky, původně navržené pro připojení domácností a menších subjektů k internetu přes běžné telefonní rozvody. Kromě výrazně nižší rychlosti odesílání oproti rychlosti stahování dat k jejich dalším nevýhodám patří například agregace, tedy skutečnost, že jednu linku současně využívá i několik desítek uživatelů, kteří se dělí o celkovou přenosovou rychlost, a velmi nízká úroveň jakéhokoliv zabezpečení. Nespolehlivé a nezabezpečené připojení k internetu s postupem doby přestává vyhovovat rostoucím komunikačním požadavkům podnikání, čímž mimo jiné výrazně brání dalšímu rozvoji firmy, častěji trpí dlouhými výpadky a mnohonásobně zvyšuje riziko úspěchu kybernetického útoku. Obrana proti těmto útokům je přitom stále složitější, náročnější a nákladnější.

Internet může fungovat stejně dobře jako firma

Zabezpečené a zálohované připojení k internetu je jedním z chytrých řešení od O2, navržené s ohledem na specifické potřeby středních a větších firem. Má stejné rychlosti stahování i odesílání dat a maximální spolehlivost zajišťuje záložní spoj přes mobilní 4G (LTE) síť. Současně s profesionální datovou službou poskytuje ochranu před hrozbami z internetu, která rychle a účinně reaguje na stále se vyvíjející útoky. Obousměrný filtr O2 Next Generation Firewall chrání před viry a dalšími škodlivými programy, filtruje spam a brání úniku firemních dat. Služba O2 AntiDDoS chrání firmu před nejagresivnější počítačovou kriminalitou, útoky typu DDoS. O správu připojení a proaktivní monitoring se starají specialisté O2, kteří odborně zajistí i přechod k novému připojení. Kvalitu a stabilitu služby zaručuje smlouva SLA. Zde se můžete přesvědčit sami.

Vytváříme chytrá řešení

Díky tomu, že disponujeme širokým portfoliem služeb z oblasti telco a IT, umíme vytvářet opravdu chytrá ICT řešení pro firmy všech velikostí i oborů. Není třeba zdůrazňovat, že služby jediného dodavatele jsou finančně výhodnější a spolu samozřejmě fungují lépe, než když musíte propojit produkty poskytované různými subjekty. Ale to není všechno! Ve světě plném bezpečnostních rizik se mezi výhody chytrých řešení řadí i to, že jejich použití významně snižuje výskyt bezpečnostních mezer. S takovou výbavou se kybernetických útoků opravdu bát nemusíte!

Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

Nespolehlivé připojení k internetu kriticky ohrožuje podnikání a firmy

Nespolehlivé připojení k internetu kriticky ohrožuje podnikání a firmy

Leckteré firmy dosud přistupují na internet přes tzv. ADSL linky, původně navržené pro připojení k internetu domácností...

Až 9 hackerských útoků denně. To je realita českých firem

Až 9 hackerských útoků denně. To je realita českých firem

Podle statistik se v roce 2017 stalo v České republice terčem DDoS útoku až 33 % firem, což je od roku 2016 dvojnásobný...

Kupujete nový televizor? Budoucnost patří OLED

Panasonic_OLED TV

Nákup nového televizoru je investice, kterou se vyplatí dobře zvážit. Pokud nechcete dalších několik let tuto investici...

Najdete na iDNES.cz