Kupujete nový televizor? Budoucnost patří OLED

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nákup nového televizoru je investice, kterou se vyplatí dobře zvážit. Pokud nechcete dalších několik let tuto investici řešit, můžete sáhnout po tom nejlepším, co na současném trhu najdete. Televize doslova přeplněná moderními technologiemi vám i za pár let bude připadat jako nová.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Panasonic_OLED TV | foto: Panasonic Marketing GmbH, organizační složka Česká republika

O kvalitě obrazu rozhoduje černá

Nabídka televizorů je dnes doopravdy široká, nenechte se však zmást jejich různými označeními. Vaše volba je ve skutečnosti limitovaná jen na dvě možnosti – LCD a OLED. LCD displeje jsou na trhu už mnoho let a pokud hledáte televizor poskytující dobrý poměr ceny a výkonu, určitě si mezi nimi vyberete svého favorita. Pokud je však pro vás opravdu důležitá obrazová kvalita, konvenční LCD modely, ať jsou jakkoliv vylepšené a pojmenované, v souboji s novější OLED technologií prohrávají. Zejména pokud jde o dokonalou černou barvu, na které závisí i naše subjektivní vnímání hloubky a přirozenosti obrazu.Důvod je jednoduchý. Zatímco LCD (a tím pádem i LED a QLED) modely mají obraz plošně podsvícený z jednoho zdroje světla, případně si pomáhají takzvaným lokálním podsvícením sítí LED diod, OLED panel je tvořený z organických bodů, které svítí a zhasínají každý samostatně.

Doporučené Hollywoodem

V panelu OLED televize se nacházejí milióny samostatně svítících a ovládacích organických bodů, konkrétně v případě 4K OLED televize jich je více než 8 milionů. Displej nemá žádné zadní či boční podsvícení obrazu a právě v tomto spočívá tajemství dokonalého kontrastu. Zhasnutý organický bod (pixel) totiž nevyzařuje žádné světlo a černá tak zůstává opravdu černou. Přechody z černé do šedé tak vidíte i v těch nejjemnějších nuancích a v kontrastu s jinými barvami obraz získá potřebnou hloubku a plasticitu. Jinými slovy, OLED technologie představuje v současnosti jediný způsob, jak dosáhnout obrazové kvality, pod kterou by se „podepsal“ i renomovaný hollywoodský režisér. A to doslova. OLED televizory Panasonic totiž používají jako referenční obrazovky i režiséři a koloristi v nejznámějších filmových studiích, a to nejen díky jejich kvalitě, ale i spolehlivosti a výdrži.

Image_GZ2000E_symmetry

Panasonic_OLED TV_TX-55GZ2000E

Filmové zážitky

Pro filmové fajnšmekry je určen například model Panasonic TX-55GZ2000 s úhlopříčkou 139 cm. Tato televize je doslova přeplněna moderními technologiemi, a to jak obrazovými, tak i zvukovými. O obraz se stará 4K HDR OLED obrazovka, kterou pohání videoprocesor HCX Pro. Lepší obrazové technologie najdete na současném trhu jen stěží. Nechybí samozřejmě podpora formátů vysokého dynamického rozsahu, jako jsou HDR10+, Dolby Vision a HLG. Prvotřídní, silný a dynamický zvuk jako v kině, který vás naprosto pohltí, zajišťuje technologie Dolby Atmos o celkovém výkonu 140 W. Samozřejmostí je i daší vybavení: Wi-Fi, aplikace Panasonic TV Remote pro ovládání přes smartphone, Swipe and Share, TV Anywhere pro přehrávání obsahu vaší televize odkudkoliv přes telefon či tablet, Bluetooth či zdvojené všechny typy tunerů DVB-C/T/T2/S/S2. Zdvojené proto, abyste se mohli na jeden kanál dívat a jiný zároveň nahrávat.

Myslete na pár let dopředu

Technologie dnes postupují obrovským tempem, a to je určitě další z důvodů, pro který se vyplatí při nákupu televize investovat do OLED. Budoucnost zobrazování totiž patří právě této technologii. Zobrazovací panel OLED s nativním ultra vysokým rozlišením 4K Ultra HD poskytuje nejvěrnější zobrazení více než miliardy barev a nejtemnější černé, nekonečný kontrast a rekordně rychlou odezvu. Tu oceníte především při sledování rychlých filmových scén, sportovních zápasů i při hraní her. Porovnatelnou dynamiku i živost scén byste od LCD panelu čekali marně. Dalším důvodem je stále se zvyšující dostupnost 4K obsahu v nabídce streamovacích služeb, YouTube i UHD blu-ray disků. Kvalitu sledování obrazu na OLED televizi ještě zvyšuje podpora vysokého dynamického rozsahu (HDR) a jeho pokročilejší verze HDR10+, díky které získává obraz vyšší kontrast a jas.

Panasonic_OLED TV

Panasonic_OLED TV

Výdrž a spolehlivost

Pokud hledáte televizi, která „nezestárne“ a bude spolehlivě sloužit dalších 10 let, volba je jednoznačná – OLED. Pouze televize s obrazovou technologií OLED vám nabídne ten nejlepší obraz s nejvěrnějším podáním barev, včetně nejtemnější černé. Budete mít doma profesionální nástroj bez kompromisů, který pro svou práci jako referenční obrazovku používají režiséři a koloristi v nejznámějších filmových studiích světa – přímo v Hollywoodu - díky jejich kvalitě, spolehlivosti a výdrži.

Více na www.panasonic.cz

Nejčtenější

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Krakonoš napsal dopis! V něm popisuje kritickou situaci ohledně množství odpadků v Krkonoších a uvádí šokující řešení...

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal prestižní ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna získal prestižní ocenění Stavba roku Zlínského kraje v kategorii Průmyslových a zemědělských...

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

Nespolehlivé a nezabezpečené internetové připojení časem přestává plnit nároky podnikání. Častěji trpí výpadky,...

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít.

Letos více než předchozí roky nám volají majitelé domácích bazénů i bazénků, že jim po napuštění zbělela voda. Má...

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky!

Jezírko není bazén. Základní a zásadní odlišnost mezi oběma typy zahradních nádrží je, že v bazénu je voda sterilní,...

Další z rubriky

Technics OTTAVA™ S SC-C50: špičkový bezdrátový audiosystém

Technics OTTAVA™ S SC-C50: špičkový bezdrátový audiosystém

Hledáte elegantní řešení, jak kvalitně ozvučit obývací pokoj nebo jakoukoli jinou místnost vaší domácnosti? Bezdrátový...

Nová hackerská skupina Black Hats nabízí DDoS útoky na kohokoliv

Nová hackerská skupina Black Hats nabízí DDoS útoky na kohokoliv.

Lze si koupit DDoS útok? Podle reklamy, kterou české servery zaplavila nová hackerská skupina Black Hats, to není žádný...

Až 9 hackerských útoků denně. To je realita českých firem

Až 9 hackerských útoků denně. To je realita českých firem

Podle statistik se v roce 2017 stalo v České republice terčem DDoS útoku až 33 % firem, což je od roku 2016 dvojnásobný...

Najdete na iDNES.cz