Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Taxislužba vám zpříjemní dopravu po Praze a nyní i ušetříte

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vedle hromadné dopravy je doprava vlastním vozem nejrozšířenějším způsobem transportu osob po hlavním městě. Bohužel se Praha dostává ke svým limitům průjezdnosti a doprava vlastním vozem je spíš utrpením než ušetřením času a zvýšením komfortu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Taxislužba Vám zpříjemní dopravu po Praze a nyní i ušetříte | foto: AAATAXI.cz.

Navíc cena pohonných hmot atakuje hranici 40 Kč za litr a při sečtení amortizace vozu se dostáváme na drahý způsob cestování. Naštěstí je tu taxislužba.

Revoluce v taxislužbě - úspora peněz

Doby, kdy byla taxislužba služba výsadně pro majetnější z nás, jsou ty tam. Paradoxně, i když se ceny pohonných hmot zvyšují, cena za kilometr vozem TAXI se snižuje téměř na 50 % ceny. Když si vezmeme do ruky kalkulačku a spočteme náklady na kilometr cesty podle spotřeby vozu a aktuální ceny PHM, přičteme cenu parkovného, u někoho cenu pokut od městské policie, dostaneme se na velmi překvapivé číslo. To je mnohem vyšší než cena kilometru nejlevnější taxislužby v Praze.

Taxislužba je pohodlnější

Do propočtů nezahrnujeme samozřejmě stresové faktory z dopravních zácp a hledání parkovací místa. Když to vše sečteme a podtrhneme, zjistíme, že transport vlastním osobním vozem není tak výhodný, jak se na první pohled zdá. Navíc pokud neřídíte, můžete ještě vyřešit spoustu úkolů, které se s volantem v ruce těžko dělají.

Získat čas

V koloně je vůz jako vůz. Pokud zrovna nesedíte ve voze z některých integrovaných složek, musíte stát kolony stejně jako ostatní. To neplatí pro žluté vozy, kterými disponuje taxislužba! Ty mohou spolu s autobusy využívat speciálně vyhrazené pruhy a tím se vyhnout kolonám v zásadních místech. Proto je dojezd taxíkem rychlejší než osobním vozem.

Někdo by namítnul, že to kompenzuje čekání na přistavení vozu. Ale i to není až tak pravda. Taxislužba, disponující více než tisícem vozů, je schopna přistavovat taxi do 5 minut a v centru do 1 minuty. Navíc pomocí aplikace pro chytré telefony, můžete sledovat na mapě, jak se k vám vůz přibližuje. Když si odečteme ještě čas na hledání parkovacího místa, máme skoro nejrychlejší způsob dopravy.

Je to snadné

Objednání taxislužby v dnešní době nemusí probíhat výhradně přes telefonní hovor nebo zprávu SMS. Jak bylo zmíněno, stačí vlastnit chytrý telefon a hned máte možnost jednoduše určit místo, kde se nacházíte, cílovou destinaci, sledovat objednaný vůz, hodnotit řidiče nebo si ověřit cenu.

Tím pádem nemusíte za objednání platit telefonnímu operátorovi poplatek za uskutečněný hovor a taxislužba je pro vás opět o něco levnější.

Máte špatné zkušenosti?

Slyšeli jste z doslechu nebo se vám přímo stalo, že cena za odvoz taxislužbou byla neadekvátní. Nejspíše to bylo zapříčiněno vychytralostí řidiče a neznalostí zákazníka, který si vůz taxi objednává tak zvaně "z ulice".

Pokud totiž nevyužijete jednu z možností kontaktování radiodispečinku, nemáte žádnou záruku, že vás řidič neúčtuje na vlastní pěst. Taxislužba lze bezpečně objednat přes internetové stránky, telefonní hovor, SMS nebo aplikaci pro chytré telefony.

Cena předem

Každého logicky zajímá cena předem. I to v dnešní době není problém. Pokud znáte výchozí a cílové místo, můžete si cenu předem spočítat na webových stránkách poskytovatele nebo přímo od telefonní operátorky. Tak by se vám, spolu se správným objednáním před radiodispečink, nikdy nemělo stát, že zaplatíte víc, než musíte.

Pokud si cenu předem nespočítáte a nebudete mít na zaplacení TAXI dostatek hotovosti, nemusíte zoufat. Taxislužba akceptuje i platební karty.

Která taxislužba je ta správná?

Bohužel momentálně existuje pouze jediná pražská společnost, splňující všechny výše uvedené parametry ideální taxislužby. Je to společnost AAA RADIOTAXI, která provozuje od roku 1990 jeden z deseti největších radiodispečinků v Evropě. Pro své zákazníky nabízí časově neomezeně nejlevnější cenu za jeden kilometr (14,90 Kč).

Za pomocí flotily okolo 1200 vozů není problém přistavit TAXI v průměru do 5 minut od objednání a to s možností sledování příjezdu pomocí chytrého telefonu. Díky drtivé většině žlutých taxíků s povolením pro rychlé autobusové pruhy, je AAA nejrychlejší taxislužba v Praze.

Objednávku můžete uskutečnit telefonicky na běžnou nebo zelenou linku, pomocí SMS, pomocí internetových stránek nebo aplikací pro chytrý telefon. Cenu si můžete vždy spočítat předem.

Přehled AAA RADIOTAXI v Praze

  • Nejlevnější taxislužba v Praze: 14,90 Kč za km
  • Nejrychlejší taxislužba v Praze: díky flotile okolo 1200 vozů a možností využívání autobusových pruhů
  • Nejvíce žlutých taxi: AAA jako první v Praze zavedla žluté taxi a disponuje největší flotilou pro využívání rychlých autobusových pruhů
  • Nejdéle v Praze: taxislužba AAA je v Praze již od roku 1990

Zaujala vás taxislužba AAA? Více informací naleznete na www.AAATAXI.cz. Aplikace ke stažení na Google play.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Další z rubriky

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Najdete na iDNES.cz