Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


TANNOY: fenomén technologie a reprodukční techniky více než 80 let

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tannoy je jednou z nejstarších a nejprestižnějších značek na světě v oblasti reprodukční techniky a je autorem jedinečné patentované technologie Dual ConcentricTM.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Produktová řada Definition | foto: Perfect Sound Group s.r.o.

Historie značky Tannoy sahá až do roku 1926, kdy tehdy garážová firma z Londýna vyvinula pro potřeby rozhlasu zcela nový dobíječ baterií a použila k tomu mimo jiné také dva dosud nepoužité kovy. 

Tantal a lead-alloy, slitinu olova. Z počátečních a konečných písmen tak bylo na světě jméno značky Tannoy, která se stala pojmem a kvalitativním měřítkem ve světě reprodukované hudby. Firma Tannoy je autorem jedinečné patentované technologie.     

Produktové řady a technologie firmy Tannoy

Již v roce 1930 přišly první experimenty s reproduktory s pohyblivou cívkou a po získání první velké zakázky se již Tannoy vydal cestou ozvučení. V roce 1934 měla značka kompletní systémy mikrofonů, reproduktorů a zesilovačů s výkonem 10 - 100 Watt. V období druhé světové války došlo k dalšímu rozvoji a jejich komunikační systémy byly integrovány téměř do všech vojenských složek.

V roce 1948 byl poprvé představen revoluční systém reproduktoru Dual Concentric™, který se stal fenoménem a symbolem značky Tannoy. Jejich patentovaná technologie byla a je stále zdokonalována a dnes tento reproduktor naleznete v 90 % produkce. 

Perfect Sound Group s.r.o. - logo pro TANNOY

V současné době dnes již skotská firma Tannoy má dvě divize: Profesional a Residental. První pro profesionální a studiovou techniku a druhou pro použití v domácích podmínkách v systémech stereo a domácího kina.

Produktová řada Residential začíná již legendární sérií Mercury páté generace, která ve své cenové kategorii nemá téměř konkurenci. Mercury V4 se staly vítězem testu magazínu iDnes v listopadu 2010.

Jedna z nezajímavějších a cenově dostupných sérií firmy Tannoy je Revolution, zvláště pak Revolution DC6 a DC6T. Zde jsou již zmiňované Dual Concentric™ reproduktory.

Další a obnovenou sérií firmy Tannoy je veleúspěšná série Definition, která je souzněním dokonalého zvuku a luxusního designu. Tato série se nachází v cenových hladinách 74 - 160 tisíc korun a za svou cenu nabízí nadstandardní zvukovou kvalitu. 

V nabídce jsou dva sloupové a jeden regálový model v atraktivních přírodních dýhách, které jsou opatřeny klavírovým lakem. DC8T jsou reprosoustavy ve středu modelové řady a s cenou 118 000 Kč směle konkurují i mnohem dražším modelům konkurenčních značek.

Perfect Sound Group s.r.o. - Westminster Royal SE

Tannoy Westminster Royal SE

Série PRESTIGE je klasickým produktem Tannoy, která se vyrábí bezmála 40 let a má stále velkou klientelu po celém světě. Vrcholem produkce Tannoy je, loni v Mnichově a letos poprvé představen i u nás, vlajkový model KINGDOM ROYAL, který je vrcholem bez kompromisů po všech stránkách.

Jedním z velmi zajímavých produktů jsou vestavbové reproduktory, jejichž nabídka je velmi široká a nabízí velkou variabilitu. Tannoy je autorem jedinečné patentované technologie Dual Concentric™.

Bohaté dědictví, špičková technika a motivovaný tým specialistů, kteří rozumí svému řemeslu. To vše pod klasickou značkou Tannoy zabezpečuje, že společnost bude pokračovat v naplňování své vize v duchu stále živé historie.

Výhradním dodavatelem divize Residential značky Tannoy do České republiky je firma Perfect Sound Group s.r.o., jenž je mladou společností zabývající se zastupování zahraničních firem v oboru spotřební elektroniky a ozvučení.

Více informací naleznete na:

www.perfectsoundgroup.cz

perfectsound@perfectsound.cz

Autor:

Nejčtenější

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Kdo zvládne lépe šlágr jara? Sázkaři věří spíš Spartě a Plzeň tak bude po dlouhé době v neděli v roli outsidera....

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v nezávislém testu

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v  nezávislém testu.

Venkovní teploty nezadržitelně míří vzhůru, a tak nastává každoroční výměna pneumatik. Část motoristů řešící nákup nové...

Plánujete lité podlahy? Kvalitu vám zaručí prověřené realizační firmy

Plánujete lité podlahy? Kvalitu vám zaručí prověřené realizační firmy

Sehnat správného řemeslníka může být jako sázka do loterie. Někdy to zkrátka nevyjde a výsledný projekt vypadá hůr, než...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Vybíráme vhodnou plechovou střechu pro rekonstrukce

SATJAM Šindel - je až neuvěřitelné do jaké podoby se dá plech zpracovat

Ocel nebo hliník, malý nebo velký formát, barvu klasickou nebo v poslední době velmi oblíbené tmavší odstíny? Nejen...

Další z rubriky

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Trápí vás nežádoucí chloupky, vrásky, tetování, nebo třeba chrápání? Všeho se můžete bezbolestně zbavit pomocí šetrných...

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu.

Televizory osazené panely OLED nabízejí v současnosti nejvyspělejší zobrazovací technologie. Panasonic EZ950 uspokojí i...

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě.

Stylová kompaktní bezzrcadlovka LUMIX GX800 upoutá pozornost stylovým designem, speciálními funkcemi pro selfíčka,...

Najdete na iDNES.cz