Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Talentinum 2014 – festival mladých koncertních umělců

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dvaadvacátý ročník mezinárodního hudebního festivalu mladých koncertních umělců se v období 8.4. - 20. 5. 2014 koná ve Zlíně, Uherském Hradišti, Luhačovicích a Kroměříži.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Talentinum 2014 – festival mladých koncertních umělců | foto: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

V letošní sezoně bude Filharmonie Bohuslava Martinů organizovat již 22. ročník svého tradičního a kritiky i veřejností uznávaného mezinárodního hudebního festivalu Talentinum 2014. Jedná se o nesoutěžní přehlídku mladých sólistů a dirigentů, kteří mají za sebou již úspěchy na domácích i mezinárodních soutěžích. V letošním roce se uskuteční osm koncertů, které se budou konat kromě Zlína také v Uherském Hradišti, Luhačovicích a Kroměříži. Dva koncerty budou dopolední pro mládež.

Talentinum 2014 – festival mladých koncertních umělců

Talentinum 2014 – festival mladých koncertních umělců

Ani letos neporušujeme tradici a zveme naše příznivce na slavnostní galakoncert. Bude na něm účinkovat mladý basbarytonista Adam Plachetka. Odpovědí proč právě Adam Plachetka je, že se i přes svůj mladý věk dostává do popředí pěvecké elity evropské, ale pomalu i světové. V letošním roce jej zve k účinkování milánská La Scala a pro příští rok Metropolitní opera v New Yorku. 

Je sólistou Vídeňské státní opery, vystupoval rovněž v Německé státní opeře Berlín, Královské opeře v Londýně nebo Bavorské státní opeře v Mnichově. Pro svůj koncert zvolil symbolicky repertoár českých skladatelů, vždyť letos oslavujeme Rok české hudby. Budou to Dramatická předehra od A. Dvořáka a jeho Biblické písně v první polovině, ve druhé polovině večera pak árie z oper Bedřicha Smetany Libuše, Tajemství, Dalibor a Čertova stěna. S tímto programem v květnu Adam Plachetka také vystoupí na Pražském jaru a naše filharmonie jej bude doprovázet. 

Tato spolupráce není poslední, již máme přislíbeno také účinkování s tímto pěvcem v příštím roce na festivalu Janáčkův máj v Ostravě. Koncert bude dirigovat šéfdirigent Národního divadla Robert Jindra.

Na dalších koncertech festivalu vystoupí Julie Svěcená – houslistka, vítězka Concertina Praga, dále Michaela Špačková, fagotistka, která v červnu 2014 vystoupí na Open air koncertu za doprovodu České filharmonie pod taktovkou Jiřího Bělohlávka, který se bude konat na Hradčanském náměstí. Dále vítěz soutěže ONE David Novak, akordeonista ze Slovinska, Atilla Ökrös, maďarský houslista studující v Bruselu u Igora Oistracha. 

Talentinum 2014 – festival mladých koncertních umělců

Talentinum 2014 – festival mladých koncertních umělců

Sopranistka Simona Mrázová, sólistka Moravsko-slezského divadla v Ostravě je zlínskou rodačkou. Dirigují Maroš Potokár, dirigent Státní opery v Košicích a polská dirigentka Marzena Diakun, vítězka soutěže Pražského jara. Na posledním koncertě vystoupí dvě vítězky houslové soutěže konané v Kroměříži Archetti in Moravia – Lilana Dulanská a Markéta Nádvorníková
.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Další z rubriky

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí, která...

Staropramen, to byl, je a bude pražský Smíchov. Pouto s osobitou pražskou čtvrtí, jejíž součástí je už téměř 150 let,...

LadyPraga – láska na první notu

LadyPraga – láska na první notu.

Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky...

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.