Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tajuplná Kamčatka: jakých 10 věcí zde určitě musíte udělat?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nespoutaný poloostrov Kamčatka ležící na ruském Dálném východě, je často nazýván poloostrovem ledu a ohně. Cestovatele láká na téměř nedotčenou přírodu s divokými medvědy a řekami plnými ryb. Chystáte se na Kamčatku? Pak si zde nenechejte ujít těchto 10 zážitků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tajuplná Kamčatka: Jakých 10 věcí zde určitě musíte udělat? | foto: Údolí gejzírů / CK VIOLA travel s.r.o.

1.Pokořit vulkán

Svými sopkami je Kamčatka, bez nadsázky, známá po celém světě. Na poloostrově „žijí“ stovky sopek a kdo po tom silně touží, může s příslušnou přípravou navštívit kteroukoli z nich.

Hitem sezóny lze zřejmě nazvat Ploskij Tolbačik. Jeho slavná erupce, která začala v listopadu 2012, přitahuje na poloostrov stovky turistů, kteří nejen obdivují žhavou lávu, ale dokonce si na ní smaží šašliky.

V každém případě, ať už se chystáte na jakoukoli sopku, nedoporučuje se jít bez zkušeného průvodce. S sebou je nutné vzít to, co průvodce řekne - teplé oblečení, jídlo, sluneční brýle, opalovací krém, atd.

Mimochodem, mezi mnohými obyvateli Kamčatky panuje zvyk komunikovat se sopkami, poprosit velikána o povolení vystoupit do něj a poděkoval mu za bezpečný návrat. Vyšplhat na kteroukoli ze sopek není snadné, ale pokud pokoříte vrchol, výhled z něj vám i s úroky vynahradí všechny útrapy cesty.

Tajuplná Kamčatka: Jakých 10 věcí zde určitě musíte udělat? Foto: Gorely

Foto: Gorely

2.Navštívit Údolí gejzírů

Údolí gejzírů, stejně jako mnoho sopek na Kamčatce, je lokalita známá daleko za hranicemi Ruska. Daleko ne všichni však ji navštívili.

Příroda Údolí gejzírů je jedinečná. Jeho plocha, 6 kilometrů čtverečních je hustě poseta množstvím gejzírů, tryskajících přímo ze země, horkých pramenů a malebných vodopádů a jezer.

Tajuplná Kamčatka: Jakých 10 věcí zde určitě musíte udělat? Foto: Údolí gejzírů

Foto: Údolí gejzírů

3.Vykoupat se v Paratunce

Paratunka jsou bazény pod širým nebem, s horkou vodou, která prýští přímo ze země. Koupat se v nich lze v průběhu celého roku i při - 40 °C.

Léčivé koupele jsou prospěšné v malých dávkách, po 10-20 minutách, delší škodí zdraví. Populární mezi turisty jsou jak dokonale zařízená termální střediska s komfortními bazény, kavárnami, lehátky a šatnami, tak i absolutně divoká přírodní koupaliště.

4.Zajet si na kamčatské rybaření!

Rybařením se na Kamčatce zabývá snad každý druhý muž a dokonce i mnohé ženy. V tomto regionu se loví různé lososovité ryby, halibut, platýs, makrela a mnoho dalších druhů ryb. Rybařit je možné na moři, na řekách a jezerech. Někdo vaří z úlovku uchu, a jiný se s trofejí vyfotografuje a hned ji pouští na svobodu.

5.Ochutnat místní kaviár!

Pochoutka, kterou milují mnozí gurmáni - červený kaviár - se dnes prodává po celém Rusku. Ale produkuje se hlavně na Dálném východě. Kamčatka není výjimkou. Obyvatelé poloostrova věří, že ten jejich, kamčatský kaviár, je speciální a nejchutnější.

Krajíc čerstvého bílého chleba namazaný máslem a navrch posypaný kaviárem, to jedna z nejlepších snídaní na světě. Kde se vyplatí kupovat kaviár a kde ne, vám rádi místní poradí.

6.Jízda se psím spřežením!

Jízda se psím spřežením patří na Kamčatce mezi tradiční zimní radovánky. Lajky, husky a malamuty zde zapřahují do saní zvaných narty. Řídí je zkušený musher - kajur. Chybou by bylo pohlížet na tento druh zábavy jako na trápení zvířat. Tažní psi jsou extrémně odolní a z takovéto vyjížďky mají skutečné potěšení.

7.Zvládnout sjezdové lyže a snowboard

I pokud nejste sportovně založeni a při slově „extrém“ se vám trochu třesou kolena a točí hlava, doporučujeme zkusit alespoň některý z těchto sportů. Na Kamčatce jezdí skoro všichni, a to v každém ročním období. Nejmladším sportovcům jsou sotva tři a nejstarším výrazně přes 80. Jezdit na prkně nebo na lyžích můžete jak ve vybavených střediscích, tak i na divokých svazích. První jsou vhodné pro začátečníky, tam je vždy trenér, který vás za mírný poplatek naučí základy extrémních sportů.

Populární je na Kamčatce i tzv. heliski, kdy sportovce dopravuje na divoké svahy vrtulník. Nicméně, tento sport je určen pro movité, nebo pro ty, kdo umějí hodně našetřit. Den lyžování vás přijde na desítky tisíc rublů.

8.Seznámit se s kulturou původních obyvatel poloostrova

Domorodými obyvateli Kamčatky zdaleka nejsou Rusové. Odnepaměti zde žili Korjaci, Itelmeni, Evenkové, Aleuti a Čukčové. Nyní bohužel počet příslušníků těchto národů rychle klesá, mnohé tradice jsou zapomenuty. Ale seznámení s představiteli těchto menšinových národů vás těžko ponechá lhostejnými. Šamanské rituály, neobvyklé kostýmy z kožešin a zvířecí kůže, hrdelní zpěv, hra na bubny, obřady a etnické tance, to vše vám umožní cestovat zpět v čase a ponořit se do úplně jiné Kamčatky, tajuplné a zcela neprobádané.

9.Vykoupat se v Tichém oceánu

Tichý oceán, to je sama o sobě fascinující podívaná. Vykoupat se v něm se neodváží každý, dokonce ani v létě totiž voda není příliš teplá. Takže pokud koupání ve studené vodě příliš nemilujete, procházejte se raději bosí po neobvyklém černém oceánském písku, dýchejte svěží slaný vzduch a určitě zde zažijte úsvit nebo západ slunce. Stoprocentně nebudete litovat!

10.Zamilovat si poloostrov Kamčatka

Říká se, že ten, kdo jednou navštívil Kamčatku, už nikdy na ni nezapomene. Pokud máte rádi divokou nedotčenou přírodu a vaše srdce dychtí po dobrodružství, určitě se navždy zamilujete do tohoto podivného, zdaleka ne pro každého pochopitelného, ale hodně romantického místa na Zemi.

Vaše CK VIOLA travel s.r.o.

Více informací najdete na www.violatravel.cz nebo na www.russiatour.cz.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Hledáte prostory pro firemní skladování? Máme pro vás efektivní řešení

Hledáte prostory pro firemní skladování? Máme pro vás efektivní řešení

Každá firma musí ze zákona povinně archivovat některé dokumenty, výrobci a distributoři navíc potřebují více místa také...

Stínicí technika – myslete na ni už při plánování hrubé stavby

Stínicí technika – myslete na ni už při plánování hrubé stavby.

Žaluzie, rolety a další stínicí prvky vám zajistí příjemnou teplotu v interiéru a podle zvoleného typu i další...

Centrum služeb PRE v novém

Centrum služeb PRE v novém

Chystáte se řešit vytápění svého bytu, přemýšlíte, který způsob je pro vás nejvýhodnější, zda volit lokální topidla pro...

Najdete na iDNES.cz