Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Speciální přístroje zajistí čistý vzduch za volantem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Vedle svých domovů a pracovišť tráví lidé čím dál více času v autech. Například každý obyvatel Švýcarska denně najezdí průměrně 24 km. Není tedy divu, že materiály používané pro automobilové interiéry musejí procházet náročným testováním.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tajemství čistého vzduchu za volantem | foto: METTLER TOLEDO

Základním referenčním dokumentem je Všeobecný seznam látek s povinnou deklarací...

Základním referenčním dokumentem je Všeobecný seznam látek s povinnou deklarací pro automobilový průmysl (GADSL), na němž jsou uvedeny látky povolené pro výrobu automobilových součástí a látky, jejichž přítomnost v těchto produktech je třeba hlásit.

Bezpečnost na cestách

Když se řekne "bezpečnost v automobilech“, většině z nás si představí crash testy, bezpečnostní pásy a airbagy. Bezpečnost řidiče však nezačíná u prvního sešlápnutí plynu. Interiéry automobilů se vyrábějí z různých materiálů od kůže po textil, ale výrobci vůbec nejčastěji volí materiály syntetické. Ty mohou být pro řidiče nepříjemné a v nejhorším případě mohou i uvolňovat škodlivé chemické sloučeniny známé jako těkavé látky.

"Před použitím jakéhokoli materiálu v novém automobilovém interiéru je třeba ho nejprve důkladně otestovat," potvrzuje Peter Broske, odborník na plasty z německé firmy Hella KGaA Heuck & Co, která dodává součásti do automobilů. 

Peter Broske pracuje v Centru pro analytická chemická měření a testování, kde...

Peter Broske pracuje v Centru pro analytická chemická měření a testování, kde podrobuje zkouškám emise sloučeniny, jež mají být použity v automobilových interiérech.

"Zejména je nutné ověřit, že toxické látky a sloučeniny (ty, u nichž je potvrzená či předpokládaná škodlivost pro lidské zdraví) nejsou obsaženy v nových automobilových součástech,“ vysvětluje Broske.

K přesnému měření těkavých látek používá mikrováhu METTLER TOLEDO XP26. Ta se díky své schopnosti měřit s přesností na jeden mikrogram perfektně hodí pro detekci extrémně malých množství zbytkových látek. Testování začíná zahřátím vzorku. Přítomné těkavé látky změknou a zkondenzují na tenkém plátku chlazené hliníkové fólie – tento proces je známý pod názvem "fogging". Dalším krokem je analýza kondenzovaného materiálu s cílem stanovit, zda jsou v testovaném vzorku přítomné nějaké podezřelé látky. Všechny vzorky se váží na mikrováze XP.

Mikrováhy XP byly původně navrženy pro práci ve farmaceutickém průmyslu.Díky...

Mikrováhy XP byly původně navrženy pro práci ve farmaceutickém průmyslu.Díky svým přesným výsledkům měření našly uplatnění i v naprosto jiném odvětví.

Výše popsaná metoda se nepoužívá pouze k zachycení a testování těkavých látek v materiálech pro automobilové interiéry, ale i k analýze látek používaných v součástkách pro světlomety. Správné fungování světlometů může být těmito chemickými sloučeninami totiž také negativně ovlivněno.

"Pokud plasty používané ve světlometech produkují nadměrné množství těkavých látek, mohou zamlžit vnitřek svítilny, čímž výrazně sníží intenzitu a sílu světla," dodává Peter Broske. "To může mít za následek nedostatečnou svítivost, až o 60–70 %. Výsledná svítivost potom neodpovídá daným předpisům.“

Přesnost především

Kontrolu kvality materiálů v měřicím a testovacím centru usnadňuje váha XP26. Pracovníci mají přístup k velkému váhovému terminálu s vnitřním a vnějším krytem proti proudění vzduchu, který zajišťuje rychlé ustalovací časy. Díky inovativnímu košíku ErgoClip na závěsné vážící misce hliníková fólie snadno vklouzne na správné místo. Držáky umožňují bezpečné a správné polohování a fixaci tárovací nádobky či předmětů s neobvyklým tvarem. Integrovaná diferenční váhová aplikace uživatele provází celým procesem vážení. Mikrováha automaticky zaznamenává navážené hodnoty, čímž zvyšuje efektivitu práce a snižuje riziko vzniku chyb.

Protáhněte se!

Po dlouhé jízdě autem i při každé jiné práci je důležité udržet se v kondici. Pokud pracujeme delší dobu bez změny pohybu, je důležité čas od času se protáhnout. METTLER TOLEDO pro Vás připravil sestavu snadných protahovacích cviků, které Vám pomohou udržet se ve formě při práci v kanceláři, kuchyni či laboratoři bez zbytečných bolestí.  Objednejte si zdarma plakát "Protahovací cviky – Cvičte!"

O METTLER TOLEDO

Přístroje METTLER TOLEDO se používají na vědecko-výzkumných pracovištích, v laboratořích pro kontrolu kvality, mimo jiné ve farmaceutickém, chemickém, potravinářském a kosmetickém průmyslu. Společnost je největším světovým dodavatelem ve třech skupinách přístrojů, které zároveň patří k nejpoužívanějším v laboratořích. Jedná se o váhy, pipety a pH metry. Navíc patří mezi průkopníky v oblasti automatizovaných chemických systémů. METTLER TOLEDO svým zákazníkům v České republice nabízí pravidelnou údržbu a servis pipet všech značek běžně dostupných na českém trhu. Servisní služby jsou certifikovány dle ISO 9001.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Ošetření krevní plazmou je jedním z mála skutečně účinných, trvalých a cenově dostupných zákroků na podporu růstu...

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Povánoční výprodej začíná. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Povánoční výprodeje začínají. A to i v segmentu zahradní techniky a bazénů

Nabušená sekačka, sestava krásného zahradního nábytku z tropického teakového dřeva, plynový gril nebo dokonce parádní...

Najdete na iDNES.cz