Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Systém měření dopadu vám zajistí měření výsledků tréninku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Měření výsledků tréninku není utopie. Společnost Krauthammer realizuje projekty rozvoje osobnosti s jasně měřitelnou přidanou hodnotou. Vybírat si můžete z 9 úrovní měření dopadu popsaných v desítkách případových studií.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Systém měření dopadu Vám zajistí měření výsledků tréninku | foto: Krauthammer

Díky tzv. IMS (Impact Meassurement System = Systém měření dopadu) dokážou zkušení konzultanti společně s vámi nastavit, kde a jaké výsledky tréninku uvidíte. Tento systém měření výsledků tréninku byl představen poprvé i v České republice v rámci série otevřených tréninků pro HR manažery a specialisty rozvoje, z nichž první, s názvem Efektivita tréninkových programů, se konal 19. 3. 2010. Tento otevřený trénink se bude pro velký úspěch opakovat 25.6.2010.
Využijte příležitosti a přihlašte se již dnes!

Otevřené tréninkové programy 2010

Efektivita tréninkových programů
Manažerské dovednosti
Vítězné vyjednávání
Time management Prezentační dovednosti

Celá nabídka zde
Zuzana Trčová, zuzana_trcova@krauthammer.com
GSM: 728 306 563

Mýtus č. 1: "Nelze provést měření výsledků tréninku, a když ano, nějak to uděláme na konci projektu."

Každým dnem, který uplyne po tréninku, je těžší dokázat, že změna v chování jde na vrub právě tréninku. Inspirace k vlastnímu rozvoji na nás "číhá" všude kolem (internet, knížky, televize, kolegové …) a ovlivňuje nás obdobně jako samotný trénink.

Je obtížné izolovat vliv právě jednoho konkrétního zdroje inspirace. Manažeři ale nevyžadují "neprůstřelné" vědecké důkazy, spokojí se s přesvědčivými indikátory úspěchu. Právě proto je jedinou účinnou cestou definovat, které z možných dopadů budeme akceptovat jako prokazatelný projev úspěchu hned na začátku.

Nejpřehlednější formou měření výsledků tréninku znalostí a jejich skutečného využití v praxi je strukturovaný dotazník - např. 361° zpětná vazba - či 4LS hodnocení©.

Mýtus č.2: "Měření dopadu lze provést pouze u programů zaměřených na rozvoj "tvrdých" dovedností."

"Měkké" dovednosti se měřit dají, vyžaduje to ale zkušenosti, přípravu, plánování a vybočení ze zajetých kolejí. Stejně jako můžeme nastavit měřítka pro "tvrdé" dovednosti (čas, výstup, kvalita, náklady), jdou nastavit i pro "měkké" dovednosti.

Obvykle je třeba rezervovat v projektu cca 5 – 8 % finančních zdrojů na takzvaný Impact Level Agreement Workshop - pracovní setkání, kde se předem definují možnosti měření dopadu. Čas a peníze, které vás to bude stát, se násobně vrátí na celkovém dopadu rozvojového projektu.

Mýtus č.3: "Měření dopadů tréninku je zodpovědností oddělení HR."

Oddělení tréninku a HR ve spolupráci s ostatními připravují účinné rozvojové programy, které ve finále zvyšují výkon celé společnosti. Je to týmová práce, kterou už z principu nemohou udělat sami.

Linioví manažeři a tréninkový tým musí spolupracovat při vytvoření systému měření dopadu a s tím souvisejícího sběru dat. To ovšem neznamená vytváření nových složitých systémů, ale naopak zodpovědnou volbu těch kritérií, která se již sledují a vyhodnocují.

trénink

Měření dopadu vyžaduje zkušenosti, týmovou práci a potřebné show-how, know-how je málo. Pokud chcete provádět měření výsledků tréninku a nemáte odpovídající zkušenosti, pozvěte si specialisty, kteří se touto tématikou zabývají a dokážou vás nasměrovat a odhalit možnosti uvnitř systému řízení či vás seznámit s paletou dalších vhodných nástrojů.

O společnosti

Společnost Krauthammer byla založena v roce 1971 a v současnosti má přes 300 tréninkových konzultantů a zaměstnanců, kteří poskytují služby ve více než 50 zemích, ve více než 15 jazycích.

Celý článek naleznete zde

Autoři:

Pavel NovákPetr Ciněk

Pavel Novák, Consultant        Petr Ciněk, Partner

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Místo, kde historie ožívá: K prohlídce Prahy patří i návštěva legendárního...
Co zajímavého vidět v Praze? Navštivte legendární Hotel Paříž

Podzimní měsíce jsou pro procházky Prahou jako stvořené. Slunce má ještě sílu, vše je zahaleno v teplých barvách podzimu a lístky stromů se ladně snáší k zemi...  celý článek

Bentley Bentayga 6,0 Bentayga W12 First...
Bentley Bentayga 6,0 Bentayga W12 First...

r.v. 2016, naj. 210 km, benzín, 1. majitel
8 750 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.