Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Systém měření dopadu vám zajistí měření výsledků tréninku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Měření výsledků tréninku není utopie. Společnost Krauthammer realizuje projekty rozvoje osobnosti s jasně měřitelnou přidanou hodnotou. Vybírat si můžete z 9 úrovní měření dopadu popsaných v desítkách případových studií.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Systém měření dopadu Vám zajistí měření výsledků tréninku | foto: Krauthammer

Díky tzv. IMS (Impact Meassurement System = Systém měření dopadu) dokážou zkušení konzultanti společně s vámi nastavit, kde a jaké výsledky tréninku uvidíte. Tento systém měření výsledků tréninku byl představen poprvé i v České republice v rámci série otevřených tréninků pro HR manažery a specialisty rozvoje, z nichž první, s názvem Efektivita tréninkových programů, se konal 19. 3. 2010. Tento otevřený trénink se bude pro velký úspěch opakovat 25.6.2010.
Využijte příležitosti a přihlašte se již dnes!

Otevřené tréninkové programy 2010

Efektivita tréninkových programů
Manažerské dovednosti
Vítězné vyjednávání
Time management Prezentační dovednosti

Celá nabídka zde
Zuzana Trčová, zuzana_trcova@krauthammer.com
GSM: 728 306 563

Mýtus č. 1: "Nelze provést měření výsledků tréninku, a když ano, nějak to uděláme na konci projektu."

Každým dnem, který uplyne po tréninku, je těžší dokázat, že změna v chování jde na vrub právě tréninku. Inspirace k vlastnímu rozvoji na nás "číhá" všude kolem (internet, knížky, televize, kolegové …) a ovlivňuje nás obdobně jako samotný trénink.

Je obtížné izolovat vliv právě jednoho konkrétního zdroje inspirace. Manažeři ale nevyžadují "neprůstřelné" vědecké důkazy, spokojí se s přesvědčivými indikátory úspěchu. Právě proto je jedinou účinnou cestou definovat, které z možných dopadů budeme akceptovat jako prokazatelný projev úspěchu hned na začátku.

Nejpřehlednější formou měření výsledků tréninku znalostí a jejich skutečného využití v praxi je strukturovaný dotazník - např. 361° zpětná vazba - či 4LS hodnocení©.

Mýtus č.2: "Měření dopadu lze provést pouze u programů zaměřených na rozvoj "tvrdých" dovedností."

"Měkké" dovednosti se měřit dají, vyžaduje to ale zkušenosti, přípravu, plánování a vybočení ze zajetých kolejí. Stejně jako můžeme nastavit měřítka pro "tvrdé" dovednosti (čas, výstup, kvalita, náklady), jdou nastavit i pro "měkké" dovednosti.

Obvykle je třeba rezervovat v projektu cca 5 – 8 % finančních zdrojů na takzvaný Impact Level Agreement Workshop - pracovní setkání, kde se předem definují možnosti měření dopadu. Čas a peníze, které vás to bude stát, se násobně vrátí na celkovém dopadu rozvojového projektu.

Mýtus č.3: "Měření dopadů tréninku je zodpovědností oddělení HR."

Oddělení tréninku a HR ve spolupráci s ostatními připravují účinné rozvojové programy, které ve finále zvyšují výkon celé společnosti. Je to týmová práce, kterou už z principu nemohou udělat sami.

Linioví manažeři a tréninkový tým musí spolupracovat při vytvoření systému měření dopadu a s tím souvisejícího sběru dat. To ovšem neznamená vytváření nových složitých systémů, ale naopak zodpovědnou volbu těch kritérií, která se již sledují a vyhodnocují.

trénink

Měření dopadu vyžaduje zkušenosti, týmovou práci a potřebné show-how, know-how je málo. Pokud chcete provádět měření výsledků tréninku a nemáte odpovídající zkušenosti, pozvěte si specialisty, kteří se touto tématikou zabývají a dokážou vás nasměrovat a odhalit možnosti uvnitř systému řízení či vás seznámit s paletou dalších vhodných nástrojů.

O společnosti

Společnost Krauthammer byla založena v roce 1971 a v současnosti má přes 300 tréninkových konzultantů a zaměstnanců, kteří poskytují služby ve více než 50 zemích, ve více než 15 jazycích.

Celý článek naleznete zde

Autoři:

Pavel NovákPetr Ciněk

Pavel Novák, Consultant        Petr Ciněk, Partner

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Korea a Česko prohlubují během olympiády vztahy

Korea a Česko prohlubují během olympiády vztahy

Korea a Česko dále prohlubují strategické partnerství uzavřené v roce 2015. Při příležitosti olympiády v Pchjočchangu...

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Studovat MBA má smysl, ale školu je třeba pečlivě vybírat

Studovat MBA má smysl, ale školu je třeba pečlivě vybírat

V Česku je aktuálně přes 60 škol, které nabízejí studium MBA. Ne všechny však mají stejnou kvalitu a úroveň. Zájemci by...

Najdete na iDNES.cz