Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Synchronizovaná bezpečnost: budoucnost ochrany IT

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Hackeři a kyberzločinci jsou dnes stále sofistikovanější. Používají různorodé techniky a slabá místa systémů, aby obešli tradiční zabezpečení antivirem a vyhnuli se detekci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Synchronizovaná bezpečnost: budoucnost ochrany IT | foto: Annex NET s.r.o.

Reakcí výrobců bezpečnostních řešení je přidávání stále dalších vrstev ochrany. Například na obranu proti hrozbám z webu můžete mít v Cloudu hostovanou webovou proxy, která ochrání i ty uživatele, kteří se připojují z domova či na cestách; dále software detekující škodlivý provoz na počítači a ve firmě pak moderní firewall, který umí rozpoznat komunikaci generovanou botnety a kryptoviry.

Bohužel, časové nároky, složitost a náklady na taková mnohovrstevná řešení obvykle přesahují možnosti malých a středních firem. Nemají jednoduše specialisty ani prostředky na to, aby dokázaly spravovat a financovat větší množství bezpečnostních produktů.

A i když takový komplikovaný bezpečnostní systém je jistě účinnější než pouhý antivirus, má i své nevýhody: Jednotlivé produkty pracují odděleně, aniž by mezi sebou sdílely data a strategii. To je často kamenem úrazu a příčinou selhání ochrany v kritických okamžicích napadení počítačové sítě malwarem či hackerským útokem.

Synchronizovaná bezpečnost - další krok vpřed

Synchronizovaná bezpečnost znamená radikálně odlišný přístup, který staví na sdílení informací mezi antivirovými klienty na počítačích a bezpečnostní bránou (firewallem) v síti. To vede k lepší ochraně a umožňuje rychlou a účinnou reakci na různé typy hrozeb. Takový bezpečnostní systém je komplexní, ale zároveň přehledný a koordinovaný, protože jednotlivé moduly navzájem spolupracují a jsou spravovány z jednoho místa.

Myšlenka synchronizované bezpečnosti není úplně nová, ale zatím žádný ze světových výrobců ji nedokázal proměnit ve funkční řešení. Je to dáno tím, že vývoj takového produktu vyžaduje obrovské zkušenosti na poli tradičních antivirových řešení a zároveň síťových firewallů. Tím se až na jednu výjimku nemůže pochlubit žádná velká společnost.

Tou výjimkou je britská firma Sophos, která se poslední čtyři roky umístila v hodnocení Gartner Magic Quadrant jako Leader v obou těchto kategoriích: Endpoint Protection Platform (lidově řečeno antivirový software) a Unified Threat Management (lidově řečeno inteligentní firewall s rozšířenými funkcemi). Proto není překvapením, že Sophos jako první uvádí na trh systém, který je založen na komunikaci koncových stanic a firewallu.

Jedná se o skutečně revoluční počin, díky kterému Sophos získá významný technologický náskok před svými konkurenty. Řešení synchronizované bezpečnosti dá administrátorům po celém světě do ruky nebývale silnou zbraň v boji proti útokům, škodlivým kódům a dalším hrozbám. Lze předpokládat, že další výrobci bezpečnostních produktů se budou snažit tohoto příkladu následovat, avšak historické prvenství Sophos je již v tuto chvíli dané.

Více o synchronizované bezpečnosti Sophos se dozvíte zde.

Autor:
Témata: počítač

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire

Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire.

Společnost Copy General, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů digitálních tiskových a marketingových služeb ve...

Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank

Mobilní appka roku? Smart Banka od MONETA Money Bank

Pokročilá aplikace pro mobilní telefony Smart Banka se stala absolutním vítězem soutěže Mobilní aplikace roku 2017, kde...

Dodejte létu šťávu vychytávkami Huawei

Dodejte létu šťávu vychytávkami Huawei.

Umíte si vůbec představit vyrazit v létě někam bez svého telefonu v kapse? Sotva! Vždyť celý rok telefon nedáme z ruky....

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.