Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Synchronizovaná bezpečnost: budoucnost ochrany IT

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Hackeři a kyberzločinci jsou dnes stále sofistikovanější. Používají různorodé techniky a slabá místa systémů, aby obešli tradiční zabezpečení antivirem a vyhnuli se detekci.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Synchronizovaná bezpečnost: budoucnost ochrany IT | foto: Annex NET s.r.o.

Reakcí výrobců bezpečnostních řešení je přidávání stále dalších vrstev ochrany. Například na obranu proti hrozbám z webu můžete mít v Cloudu hostovanou webovou proxy, která ochrání i ty uživatele, kteří se připojují z domova či na cestách; dále software detekující škodlivý provoz na počítači a ve firmě pak moderní firewall, který umí rozpoznat komunikaci generovanou botnety a kryptoviry.

Bohužel, časové nároky, složitost a náklady na taková mnohovrstevná řešení obvykle přesahují možnosti malých a středních firem. Nemají jednoduše specialisty ani prostředky na to, aby dokázaly spravovat a financovat větší množství bezpečnostních produktů.

A i když takový komplikovaný bezpečnostní systém je jistě účinnější než pouhý antivirus, má i své nevýhody: Jednotlivé produkty pracují odděleně, aniž by mezi sebou sdílely data a strategii. To je často kamenem úrazu a příčinou selhání ochrany v kritických okamžicích napadení počítačové sítě malwarem či hackerským útokem.

Synchronizovaná bezpečnost - další krok vpřed

Synchronizovaná bezpečnost znamená radikálně odlišný přístup, který staví na sdílení informací mezi antivirovými klienty na počítačích a bezpečnostní bránou (firewallem) v síti. To vede k lepší ochraně a umožňuje rychlou a účinnou reakci na různé typy hrozeb. Takový bezpečnostní systém je komplexní, ale zároveň přehledný a koordinovaný, protože jednotlivé moduly navzájem spolupracují a jsou spravovány z jednoho místa.

Myšlenka synchronizované bezpečnosti není úplně nová, ale zatím žádný ze světových výrobců ji nedokázal proměnit ve funkční řešení. Je to dáno tím, že vývoj takového produktu vyžaduje obrovské zkušenosti na poli tradičních antivirových řešení a zároveň síťových firewallů. Tím se až na jednu výjimku nemůže pochlubit žádná velká společnost.

Tou výjimkou je britská firma Sophos, která se poslední čtyři roky umístila v hodnocení Gartner Magic Quadrant jako Leader v obou těchto kategoriích: Endpoint Protection Platform (lidově řečeno antivirový software) a Unified Threat Management (lidově řečeno inteligentní firewall s rozšířenými funkcemi). Proto není překvapením, že Sophos jako první uvádí na trh systém, který je založen na komunikaci koncových stanic a firewallu.

Jedná se o skutečně revoluční počin, díky kterému Sophos získá významný technologický náskok před svými konkurenty. Řešení synchronizované bezpečnosti dá administrátorům po celém světě do ruky nebývale silnou zbraň v boji proti útokům, škodlivým kódům a dalším hrozbám. Lze předpokládat, že další výrobci bezpečnostních produktů se budou snažit tohoto příkladu následovat, avšak historické prvenství Sophos je již v tuto chvíli dané.

Více o synchronizované bezpečnosti Sophos se dozvíte zde.

Autor:
Témata: počítač

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Nové A3 tiskárny od HP s důrazem na bezpečnost

Nové A3 tiskárny od HP s důrazem na bezpečnost

Kanceláře budoucnosti se neobejdou bez výkonné multifunkční tiskárny s maximálním zabezpečením. Společnost HP Inc.,...

Rozjeďte to s digitálními technologiemi na plný plyn

Rozjeďte to s digitálními technologiemi na plný plyn.

Příjemné prostředí je v moderních automobilech jedním z nejdůležitějších prvků, které mají jejich vývojáři na starost....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz