Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Světový fenomén Serviced Offices si nachází své místo i v Praze

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Firmy jsou při hledání firemních kanceláří stále náročnější. Zatímco dříve se hledělo pouze na prostory, prestižní adresu a dobrou dopravní dostupnost, dnes hrají prim především dostupné služby a vybavenost kanceláří. Firmy si připlácí za plně vybavené kanceláře, protože tím ušetří spoustu času, který by strávili výběrem a instalací nábytku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Světový fenomén Serviced Offices si nachází své místo i v Praze | foto: Scott & Weber s.r.o.

Trend tzv. Serviced Offices, tedy plně vybavených kanceláří, k nám přišel ze zahraničí. Například v Londýně vzrostl za posledních 10 let pronájem kanceláří s výbavou o 67 %. U nás jsou čísla ještě působivější. Za pět let více než stoprocentní nárůst.

U nás v Čechách obsazují tyto kanceláře téměř 30 000 metrů čtverečních a nabízí cca 2 500 pracovních míst. Jedná se o více než stoprocentní vzestup za posledních pět let a vzhledem k situaci v jiných metropolích očekáváme rychlý nárůst. Již v současné době napočítám dvacet sedm plně vybavených kancelářských center v Čechách. Coworkingová centra se také těší velké popularitě, najdeme jich u nás téměř sto a zabírají neuvěřitelných 50 000 metrů čtverečních,” říká Adam Zvada ze společnosti Scott & Weber, která je největším českým poskytovatelem plně vybavených kanceláří.

Druhým trendem je Work-Life Balance

Dalším aspektem, na kterém firmám záleží, je blízká dostupnost různých služeb. Dnešní lidé, kteří tráví spoustu času v práci, se totiž snaží najít tu správnou rovnováhu mezi pracovním a osobním životem. Práci se snaží čím dál více kombinovat se zábavou, pracují z domova, chodí na večeře s klienty, využívají flexibilní pracovní dobu. A k tomu jim pomáhá i dobrá občanská vybavenost kanceláří.

Firmy si raději zařídí sídlo společnosti tam, kde budou mít atraktivní možnosti trávení volného času. Plusem je tedy například blízkost kadeřnictví, kina, kavárny a dalších míst, které můžete cestou z práce navštívit. Zajímavá je možnost pracovat na terase či zahrát si o polední pauze s kolegou na Playstationu. Tyto varianty už nejsou jen výsadou obrovských firem, dovolit si je může každý, kdo objeví dostatečně vybavené kanceláře. V Praze existují.

Moderní kanceláře už od října v Atrium Flora

Na požadavky moderní doby reaguje i společnost Scott & Weber, která v Praze provozuje již šest kancelářských center a několik let udává směr v této oblasti. Pronajímá například kanceláře v ulicích Revoluční a Na Příkopě, v nejprestižnější lokalitě na Smíchově v budově Anděl Park a na Praze 4 v budově Budějovická Alej. Novinkou je také pronájem kanceláří Praha 3 v obchodním centru Atrium Flora.

V kancelářských prostorách Atrium Flora se myslí hlavně na odpočinek. Terasa nabídne 800 metrů čtverečních vhodných pro práci, v interiéru budou tři relaxační zóny: Ventiu pro jednání s kolegy, Siestu pro relaxaci se sluchátky na uších a Lentu se zmiňovaným Playstationem a stolním fotbálkem.

Work Life Balance bude usnadněná i dostupností služeb. Kdo si zvolí sídlo firmy Praha 3, určitě nebude mít problémy s vyřizováním a nákupy. V obchodním centru se nachází více než 130 značkových obchodů, v nichž je k sehnání téměř cokoliv. Nechybí kadeřnictví, banky, čistírny, směnárny, lékárny apod. Samozřejmě je tu několik restaurací, fitness a squash centrum, a dokonce tenisové kurty.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

El Clásico na vlastní oči. Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

El Clásico na vlastní oči: Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

Zhlédnout ta nejkvalitnější fotbalová utkání je snem nejen mnohých mužů. V minulosti to byl problém, jelikož nebylo...

Operátoři v roli Ježíšků. Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Operátoři v roli Ježíšků: Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Ani tento rok mobilní operátoři nezapomněli pro své zákazníky přichystat sváteční nadílku. Své vánoční kampaně spustili...

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Co by to bylo za štědrovečerní večeři bez smaženého kapra nebo řízku? Co ale s použitým olejem? Neucpávejte si jím...

Najdete na iDNES.cz