Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Svět techniky nabídne rozsáhlou expozici o naší civilizaci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Přesně šestnáct let po tom, co se uzavřely brány Vítkovických železáren, se zde, v Dolních Vítkovicích otevírá zcela nový Svět techniky. Interaktivní expozice, která bude návštěvníky jak bavit tak i vzdělávat a dodá starému industriálnímu areálu novodobý lesk, s patinou minulosti a historie tohoto netradičního území.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrativní foto | foto: Svět techniky

Svět techniky bude mít za úkol především vzdělávat návštěvníky v oblasti přírodních věd. Nečekejte, ale žádné učebnice nebo exponáty za prosklenou výlohou. Expozice bude plně interaktivní a se vším si budete moci pohrát, a všeho se dotknout. Stálicemi ve Světě techniky bude Dětský svět pro ty nejmenší děti od dvou do šesti let, Svět vědy a objevů vás hravě naučí porozumět matematice, fyzice a chemii, Svět přírody představí faunu, floru i lidské tělo. Pro relaxaci a utříbení myšlenek zde vyroste nádherná zahrada plná květin a bylinek. Abychom lépe porozuměli našemu každodennímu životu, stavíme pro návštěvníky také Svět civilizace, který bude taktéž patřit mezi stále expozice.

Svět techniky nabídne rozsáhlou expozici o naší civilizaci

Ilustrativní foto | foto: Svět techniky

Svět civilizace ponese podtitulek „Můj den“ a dozvíme se zde, jak fungují běžné věci, se kterými se přes den stýkáme. Postupně si zde projdeme svým dnem od rána až do večera a dozvíme se, jak funguje, městská infrastruktura, kanalizace i doprava. Také si zde vysvětlíme, která povolání jsou důležitá pro jednotlivé aspekty našeho života, jak práce jednoho výrazně ovlivní život druhého a jak jsou tradiční řemesla důležitá i v dnešní době. „Jako ukázku tradičních řemesel zde máme exponát, který nazýváme Michelangelo. Jedná se o kvádr z pískovce, který budou návštěvníci pomocí dláta a podrobného plánku otesávat až do podoby landecké Venuše,“ popisuje jeden z exponátů Světa civilizace Šárka Želinská, manažerka Světa techniky.

Další z exponátů, který nese název Banán vs. Jogurt, zase vysvětlí pozitivní i negativní dopady globalizace. „Je fajn dát si v zimě banán, který u nás běžně neroste. Ale proč musíme dovážet jogurty, které jsou všude na světě stejné, ze zahraničí? Cílem je poukázat na paradoxy logistiky potravin po zeměkouli,“ vysvětluje jedna z tvůrkyň exponátů Helena Pinkavová.

Mimo stále expozice nabízí Svět techniky také prostor pro dočasné výstavy a dočasné výstavy partnerů, kteří se na budování Světa techniky podílí. Dále jsou zde připraveny také učebny, laboratoře a dílny pro žáky střeních a základních škol, kteří zde mohou přesunout část své výuky. Otevíráme 26.9.2014 a všichni jste srdečně zváni.

Svět techniky, hra se zážitky 02

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Adam je chodící reklama na Janské Lázně, říkají v Kyjově

Adam je chodící reklama na Janské Lázně, říkají v Kyjově.

Desetiletý Adam je po těžké operaci mozkového nádoru. Do dětské léčebny Vesna v Janských Lázních jezdí s maminkou sedm...

Vývoj restauratérství a hoteliérství sahá až do dob Mezopotámie

Vývoj restauratérství a hoteliérství sahá až do dob Mezopotámie.

Člověk je nejen tvor společenský, ale také pohostinný. Původně znamenala pohostinnost bezplatné poskytnutí jídla a...

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.