Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svět knihy Praha 2012: mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Svět knihy Praha je největší knižní veletrh v ČR s doprovodným literárním festivalem a mezinárodním přesahem. Během čtyř dní se tam můžete seznámit s takřka kompletní českou produkcí, především beletrií, ale zároveň i publikační činností většiny univerzitních nakladatelství či nakladatelství s odbornou literaturou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Svět knihy Praha 2012 – mezinárodní knižní veletrh a literární festival | foto: SVĚT KNIHY, s.r.o.

Celkem navštíví knižní veletrh na 400 vystavovatelů z více jak 30 zemí a regionů celého světa. Čestným hostem letošního ročníku bude Rumunsko. Organizátoři veletrhu ve spolupráci s čestným hostem chtějí představit nejen literaturu rumunskou, ale zároveň seznámit návštěvníky s širší oblastí literatury černomořské.

Prezentace a program čestného hosta je připravován v součinnosti s Ministerstvem zahraničních věcí Rumunska, Rumunským kulturním institutem v Praze a Ministerstvem kultury Rumunska. Samozřejmostí je i spolupráce s předními vědci a překladateli z České republiky specializovanými na dané  jazykové, historické a kulturních oblasti.

Knižní veletrh s hosty z celého světa

Souboj čtenářů

Souboj čtenářů

Vedle programu zaměřeného na rumunskou a černomořskou literaturu přivítá knižní veletrh vystavovatele, spisovatele a odborné návštěvníky z řady zemí celého světa.

Do přípravy mezinárodního programu jsou zapojena i  Evropská centra literatury a organizace sdružené pod názvem Literatura bez hranic, dále Evropská unie národních kulturních center v Evropě (v rámci projektu "Noc literatury" dne 16. 5. 2012), Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum a Švýcarská konfederace (v rámci projektu "Das Buch"), zahraniční kulturní mise a velvyslanectví  v České republice.

Spisovatelé a další odborníci ze zahraničí a České republiky se objeví na různých diskusních fórech a autorských čteních. Knižní veletrh Svět knihy Praha rovněž  podporuje aktivity českých i zahraničních překladatelů, nakladatelů a dalších osobností světové literatury a jejich prezentaci v celostátním kontextu.

Střední hala

Knižní veletrh Svět knihy Praha se letos zaměří na komiks

Hlavní téma pro knižní veletrh v roce 2012 bude Komiks. Ve speciálním pavilonu budou připraveny výstavy, pořádány semináře, dílny a setkání s našimi i zahraničními autory tohoto literárního žánru, který se v současné době těší velkému zájmu především mladší generace.

Knižní veletrh Svět knihy Praha je rovněž velmi populární mezi širokou čtenářskou veřejností - pravidelná návštěvnost se pohybuje kolem 40 000. Pořadatelé nabízejí v rámci literárního festivalu celou řadu pořadů - odborných seminářů a konferencí, ale i setkání se spisovateli a autorská čtení, prezentace nakladatelských domů, oceňování edičních a tvůrčích počinů.

Součástí doprovodného programu jsou i filmová a divadelní přehlídka Svět knihy ve filmu a Svět knihy na jevišti, kde se prezentují díla inspirovaná literárními předlohami. Program čtvrtým rokem také představí v projektu Vaříme s knihou praktické ukázky ze zajímavých knih o vaření.

Předávání Ceny Jiřího Theinera

Předávání Ceny Jiřího Theinera

Každoročně je na veletrhu udílena řada nejrůznějších cen. V letošním roce byla  poprvé předána nová literární cena vyhlášená pořadateli veletrhu - Cena Jiřího Theinera, která je určená zahraniční osobnosti či instituci, jež svým počinem nebo dlouhodobým snažením významně přispívá k šíření a propagaci české literatury mimo Českou republiku. V roce 2011 se jejím laureátem stal polský bohemista, překladatel a novinář Andrzej Jagodziňski, v současné době je možné zasílat nominace pro příští ročník.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky.

Nechte se okouzlit nevšední výstavou Daniela Hanzlíka, jejíž základní myšlenkou je prověřování fyzikálních principů a...

Letní Letná zve na velkolepý narozeninový open air zdarma

Letní Letná zve na velkolepý narozeninový open air zdarma

Velkolepý narozeninový open air již ve středu 15. srpna slavnostně odstartuje 15. ročník populárního festivalu Letní...

Díla Černého a Slavíčka ozdobou další aukce obrazů Galerie ART Praha

Karel Černý - Milenci

V „Mekce českého moderního umění“, v pražské Galerii Mánes, bude už tuto sobotu 19. května další aukce atraktivních...

Najdete na iDNES.cz