Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svazek obcí „Skládka TKO“: dejte odpadům druhou šanci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Založení svazku obcí „Skládka TKO“ Třebíč bylo zásadním krokem pro řešení problematiky odpadů v regionu Třebíčska.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Svazek obcí „Skládka TKO“ – dejte odpadům druhou šanci! | foto: Esko-T

Svazek obcí „Skládka TKO“ se od samého začátku snaží o vytvoření komplexního funkčního systému pro nakládání s odpady na svém území. To znamená sběr a svoz tříděných odpadů, jejich dotřídění a následné předání k dalšímu využití, svoz a odstranění komunálních a nebezpečných odpadů. Cílem svazku obcí „Skládka TKO“ je zabezpečit obcím plnění platné legislativy v odpadovém hospodářství.

Předmětem činnosti svazku je příprava, zpracování, zajištění finančních prostředků a realizace schválených projektů. Aktivně se také podílel na zpracování „Krajského plánu pro hospodaření s odpady Kraje Vysočina“. V současné době se podílí na zpracování „Integrovaného systému nakládání s odpady v Kraji Vysočina“.

Svazek obcí „Skládka TKO“ – dejte odpadům druhou šanci!

Problematika nakládání s odpady v regionu se 119 000 obyvateli

Svazek obcí byl založen v říjnu 1992 a v současné době má 166 členů, což představuje 119 000 obyvatel z okresu Třebíč a okrajových částí okresů Znojmo, Jihlava a Žďár nad Sázavou.

V roce 1996 byla založena dceřiná firma svazku obcí „Skládka TKO“, společnost ESKO-T s.r.o. Jejím hlavním účelem je zabezpečit obcím plnění všech legislativních norem v odpadovém hospodářství. Společně se svazkem obcí investuje do dalších aktivit směřujících k co nejlepšímu, nejekologičtějšímu, finančně přijatelnému a trvale udržitelnému nakládání s komunálním odpadem.

Svazek obcí „Skládka TKO“ – dejte odpadům druhou šanci!

Ekologické zpracování odpadů a poradenství

Společnost

ESKO-T zajišťuje svoz komunálních, tříděných, nebezpečných a velkoobjemových odpadů, provozuje skládku TKO Petrůvky, třídící linku, síť 15 sběrných dvorů a informační centrum „Cesta odpadů“ pro školy i širokou veřejnost. Dále ESKO-T organizuje semináře s odpadovou tématikou, soutěže pro školy ke Dni Země a soutěž ve sběru papíru „Soutěžíme s Třídílkem“. Nabízí také poradenskou činnost v odpadovém hospodářství, zpracování evidencí a hlášení dle platné legislativy a prodej všech druhů odpadových nádob.

Společnost ESKO-T také podporuje řadu institucí od Diecézní charity Třebíč, přes dětské domovy a Fond ohrožených dětí, až po sportovní a kulturní aktivity členských obcí.

Kvalita a bezpečnost jsou pro společnost ESKO-T nejvyšší prioritou. ESKO-T má do řízení společnosti zavedeny normy jakosti ČSN EN ISO 9001 a ochrany životního prostředí ČSN EN ISO 14 000. Společnost ESKO-T je držitelem certifikátu „Odborný podnik pro nakládání s odpady“.

Více informací o svazku obcí „Skládka TKO“ a společnosti ESKO-T najdete na www.esko-t.cz .

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Přijeďte na výlet s vaší školkou, školou, táborem nebo zájmovým kroužkem.
Rodinný park Robinson nabízí celoroční zábavu

Rodinný park Robinson je největší zařízení svého druhu v Kraji Vysočina. Na ploše 2500 m² se nacházejí desítky originálních atrakcí, které přinášejí...  celý článek

Promoce absolventů na Vysoké škole polytechnické Jihlava
Kam na vysokou? Při výběru myslete hlavně na budoucí uplatnění

Otázku kam na vysokou, si klade mnoho absolventů středních škol i jejich rodičů. V dnešní době se budoucí studenti vysokých škol nerozhodují vždy pouze podle...  celý článek

Firma Meteor Martina Rigó prodává autodíly a doplňky do aut v Třebíči, Jihlavě...
Automechanik patří do rodiny, tak jako doktor, říká Martin Rigó z Meteoru

Původním povoláním chemik, který pracoval v Jaderné elektrárně Dukovany. Láska k autům a motorkám byla silnější. Martin Rigó z Třebíče jezdí závodně motokros a...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.