Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svatá země neboli Izrael - země zaslíbená i proklínaná

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Žádná země na světě nemá tolik památek s historií starou až šest tisíc let jako má právě v Izrael neboli Svatá země. Pro židy je to země Bohem zaslíbená, pro muslimy zemí, kde proroci stoupali k nebesům a pro křesťany země, kde se narodil, žil, učil, dělal zázraky a byl ukřižován Ježíš Kristus.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

CK AVETOUR - Specialista na poznávací zájezdy. | foto: CK AVETOUR s.r.o.

Izrael je prostě nádherný, a pokud jste ho ještě nenavštívili, neváhejte! Při cestách poznáte tisíciletou historii Svaté země i lépe porozumíte životu v moderního Izraele. V Izraeli lze navštívit místa dějů ze MenoraStarého i Nového zákona i z Koránu. Svatá země byla v prvním století n.l. zabrána násilím Římany a pozůstalí Izraelité odešli a rozptýlili se po celém světě. Ve svých nových působištích udržovali svou tradici, díky které přežila hebrejština do dnešních dnů.

Židé se tak stali neodmyslitelnou součástí mnoha kultur, přičemž si zachovali svou jedinečnost. Izrael je oblastí středního východu, tedy kultury blízké arabské a africké a ono nabízení všeho možného a smlouvání o cenách na tržištích Vás zde čeká stejně jako v Egyptě nebo Jordánsku.

Svatá země - místo, kam vstoupili židé po čtyřicetiletém putování pouští

Jerusalém - biblické město, plné úchvatných památek je oprávněně hlavním cílem všech návštěvníků Svaté země. Zeď nářků je kus západní zdi posvátného židovského chrámu, který byl třikrát zničený a je největším svatostánkem Židů na zemi. Nachází se z druhé strany mešity Al Aksa. Pokud chcete poznat tragickou historii židovského národa Izrael, musíte navštívit nejen Muzeum knihy, kde uvidíte svitky od Mrtvého moře, ale i Yad Vashem - abychom nikdy nezapomněli, připomíná smrt šesti milionů evropských Jeruzalém - vyhlídkaŽidů v době Hitlerovy vlády a je nejvýznamnějším památníkem v zemi.

Projít si poslední cestu Ježíše Krista před ukřižováním - tzv. Via Dolorosa, navštívit Svatý hrob (Ježíše Krista) a hrob Marie (matka Ježíše Krista) jsou určitě nezapomenutelné zážitky. Některé kostely křesťanské historie se vyznačují sníženým vchodem, tak ať chcete nebo ne, jste nuceni vyjádřit alespoň postojem těla svou úctu.

Olivová hora je vrch ve východním Jerusalémě a zastává velmi důležité místo v židovské existenci světa, neboť právě od ní má přijít mesiáš a vzkřísit mrtvé. Na západním svahu Olivové hory se nachází největší židovský hřbitov na světě. Na úpatí vrchu si můžete odpočinout u Getsemanské zahrady, ve které se podle tradice zdržoval Ježíš Kristus před svým ukřižováním.

Izrael je pro křesťany zemí, kde se narodil a zemřel Ježíš Kristus

Betlém - je město pod palestinskou správou, leží na Západním břehu Jordánu a má zvláštní význam neboť se zde narodil Ježíš, a na tomto místě narození stojí Chrám Narození Páně, je místem vyvraždění neviňátek králem Herodem, narodil se zde král David, zemřela zde Ráchel...

Nazaret - Izrael neboli Svatá země se může pyšnit i místem, kde Ježíš prožil dětství. Na místě zvěstování o narození Ježíše stojí moderní bazilika Zvěstování, která je dominantou města. V Nazaretě jsou i místa prvních zázraků jako Kána Galilejská - místo vůbec prvního zázraku, kde Ježíš proměnil při svatební hostině vodu ve víno, nebo hora Tábor, kde se nachází chrám Proměnění, místo zjevení Elijáše a Mojžíše.

Masada - starověká pevnost na vrcholu skalního útesu nad Mrtvým mořem byla v roce 2001 zapsána jako památka světového dědictví na seznam UNESCO. Legenda vypráví o tom, že obránci Masady, než aby byli poraženi a padli do rukou Římanů v roce 74, spáchali masovou sebevraždu. Každý malý Izraelita sem jede povinně na školní výlet a vojáci zde dnes skládají přísahu. Pokud chcete poznat důkladně historii státu Izrael, ani Vy byste Masadu neměli na své cestě vynechat.

Mrtvé moře - nejníže položené místo na Zemi a také nejslanější jezero na světě. Díky svému složení v něm nežije žádný živočich, proto název Mrtvé. Koupel v Mrtvém mořiSpecifické skladba vody zabraňuje lidskému tělu, aby se potopilo, což je zážitek, který si nemůže nechat ujít žádný turista. Je poměrně těžké vlézt i vylézt z vody a proto je vhodné, vzít si boty. Pozor rovněž na zranění či škrábnutí, je to při koupání velice nepříjemné. Stejně tak, když se vám voda dostane do očí. Kosmetické produkty z Mrtvého moře AHAVA, které jsou známé už i u nás, jsou mimo jiné i častým suvenýrem ze země Izrael.

Jericho - dle historiků nejstarší město na světě, staré 9 000 let. Pro srovnání egyptské pyramidy jsou o 4 000 let mladší. Je zde pěkné počasí po celý rok. Krásná oáza obklopená datlovníky, banánovníky a palmami. Pokud se Izrael rozhodnete navštívit, toto město určitě stojí za návštěvu pro svůj historický význam.

Haifa - Bahaiské zahrady

Zkušeným specialistou na poznávací zájezdy do Izraele je CK AVETOUR.

Autor:

Nejčtenější

Výlovy rybníků přináší zábavu pro celou rodinu. Nechybí ani prodej čerstvých...
Výlovy rybníků nabízejí hodně zábavy a čerstvé ryby za nízké ceny

Máte chuť na čerstvé ryby a ještě nemáte program na podzimní víkendy? Pak je pro vás ideální navštívit výlovy rybníků. Těšit se můžete na akce pro rodiny s...  celý článek

Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru.
Inovativní lepení se silou vláken v interiéru a exteriéru

Inovace nejsou doménou jen informačních technologií. Významné pokroky zaznamenávají i materiály pro stavebnictví a domácí kutily. Například takové lepení...  celý článek

Další z rubriky

Zažijte Tatry jinak: Získají si vás svým romantickým prostředím.
Zažijte Tatry jinak: Získají si vás svým romantickým prostředím

I když většina lidí vnímá Vysoké Tatry jako skvělou turistickou destinaci na letní dovolenou nebo lyžování, skrývají v sobě mnohem větší potenciál. Tento kout...  celý článek

Lipno Lake Resort nabízí k pobytu desítky exkluzivních slev.
Lipno Lake Resort nabízí k pobytu desítky exkluzivních slev

Užijte si dovolenou se vším všudy bez toho, abyste se museli ohlížet na cenu. Ubytujte se v Lipno Lake Resort a vaše dovolená s dětmi na Lipně se stane...  celý článek

Město Si-an v Číně láká i české turisty. Leťte přímou linkou.
Město Si-an v Číně láká i české turisty. Leťte přímou linkou

Navštivte jedno z nejstarších měst Číny, které bylo v řadě významných období hlavním městem a sloužilo jako vstupní brána pro Hedvábnou stezku. Dnes město...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.