Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Svatá země neboli Izrael - země zaslíbená i proklínaná

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Žádná země na světě nemá tolik památek s historií starou až šest tisíc let jako má právě v Izrael neboli Svatá země. Pro židy je to země Bohem zaslíbená, pro muslimy zemí, kde proroci stoupali k nebesům a pro křesťany země, kde se narodil, žil, učil, dělal zázraky a byl ukřižován Ježíš Kristus.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

CK AVETOUR - Specialista na poznávací zájezdy. | foto: CK AVETOUR s.r.o.

Izrael je prostě nádherný, a pokud jste ho ještě nenavštívili, neváhejte! Při cestách poznáte tisíciletou historii Svaté země i lépe porozumíte životu v moderního Izraele. V Izraeli lze navštívit místa dějů ze MenoraStarého i Nového zákona i z Koránu. Svatá země byla v prvním století n.l. zabrána násilím Římany a pozůstalí Izraelité odešli a rozptýlili se po celém světě. Ve svých nových působištích udržovali svou tradici, díky které přežila hebrejština do dnešních dnů.

Židé se tak stali neodmyslitelnou součástí mnoha kultur, přičemž si zachovali svou jedinečnost. Izrael je oblastí středního východu, tedy kultury blízké arabské a africké a ono nabízení všeho možného a smlouvání o cenách na tržištích Vás zde čeká stejně jako v Egyptě nebo Jordánsku.

Svatá země - místo, kam vstoupili židé po čtyřicetiletém putování pouští

Jerusalém - biblické město, plné úchvatných památek je oprávněně hlavním cílem všech návštěvníků Svaté země. Zeď nářků je kus západní zdi posvátného židovského chrámu, který byl třikrát zničený a je největším svatostánkem Židů na zemi. Nachází se z druhé strany mešity Al Aksa. Pokud chcete poznat tragickou historii židovského národa Izrael, musíte navštívit nejen Muzeum knihy, kde uvidíte svitky od Mrtvého moře, ale i Yad Vashem - abychom nikdy nezapomněli, připomíná smrt šesti milionů evropských Jeruzalém - vyhlídkaŽidů v době Hitlerovy vlády a je nejvýznamnějším památníkem v zemi.

Projít si poslední cestu Ježíše Krista před ukřižováním - tzv. Via Dolorosa, navštívit Svatý hrob (Ježíše Krista) a hrob Marie (matka Ježíše Krista) jsou určitě nezapomenutelné zážitky. Některé kostely křesťanské historie se vyznačují sníženým vchodem, tak ať chcete nebo ne, jste nuceni vyjádřit alespoň postojem těla svou úctu.

Olivová hora je vrch ve východním Jerusalémě a zastává velmi důležité místo v židovské existenci světa, neboť právě od ní má přijít mesiáš a vzkřísit mrtvé. Na západním svahu Olivové hory se nachází největší židovský hřbitov na světě. Na úpatí vrchu si můžete odpočinout u Getsemanské zahrady, ve které se podle tradice zdržoval Ježíš Kristus před svým ukřižováním.

Izrael je pro křesťany zemí, kde se narodil a zemřel Ježíš Kristus

Betlém - je město pod palestinskou správou, leží na Západním břehu Jordánu a má zvláštní význam neboť se zde narodil Ježíš, a na tomto místě narození stojí Chrám Narození Páně, je místem vyvraždění neviňátek králem Herodem, narodil se zde král David, zemřela zde Ráchel...

Nazaret - Izrael neboli Svatá země se může pyšnit i místem, kde Ježíš prožil dětství. Na místě zvěstování o narození Ježíše stojí moderní bazilika Zvěstování, která je dominantou města. V Nazaretě jsou i místa prvních zázraků jako Kána Galilejská - místo vůbec prvního zázraku, kde Ježíš proměnil při svatební hostině vodu ve víno, nebo hora Tábor, kde se nachází chrám Proměnění, místo zjevení Elijáše a Mojžíše.

Masada - starověká pevnost na vrcholu skalního útesu nad Mrtvým mořem byla v roce 2001 zapsána jako památka světového dědictví na seznam UNESCO. Legenda vypráví o tom, že obránci Masady, než aby byli poraženi a padli do rukou Římanů v roce 74, spáchali masovou sebevraždu. Každý malý Izraelita sem jede povinně na školní výlet a vojáci zde dnes skládají přísahu. Pokud chcete poznat důkladně historii státu Izrael, ani Vy byste Masadu neměli na své cestě vynechat.

Mrtvé moře - nejníže položené místo na Zemi a také nejslanější jezero na světě. Díky svému složení v něm nežije žádný živočich, proto název Mrtvé. Koupel v Mrtvém mořiSpecifické skladba vody zabraňuje lidskému tělu, aby se potopilo, což je zážitek, který si nemůže nechat ujít žádný turista. Je poměrně těžké vlézt i vylézt z vody a proto je vhodné, vzít si boty. Pozor rovněž na zranění či škrábnutí, je to při koupání velice nepříjemné. Stejně tak, když se vám voda dostane do očí. Kosmetické produkty z Mrtvého moře AHAVA, které jsou známé už i u nás, jsou mimo jiné i častým suvenýrem ze země Izrael.

Jericho - dle historiků nejstarší město na světě, staré 9 000 let. Pro srovnání egyptské pyramidy jsou o 4 000 let mladší. Je zde pěkné počasí po celý rok. Krásná oáza obklopená datlovníky, banánovníky a palmami. Pokud se Izrael rozhodnete navštívit, toto město určitě stojí za návštěvu pro svůj historický význam.

Haifa - Bahaiské zahrady

Zkušeným specialistou na poznávací zájezdy do Izraele je CK AVETOUR.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Horný Zemplín není jen tam, kde se natáčel film Čiara ...

Horný Zemplín není jen tam, kde se natáčel film Čiara ...

Nudí vás různé "profláklé" dovolenkové destinace, kde jsou kolem vás desítky jiných turistů, a vy při čekání na atrakce...

Liberecký kraj hlásá: u nás začne jezdit na běžkách každý

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Kvalita, dostupná cena a pestrost zimních sportů. To je důvod, proč se řadí Liberecký kraj na přední místa zimních...

Pár hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Několik hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Nejde o nic ojedinělého. Celé hodiny se snažíte ulovit co nejlevnější letenku do dalekých krajin a najednou ji máte - a...

Najdete na iDNES.cz