Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Svařák, nebo cider? Prokřehlé ruce ohřeje i svařený jablečný cider

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Češi stále častěji hledají alternativy k tradičním zimním nápojům. Svařený mírně alkoholický jablečný cider určitě stojí za zkoušku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Svařák nebo cider? Prokřehlé ruce ohřeje i svařený jablečný cider | foto: Mad Apple

Na podzim můžete jablka schovat do sklepa, nasušit nebo z nich nadělat kompoty. Mála rodinná firma ze Znojemska se podle anglického vzoru rozhodla v Česku začít vyrábět z místních jablek mírně alkoholický, perlivý napoj zvaný cider. Mad Apple si za dva roky své existence vydobyl uznání i u Britů. Z prestižní mezinárodní soutěže si český jablečný cider přivezl bronzovou medaili. A navíc výborně chutná i svařený.

"Kombinace skořice a jablek, je základní chuťová ingredience výborných domácích štrúdlů. Po vzoru svařených vín jsme přidali ještě hřebíček. Výsledek našeho experimentu chutnal všem našim kamarádům. Okamžitě jsem věděl, co budu přátelům v zimě nabízet na ohřátí," říká technolog výroby prvního českého cideru  Václav Beran.

Svařeným "jabčákem"  v zimě můžete zaujmout své přátele. Svařený jablečný cider se ale vyplatí pít i z dalšího důvodu. Šetrná a přírodě blízká výroba prvního českého cideru zanechá v nápoji řadu blahodárných látek, které příznivě působí na lidský organismus.

Jablečný cider je velice populární

Svařený cider

Přestože je jablečný cider jedním z nejpopulárnějších alkoholických nápojů ve Velké Británii, Francii nebo třeba ve Španělsku, Češi se ho teprve začínají učit pít. A zdá se, že jim opravdu zachutnal. Zatímco v minulém roce ho vypili 40.000 litrů, letos to bude více než dvojnásobek a vedle Mad Apple se na trhu začínají objevovat i další výrobci.

Vyrobit kvalitní jablečný cider ale není vůbec jednoduché. Václav Beran spolu se svoji sestrou Lenkou a dalším kolegou Petrem Filou studovali tradiční postupy přímo ve Velké Britanii u rodinných výrobců. Doma je pak skloubili s moderními technologiemi znojemských vinařů. "K výrobě používáme moštu z nejlepších jablek v Polabí. Nápoj kvasí na dubovém dřevě. Nepoužíváme žádné konzervační látky, barviva nebo ochucovadla. Vše je stoprocentně přírodní," popisuje Beran.

Právě pečlivý výběr různých odrůd jablek stojí za výraznou chutí cideru Mad Apple a ocenili ji i zahraniční odborníci. Letos si jablečný cider odvezl medaili z londýnské přehlídky International Cider Challenge již podruhé.

Kolem Mad Apple se pomalu formuje i česká cider komunita. Nahlédnout do jejího života můžete na www.facebook.com/madapplecider. Příběh, který za Mad Applem stojí, naleznete na www.madapple.cz.

Recept na svařený jablečný cider

Do hrnce nalijeme 0,5 litrů cider (nebo podle potřeby), přidáme několik hřebíčků (koření) a několik kousků skořice. Pomalu zahříváme na 70 – 75 °C. Ne více, aby nevyprchal alkohol. Prohřátí spolehlivě zbaví jablečný cider bublinek a dodá nápoji příjemně podmanivou jablečnou vůni a chuť. Dosladíme podle chuti hnědým cukrem nebo medem a můžeme nazdobit dle fantazie kousky jablka, pomeranče nebo ananasu.

Autor:
Témata: Apple

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne)výhody?

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne) výhody?

Stejně, jako by se auto bez pomoci jen těžko hýbalo, kdyby nemělo motor, tak i hodinky potřebují k tomu, aby mohly...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

Největší pražský krajinářský park Stromovka v letošním roce slaví své 750. výročí založení. Při této příležitosti...

Najdete na iDNES.cz