Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Svařák, nebo cider? Prokřehlé ruce ohřeje i svařený jablečný cider

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Češi stále častěji hledají alternativy k tradičním zimním nápojům. Svařený mírně alkoholický jablečný cider určitě stojí za zkoušku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Svařák nebo cider? Prokřehlé ruce ohřeje i svařený jablečný cider | foto: Mad Apple

Na podzim můžete jablka schovat do sklepa, nasušit nebo z nich nadělat kompoty. Mála rodinná firma ze Znojemska se podle anglického vzoru rozhodla v Česku začít vyrábět z místních jablek mírně alkoholický, perlivý napoj zvaný cider. Mad Apple si za dva roky své existence vydobyl uznání i u Britů. Z prestižní mezinárodní soutěže si český jablečný cider přivezl bronzovou medaili. A navíc výborně chutná i svařený.

"Kombinace skořice a jablek, je základní chuťová ingredience výborných domácích štrúdlů. Po vzoru svařených vín jsme přidali ještě hřebíček. Výsledek našeho experimentu chutnal všem našim kamarádům. Okamžitě jsem věděl, co budu přátelům v zimě nabízet na ohřátí," říká technolog výroby prvního českého cideru  Václav Beran.

Svařeným "jabčákem"  v zimě můžete zaujmout své přátele. Svařený jablečný cider se ale vyplatí pít i z dalšího důvodu. Šetrná a přírodě blízká výroba prvního českého cideru zanechá v nápoji řadu blahodárných látek, které příznivě působí na lidský organismus.

Jablečný cider je velice populární

Svařený cider

Přestože je jablečný cider jedním z nejpopulárnějších alkoholických nápojů ve Velké Británii, Francii nebo třeba ve Španělsku, Češi se ho teprve začínají učit pít. A zdá se, že jim opravdu zachutnal. Zatímco v minulém roce ho vypili 40.000 litrů, letos to bude více než dvojnásobek a vedle Mad Apple se na trhu začínají objevovat i další výrobci.

Vyrobit kvalitní jablečný cider ale není vůbec jednoduché. Václav Beran spolu se svoji sestrou Lenkou a dalším kolegou Petrem Filou studovali tradiční postupy přímo ve Velké Britanii u rodinných výrobců. Doma je pak skloubili s moderními technologiemi znojemských vinařů. "K výrobě používáme moštu z nejlepších jablek v Polabí. Nápoj kvasí na dubovém dřevě. Nepoužíváme žádné konzervační látky, barviva nebo ochucovadla. Vše je stoprocentně přírodní," popisuje Beran.

Právě pečlivý výběr různých odrůd jablek stojí za výraznou chutí cideru Mad Apple a ocenili ji i zahraniční odborníci. Letos si jablečný cider odvezl medaili z londýnské přehlídky International Cider Challenge již podruhé.

Kolem Mad Apple se pomalu formuje i česká cider komunita. Nahlédnout do jejího života můžete na www.facebook.com/madapplecider. Příběh, který za Mad Applem stojí, naleznete na www.madapple.cz.

Recept na svařený jablečný cider

Do hrnce nalijeme 0,5 litrů cider (nebo podle potřeby), přidáme několik hřebíčků (koření) a několik kousků skořice. Pomalu zahříváme na 70 – 75 °C. Ne více, aby nevyprchal alkohol. Prohřátí spolehlivě zbaví jablečný cider bublinek a dodá nápoji příjemně podmanivou jablečnou vůni a chuť. Dosladíme podle chuti hnědým cukrem nebo medem a můžeme nazdobit dle fantazie kousky jablka, pomeranče nebo ananasu.

Autor:
Témata: Apple

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a...

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Minimalismus je trendy, stává se z něj nový životní styl a kromě módy a designu se promítá i do gastronomie. Užijte si...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Najdete na iDNES.cz