Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Studujte design na škole, na které se rozhodně nebudete nudit

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Střední škola oděvního a grafického designu v Lysé nad Labem má za cíl vychovat kulturního a zvídavého člověka, který svobodně myslí, je ekonomicky aktivní a uplatní se na trhu práce. Její žáci mají navíc možnost se účastnit množství školních i mimoškolních aktivit, které jim pomohou v jejich rozvoji, a to nejen kariérním.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Studujte design na škole, na které se rozhodně nebudete nudit! | foto: Střední škola oděvního a grafického desingu

Střední škola oděvního a grafického designu nabízí čtyřleté studijní obory Oděvní design, Grafický design a Design interiéru a bytových doplňků, nebo tříletý studijní obor dálkového nástavbového studia Podnikání.

Žáci studující v uplynulém školním roce 2. nebo 3. rokem obor Grafický design pracovali v rámci odborné praxe ve firmách dle vlastního výběru na základě smlouvy se školou, žáci studující obor Oděvní design tuto praxi vykonávali ve školní krejčovské dílně, kde zhotovovali modelové kolekce oděvů. Povinné praxe ale zdaleka nejsou jedinou mimoškolní činností, kterou žáci SŠ v Lysé nad Labem vykonávají.

Střední škola oděvního a grafického desingu

Jedinečné projekty vzdělávání i osobnostního rozvoje

V rámci svého vzdělávání se žáci mohou účastnit projektů, na které škola získala dotace v řádech milionů korun. Patří mezi ně například projekt na podporu odborného vzdělávání Řemesla v moderní době. Jeho cílem je zpracovat výukové materiály, na základě kterých si žáci osvojí tradiční i moderní umělecké výtvarné i grafické techniky. V rámci projektu budou žáci navštěvovat evropské metropole a studovat architekturu i výtvarné umění. Dále se zřídí několik výtvarných ateliérů a další učebny grafického designu vybavené špičkovou technikou.

Další projekt s názvem Interiérové studio řeší problematiku odborného vzdělávání žáků SŠ s důrazem na specializované odborné techniky a řemeslné dovednosti tím, že založí vlastní středisko praxe. Také žáci budou navštěvovat odborné programy, semináře a veletrhy v oblasti designu interiéru i podniky zabývající se interiérovým designem.

Součástí celé série projektů Třídíme... je nový projekt Úspora. Série byla zpracována na základě výzvy Fondu životního prostředí a zemědělství Středočeského kraje. Škola tak každoročně získávala dotace na třídění odpadu ve všech budovách.

Střední škola oděvního a grafického designu pořádá i módní přehlídky

V Lysé nad Labem je již tradicí uspořádat na závěr školního roku velkou módní přehlídku. Ve školním roce 2013/2014 proběhla přehlídka s názvem Živly.

Dalším projektem, který na škole v loňském školním roce proběhl, je EU peníze středním školám. Během obou semestrů byly intenzivně zpracovávány a ověřovány nové výukové materiály, které za podpory tohoto projektu vznikly.

V získání dotace na zlepšení prostředí vyústila také projektová iniciativa 2 žákyň ubytovaných v domově mládeže, projekt O2 Think big. Aktivita se týkala výmalby chodeb na třech podlažích.

„Volnočasové aktivity, které jsme v letošním školním roce pro žáky pořádali, měly pozitivní ohlas. Získat žáky k účasti v organizovaných volnočasových aktivitách, přimět je, aby odložili svůj tablet nebo mobil a zapojili se do činností v kolektivu, je stále obtížnější. O to více nás potěšila aktivita všech, kteří se zúčastnili projektu Think Big na úpravu společných prostor domova mládeže,“ říká Jarmila Žigová, vedoucí domova mládeže.

Střední škola oděvního a grafického desingu

Soutěže i výstavy žáků SŠ v Lysé nad Labem

V uplynulém školním roce se uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce i olympiády v českém jazyce. Nejlepší žáci reprezentovali školu v okresním kole.

Konal se také 27. ročník soutěže Mladý módní tvůrce ČR, kde ve velké konkurenci získali žáci Střední školy oděvního a grafického designu v Lysé nad Labem 2., 3. a 4 místo.

Na Výstavišti v Lysé nad Labem proběhla soutěž mladých módních designérů Avantgarda, která je nedílnou součástí výstavy Elegance. Na stejném místě se konala také výstava Řemesla 2014, kde se škola prezentovala výstavním stánkem, za jehož návrh a realizaci získala první místo.

Na lázeňské kolonádě v Poděbradech byly vystaveny výtvarné práce žáků SŠ v Lysé nad Labem, kteří v projektu Eurosrdce ztvárnili na modely srdcí symboly Portugalska a Bulharska. Malby na modely srdcí vytvářeli žáci středních uměleckých škol z celé ČR a každé srdce představovalo jednu zemi EU.

Žáci všech ročníků také pravidelně vystavují v areálu školy své klauzurní práce. Na tyto výstavy je zvána široká veřejnost i rodiče žáků.

Střední škola oděvního a grafického desingu

Škola plná aktivit ve spolupráci s partnery i dalšími vzdělávacími institucemi

Žáci se každoročně zúčastňují velkého množství akcí, navštěvují například pražská divadla v rámci Klubu mladého diváka, pravidelně jezdí na lyžařský kurz, proběhl také adaptační kurz Dobrý start 2013 nebo interaktivní prodloužený víkend pilování anglického jazyka Creative Course in English in Neratov 2013.

Škola také spolupracuje se zahraničními i českými školami a je členem Asociace středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory ČR.

Střední škola oděvního a grafického designu v Lysé nad Labem pořádá také aktivity ve spolupráci se svými partnery, několikrát tak byli pozváni do Domova na Zámku v Lysé nad Labem, aby uspořádali módní přehlídku pro tamní seniory, nebo spoluvytvářeli program na několika kulturních akcích města pořádaných Spolkem rodáků a přátel města Lysá nad Labem.

Střední škola oděvního a grafického desingu

Současný profil Střední školy oděvního a grafického designu v Lysé nad Labem se začal formovat v roce 1974, kdy se na tehdejší Učňovské škole začaly vedle stavebních a prodavačských učebních oborů vyučovat i obory krejčovské. V současné době se škola specializuje na výuku uměleckých – výtvarných oborů a je jedinou střední školou zřizovanou Středočeským krajem, která tyto umělecké obory vyučuje.

Více informací o Střední škole oděvního a grafického designu v Lysé nad Labem najdete na www.ogdlysa.cz.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Vysoká škola podnikání a práva nabízí profesionální MBA program

Vysoká škola podnikání a práva nabízí profesionální MBA program

Chcete kariérně růst a rozvíjet svůj manažerský potenciál? Toužíte znát nejnovější trendy v oblasti leadershipu a...

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Mimořádné sportovní dobrodružství nabízí legenda mezi českými závody v běhu na lyžích, Jizerská 50. Ta nejdříve první...

Střední škola mediální grafiky: Biflování nahrazuje odborná praxe

Střední škola mediální grafiky: Biflování nahrazuje odborná praxe

Co spojuje fotografa Jana Saudka, herečku Jitku Molavcovou a majitele inzertních novin Annonce Josefa Kudláčka?...

Najdete na iDNES.cz