Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Studujte design na škole, na které se rozhodně nebudete nudit

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Střední škola oděvního a grafického designu v Lysé nad Labem má za cíl vychovat kulturního a zvídavého člověka, který svobodně myslí, je ekonomicky aktivní a uplatní se na trhu práce. Její žáci mají navíc možnost se účastnit množství školních i mimoškolních aktivit, které jim pomohou v jejich rozvoji, a to nejen kariérním.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Studujte design na škole, na které se rozhodně nebudete nudit! | foto: Střední škola oděvního a grafického desingu

Střední škola oděvního a grafického designu nabízí čtyřleté studijní obory Oděvní design, Grafický design a Design interiéru a bytových doplňků, nebo tříletý studijní obor dálkového nástavbového studia Podnikání.

Žáci studující v uplynulém školním roce 2. nebo 3. rokem obor Grafický design pracovali v rámci odborné praxe ve firmách dle vlastního výběru na základě smlouvy se školou, žáci studující obor Oděvní design tuto praxi vykonávali ve školní krejčovské dílně, kde zhotovovali modelové kolekce oděvů. Povinné praxe ale zdaleka nejsou jedinou mimoškolní činností, kterou žáci SŠ v Lysé nad Labem vykonávají.

Střední škola oděvního a grafického desingu

Jedinečné projekty vzdělávání i osobnostního rozvoje

V rámci svého vzdělávání se žáci mohou účastnit projektů, na které škola získala dotace v řádech milionů korun. Patří mezi ně například projekt na podporu odborného vzdělávání Řemesla v moderní době. Jeho cílem je zpracovat výukové materiály, na základě kterých si žáci osvojí tradiční i moderní umělecké výtvarné i grafické techniky. V rámci projektu budou žáci navštěvovat evropské metropole a studovat architekturu i výtvarné umění. Dále se zřídí několik výtvarných ateliérů a další učebny grafického designu vybavené špičkovou technikou.

Další projekt s názvem Interiérové studio řeší problematiku odborného vzdělávání žáků SŠ s důrazem na specializované odborné techniky a řemeslné dovednosti tím, že založí vlastní středisko praxe. Také žáci budou navštěvovat odborné programy, semináře a veletrhy v oblasti designu interiéru i podniky zabývající se interiérovým designem.

Součástí celé série projektů Třídíme... je nový projekt Úspora. Série byla zpracována na základě výzvy Fondu životního prostředí a zemědělství Středočeského kraje. Škola tak každoročně získávala dotace na třídění odpadu ve všech budovách.

Střední škola oděvního a grafického designu pořádá i módní přehlídky

V Lysé nad Labem je již tradicí uspořádat na závěr školního roku velkou módní přehlídku. Ve školním roce 2013/2014 proběhla přehlídka s názvem Živly.

Dalším projektem, který na škole v loňském školním roce proběhl, je EU peníze středním školám. Během obou semestrů byly intenzivně zpracovávány a ověřovány nové výukové materiály, které za podpory tohoto projektu vznikly.

V získání dotace na zlepšení prostředí vyústila také projektová iniciativa 2 žákyň ubytovaných v domově mládeže, projekt O2 Think big. Aktivita se týkala výmalby chodeb na třech podlažích.

„Volnočasové aktivity, které jsme v letošním školním roce pro žáky pořádali, měly pozitivní ohlas. Získat žáky k účasti v organizovaných volnočasových aktivitách, přimět je, aby odložili svůj tablet nebo mobil a zapojili se do činností v kolektivu, je stále obtížnější. O to více nás potěšila aktivita všech, kteří se zúčastnili projektu Think Big na úpravu společných prostor domova mládeže,“ říká Jarmila Žigová, vedoucí domova mládeže.

Střední škola oděvního a grafického desingu

Soutěže i výstavy žáků SŠ v Lysé nad Labem

V uplynulém školním roce se uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce i olympiády v českém jazyce. Nejlepší žáci reprezentovali školu v okresním kole.

Konal se také 27. ročník soutěže Mladý módní tvůrce ČR, kde ve velké konkurenci získali žáci Střední školy oděvního a grafického designu v Lysé nad Labem 2., 3. a 4 místo.

Na Výstavišti v Lysé nad Labem proběhla soutěž mladých módních designérů Avantgarda, která je nedílnou součástí výstavy Elegance. Na stejném místě se konala také výstava Řemesla 2014, kde se škola prezentovala výstavním stánkem, za jehož návrh a realizaci získala první místo.

Na lázeňské kolonádě v Poděbradech byly vystaveny výtvarné práce žáků SŠ v Lysé nad Labem, kteří v projektu Eurosrdce ztvárnili na modely srdcí symboly Portugalska a Bulharska. Malby na modely srdcí vytvářeli žáci středních uměleckých škol z celé ČR a každé srdce představovalo jednu zemi EU.

Žáci všech ročníků také pravidelně vystavují v areálu školy své klauzurní práce. Na tyto výstavy je zvána široká veřejnost i rodiče žáků.

Střední škola oděvního a grafického desingu

Škola plná aktivit ve spolupráci s partnery i dalšími vzdělávacími institucemi

Žáci se každoročně zúčastňují velkého množství akcí, navštěvují například pražská divadla v rámci Klubu mladého diváka, pravidelně jezdí na lyžařský kurz, proběhl také adaptační kurz Dobrý start 2013 nebo interaktivní prodloužený víkend pilování anglického jazyka Creative Course in English in Neratov 2013.

Škola také spolupracuje se zahraničními i českými školami a je členem Asociace středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory ČR.

Střední škola oděvního a grafického designu v Lysé nad Labem pořádá také aktivity ve spolupráci se svými partnery, několikrát tak byli pozváni do Domova na Zámku v Lysé nad Labem, aby uspořádali módní přehlídku pro tamní seniory, nebo spoluvytvářeli program na několika kulturních akcích města pořádaných Spolkem rodáků a přátel města Lysá nad Labem.

Střední škola oděvního a grafického desingu

Současný profil Střední školy oděvního a grafického designu v Lysé nad Labem se začal formovat v roce 1974, kdy se na tehdejší Učňovské škole začaly vedle stavebních a prodavačských učebních oborů vyučovat i obory krejčovské. V současné době se škola specializuje na výuku uměleckých – výtvarných oborů a je jedinou střední školou zřizovanou Středočeským krajem, která tyto umělecké obory vyučuje.

Více informací o Střední škole oděvního a grafického designu v Lysé nad Labem najdete na www.ogdlysa.cz.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Co se stane, když každý z nás vytřídí jednu skleničku navíc?

Co se stane, když každý z nás vytřídí jednu skleničku navíc?

V třídění skla jsme se za uplynulých 10 let zlepšili o více než 50 %. To je dobré skóre. Celkem ho tak vytřídíme do...

Sklepy na sídlištích se stávají terčem zlodějů. Jak na ně vyzrát?

Sklepy na sídlištích se stávají terčem zlodějů. Jak na ně vyzrát?

Přejete si zbavit se něčeho drahého? Uschovejte to do sklepa v panelovém domě! Sklepy na sídlištích se neustále stávají...

Sdíleli jsme elektromobil v Praze

Sdíleli jsme elektromobil v Praze.

Už jste vyzkoušeli elektromobil? A co takhle sdílený e-Golf? Společnosti PRE, CAR4WAY a Porsche Česká republika již...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.