Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Studujte biomedicínské inženýrství, které posunuje hranice léčby

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Chcete studovat perspektivní obor na renomované vysoké škole, díky kterému najdete uplatnění na trhu práce? Mít jistotu, že se věnujete smysluplné činnosti, jejímž výsledkem může být bez nadsázky i navrácení pacientů do života? Studujte Fakultu biomedicínského inženýrství (FBMI), druhou nejmladší fakultu, na ČVUT v Praze.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Studujte biomedicínské inženýrství, které posunuje hranice léčby

Biomedicínské inženýrství má budoucnost

Biomedicínské inženýrství představuje aplikaci inženýrských postupů v medicíně a biologii. A má zelenou hned z několika důvodů.

Chemické, fyzikální, elektrotechnické, ale i další principy inženýrských oborů využívá biomedicínské inženýrství k měření biologických procesů v lidském těle. Výsledkem jsou stále dokonalejší diagnostické metody a přístroje, které umožňují včasné odhalení nemoci a stanovení efektivní léčby pacientů.

Ruku v ruce s tím jde další část biomedicínského inženýrství, ve kterém se využívá technických postupů v konstrukci přístrojů nahrazujících či podporujících funkci orgánů a v konstrukci terapeutických přístrojů.

Den otevřených dveří na Fakultě biomedicínského inženýrství

Poznejte, jak vypadá biomedicínské inženýrství v praxi, a přijďte se podívat na Den otevřených dveří, který připravila Fakulta biomedicínského inženýrství na 25. ledna 2013 od 11.00 do 15.00 hodin ve svých prostorách na adrese: nám. Sítná 3105, Kladno.

Studujte biomedicínské inženýrství, které posunuje hranice léčby
Studujte biomedicínské inženýrství, které posunuje hranice léčby

Biomedicínská technika populárně

Studenti středních škol se tu mohou seznámit s výzkumem a vědeckými týmy fakulty, prohlédnout si laboratoře i přístrojovou techniku.

Zájemci se dozví bližší informace z výzkumů vědeckých týmů zaměřených například na nanokompozitní a nanokrystalické materiály pro implantologii a biomedicínu.

Uvidí simulované pracoviště jednotky intenzivní péče nazvané "umělý pacient". Seznámí se s interakcí XUV záření s biologickými objekty i s biotelemetrickými systémy, které umožňují snímat, on-line zpracovávat, zobrazovat a archivovat biologické signály pacienta v reálném čase.

Při prezentaci nebude chybět ani kvantifikace hodnocení rehabilitačního procesu. Výzkumná skupina se zabývá monitorováním a kvantifikováním procesu rehabilitační péče o pacienta s ložiskovým postižením mozku a využitím (3D) virtuální reality pro rehabilitaci pacientů s poruchami rovnováhy.

Uchazeči o studium nahlédnou i do problematiky nekonvenční umělé plicní ventilace, která řeší respirační nedostatečnost s minimálním nežádoucím působením na pacientovy plíce.

Stranou nezůstanou ani nové trendy v medicíně katastrof, nanosenzory pro biomedicínu, CzechHTA - hodnocení zdravotnických prostředků a aplikace v neurologii se zaměřením na vyhodnocení okamžité polohy očí, hlavy, končetin a těla za účelem nepřímého vyšetření rovnovážného ústrojí.

Získejte certifikát na Dnu otevřených dveří FBMI

Studenti na Dnu otevřených dveří Fakulty biomedicínského inženýrství nemusí být pouhými posluchači odborných komentářů v rámci výzkumných týmů a diváky nevšedních pokusů. Některé z nich si budou moci sami vyzkoušet. Ti, kteří navíc absolvují připravenou dobrodružnou výpravu za vědou s "herním indexem", získají certifikát a malý dárek.

Podrobné informace o Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT, oborech, možnostech studia, učebnách, katedrách a výzkumu najdete na internetové adrese www.fbmi.cvut.cz.

V případě zájmu o podrobné informace o studiu je možné kontaktovat i studijní oddělení FBMI (nám. Sítná 3105, Kladno), telefon 224 358 497 nebo 224 358 473.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Minimalismus je trendy, stává se z něj nový životní styl a kromě módy a designu se promítá i do gastronomie. Užijte si...

I vy v sobě najdete talent. Začněte malovat

Máme pro vás skvělou zprávu. I vy můžete namalovat třeba takhle krásnou květinu!

Věděli jste, že i vy můžete začít kreslit nebo malovat? Ano, zvládnete to také a ještě si nádherně odpočinete u...

Najdete na iDNES.cz