Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Studny individuálního zásobování obyvatelstva

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
S neustálým zdražováním pitné vody je již řadu let zřizování nových studní, popřípadě opravy a čištění studní starších či nepoužívaných, velmi žhavým tématem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ENVIREX, spol. s r. o. | foto: ENVIREX, spol. s r. o.

Cesta k jejich vybudování má však svá pravidla i úskalí. Laik se může v této problematice obtížně orientovat, a proto je namístě požádat o konzultaci odborně způsobilou organizaci.

Odborně způsobilou je organizace, která prostřednictvím odborné způsobilosti svých pracovníků prokáže, že je schopna zajišťovat hydrogeologické a báňské činnosti v požadovaném rozsahu a kvalitě.

Tato organizace disponuje osobami s patřičnými kvalifikačními předpoklady, které na základě úspěšného složení zkoušky získaly osvědčení o odborné způsobilosti projektovat, provádět a vyhodnocovat geologické práce v oboru hydrogeologie. Toto osvědčení udílí ministerstvo životního prostředí.

Pro provádění vrtů hlubších jak 30 metrů, musí mít organizace navíc oprávnění k činnosti prováděné hornickým způsobem a odborné vedení organizace musí opět zaštiťovat odborně způsobilá osoba s osvědčením závodního a báňského projektanta. Tato oprávnění a osvědčení vydává Obvodní báňský úřad, který zároveň dozoruje tuto činnost.

ENVIREX, spol. s r. o. - vrt IIPřed vlastním zahájením prací je třeba řešit řadu aspektů. Prvním krokem je rozhodnutí, zda se bude ve finále jednat o studnu kopanou nebo vrtanou a zda bude studna hloubená jako vodní dílo nebo jako průzkumný hydrogeologický vrt.

Vzhledem k omezenému rozsahu článku a značně široké problematice se v dalším zaměříme pouze na zdaleka nejčastěji používanou alternativu a tou je zajištění vodního zdroje pomocí průzkumného hydrogeologického vrtu, realizovaného odborně způsobilou organizací. Po zdárném ukončení průzkumných prací je tento průzkumný vrt převeden v územním a vodoprávním řízení na vrtanou studnu a stává se vodním dílem.

Uvedený způsob zajištění vodního zdroje má pro zájemce řadu výhod. Svěří se do rukou odborníků, kteří by měli umět reagovat na veškerou problematiku, která se může při realizaci studní objevit.

ENVIREX, spol. s r. o. - vrt IIIZačíná to již správným situováním vrtané studny, pokračuje přes stanovení vhodné technologie vrtných prací a odpovídajícího technického zabezpečení vrtu a končí poskytnutím odpovídající technické dokumentace, nutné pro následné územní a vodoprávní řízení.

Výhod vrtaných studní je více. Předností je zejména rychlost provedení prací a možnost exploatace hlubší kvalitnější a vydatnější zvodně. V místech, kde je hladina podzemní vody hluboce zaklesnuta ve skalním podloží, se jedná často o jediný možný způsob, jak se k podzemní vodě dostat. Kopané studny lze doporučit snad jen v bázi údolí s vysokým stavem hladiny podzemní vody, kdy nám nejde příliš o její kvalitu.

Ceny vrtaných studní se liší v závislosti na hloubce, průměru a kvalitě vystrojení vrtu. Nejlevnější jsou tzv. maloprůměrové vrty, osazené pouze pažnicí průměru 110 - 125 mm. Chybí obsyp a těsnění mezikruží, často na úkor kvality vody a životnosti vrtu. Lze je doporučit pouze ve skalním podloží a pouze pro nízké odběry.

Pokud nám jde především o kvalitu, větší odběry, dlouhodobou životnost a spolehlivost vrtu, musíte se poohlédnout po kvalitněji provedeném díle se všemi náležitostmi, které má správná vrtaná studna splňovat. Pochopitelně, že za takto provedený vrt je nutno si připlatit.

ENVIREX, spol. s r. o. - logo

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

I vy v sobě najdete talent. Začněte malovat

Máme pro vás skvělou zprávu. I vy můžete namalovat třeba takhle krásnou květinu!

Věděli jste, že i vy můžete začít kreslit nebo malovat? Ano, zvládnete to také a ještě si nádherně odpočinete u...

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Až dva miliardy řádků dat, možnost pokročilého vyhodnocování dat v čase z různých zdrojů, snadná vizualizace do všech...

Najdete na iDNES.cz