Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Studium na vysoké škole. Zvolit snadnou školu, nebo dobrou školu?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dostat se dnes na vysokou školu není nic těžkého. Vybrat si správné studium je složitější. Řada absolventů naráží na fakt, že nestačí mít titul, ale že je důležité, kterou školu vystudovali. Snadná škola neznamená dobré uplatnění a jistý kariérní postup, ale především ztracená léta a velmi špatnou investici.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Studium na vysoké škole | foto: Soukromá vysoká škola ekonomických studií

Na VŠ nastupuje cca 60 % devatenácti až dvaadvacetileté populace, ne všichni však studium na vysoké škole dokončí. Problémem je, že některé školy sestavují studijní programy na míru schopnostem takto masově přijímané populace.

Snadné studium na vysoké škole není žádná výhra

Na naší škole se pak setkáváme s tím, že se k nám do navazujícího magisterského programu hlásí bakaláři z ekonomicky zaměřených vysokých škol s velmi malými znalostmi oboru.

Aby se absolventi takovýchto škol přiblížili úrovni znalostí našich bakalářů a mohli u nás pokračovat v navazujícím magisterském studiu, musí složit vyrovnávací zkoušky. Nenáročné studium na vysoké škole je dnes velmi oblíbené, otázkou zůstává, kde takoví absolventi najdou pracovní uplatnění.

Usilujeme o to, aby naši absolventi získali dobré vzdělání. Musí mít znalosti z ekonomiky podniku, ekonomie, rozumět finanční i účetní problematice, zvládat ekonomické výpočty a dva cizí jazyky. Je nutné, aby měli kvalitní znalosti ve své specializaci - studium na naší vysoké škole připravuje studenty pro oblast managementu, marketingu, účetnictví, financí, daní, mezinárodní ekonomiky a práva v podnikání.

Moderní pojetí výuky, či klasický přístup?

S ohledem na vysoký počet studentů v kombinované formě studia, kteří se nemohou vždy účastnit přímé výuky, jsme připravili řadu e-learningových kurzů a elektronických učebnic.

Vše je studentům přístupné přes internet, každý má tak k dispozici pro studium na vysoké škole studijní materiály a je v kontaktu s vyučujícím i mimo výuku. V současné době upravujeme studijní materiály i pro čtečky elektronických knih. Není představa, že si místo tašky s knihami vezmete na dovolenou jednu čtečku, lákavá?

Využití moderních informačních a komunikačních technologií  usnadňuje studentům přístup k informacím a komunikaci s vyučujícími. Nenahrazuje však přímou výuku a neumožňuje skládání zkoušek přes internet. Zkouška je u nás diskusí nad vybraným problémem, v níž se ukáže, nakolik dané problematice student skutečně rozumí. Kromě toho, že se musí látku naučit, musí také prokázat, že ji umí aplikovat, a to pouhé vyplnění testu přes internet neumožní.

Studium na vysoké škole

Studium na vysoké škole

Technologie osobní kontakt nenahradí

Nejlepších výsledků studenti dosahují, pokud se pravidelně setkávají při přednáškách a seminářích se svými pedagogy. Technologie osobní kontakt nenahradí. Ve vztahu ke studentům fungujeme jako tradiční škola, studenti se řídí rozvrhem hodin, mají předepsaný počet zápočtů a zkoušek a my jsme připraveni jim poskytnout maximum.

Absolvování kvalitní praxe zvyšuje šanci na dobrou práci

Úzce spolupracujeme s řadou firem a na základě jejich návrhů a potřeb zařazujeme do výuky klíčových předmětů případové studie odrážející skutečné dění v praxi. Nad rámec výuky organizujeme pro studenty přednášky odborníků z praxe, na nichž je studentům odprezentován určitý problém a oni navrhují řešení.

Studium na naší vysoké škole dále zahrnuje dvouměsíční odbornou praxi ve spolupracujících firmách. Studenti jsou tak více motivováni, mají možnost rozvinout dovednost týmové práce a vytvořit si žádoucí pracovní návyky.

Náročné studium na vysoké škole se vyplatí

 Vždy jsme byli náročnou školou. Sestavit studijní programy tak, aby  přilákaly tisíce studentů, není těžké. Stačí nezařadit obtížné předměty, např. matematiku, statistiku, ekonomii, jazyky apod. Otázkou je, zda má takové studium na vysoké škole smysl. 

Nenáročné studium láká především ty studenty, kteří chtějí prolenošit pár let.
Nám se daří získávat studenty cílevědomé, kteří se chtějí stát odborníky v daném oboru. Každoročně jich přijímáme kolem 150 a práce s nimi je pro nás obrovskou inspirací. Ti, kteří hledají snazší studium na vysoké škole, u nás neuspějí.

Více informací o studiu na vysoké škole naleznete na stránkách www.svses.cz.

Mgr. Věra Hudečková
Odd. vnějších vztahů
Soukromá vysoká škola ekonomických studií

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

Program Erasmus slaví 30 let.
Program Erasmus slaví 30 let

V roce 2017 slaví Evropa 30 let existence programu Erasmus. Zahraniční studijní pobyt absolvovalo tehdy na evropské úrovni 3 244 studentů. Česká republika se...  celý článek

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.