Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Studium na soukromé vysoké škole. Věc prestiže, či alternativa?

Komerční sdělení   9:00aktualizováno  9:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na internetu jsem nedávno našla článek "Soukromé vysoké školy". Píše se v něm, že si soukromé VŠ nechají za studium draze zaplatit a že studium na soukromé vysoké škole je pro studenty, které nepřijali jinam.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Studium na soukromé vysoké škole. Věc prestiže či alternativa? | foto: Soukromá vysoká škola ekonomických studií

V poslední době se nad tímto mylným dojmem, který je za pomoci různých reklamních agentur i médií v podvědomí veřejnosti tak krásně udržován a živen, dost zamýšlím. Soukromé školství není nic výjimečného. V mnoha státech je právě studium na veřejné škole považováno za "alternativu" a studium na soukromé vysoké škole je prestižní záležitostí.

Na školu nám přichází řada nabídek na "zviditelnění se". Dealeři reklamních ploch na nás apelují s tím, že právě teď je ta nejvhodnější chvíle dát o sobě vědět, protože řada studentů nebude na veřejné školy přijata, neuspěje u přijímacích zkoušek či dokonce již neuspěla u testů scio a možná si vyberou právě nás.

Studium na soukromé vysoké škole je dřina

To, že jsme soukromou školou, neznamená, že sbíráme "odpadlíky". Dvě třetiny našich studentů jsou dálkaři. Jsou to tátové a mámy od rodin se všemi starostmi, které k tomu patří.

Jsou to lidé zaměstnaní na pozicích kladoucích vysoké nároky na jejich znalosti a zodpovědnost. Jsou velmi časově vytížení, přesto se rozhodli pro studium na soukromé vysoké škole, aby byli schopni se ještě lépe rozhodovat, lépe pracovat a být tak větším přínosem pro společnost, lepším příkladem mladé generaci a svým dětem.

Všichni naši studenti mohou potvrdit, že studium na soukromé vysoké škole je dřina a že jim do klína zadarmo nic nespadne. Právě proto, že si studium plně hradí, je naší prvořadou povinností poskytnout jim špičkové vzdělání. Jako soukromá škola si ani nemůžeme dovolit vypustit do světa studenty nepřipravené. 

Soukromá vysoká škola 1

Studium na soukromé vysoké škole není pro hloupé studenty

Názory, že studium na soukromé vysoké škole je pro ty hloupé, že dosažené tituly jsou zaplacené, jsou mylné. Všichni víme, že studium na veřejné škole dnes nemusí být zárukou kvalitního vzdělání. Většina našich studentů je u nás na doporučení - ne proto, že bychom byli "školou lehkou", ale proto, že jsme školou kvalitní a náročnou.

Řada rodičů už u malých ratolestí uvažuje o soukromé mateřské škole, protože předpokládají, že se tam jejich dětem dostane lepší péče, že se jim budou více a lépe věnovat, že se jejich děti více naučí, že budou více šťastné. Proč odmítáme totéž předpokládat u soukromých středních, vyšších a vysokých škol? Příkladem mohou být výsledky letošních maturit, kde nejlepších výsledků dosáhli studenti soukromého gymnázia.

Soukromá vysoká škola

Nebereme každého

 Již léta odmítáme spolupráci s pochybnými agenturami nabízejícími nám „tisíce“ studentů ze zahraničí. Léta odmítáme uchazeče, kteří nás berou jako „přestupní stanici“, než se dostanou jinam. Léta se bráníme davovému nabírání studentů. Nechceme každého. Pro studium na soukromé vysoké škole chceme ty, kteří touží po vzdělání, které studium baví, ty, kteří chtějí studovat pro studium samotné, nikoliv proto, že potřebují papír, aby dostali lepší místo a více peněz.

Nechceme tisíce studentů, chceme ty poctivé, pracovité, toužící po poznání. Těm pak vytváříme maximálně motivační prostředí, ty během studia povzbuzujeme, podporujeme a také odměňujeme.

Naším cílem je rozvíjet v nich to dobré. S každým studentem jednáme s úctou, nikdy ho neponižujeme a neurážíme. Oni nám to, a tím i sobě, oplácejí vynaloženou prací, důkladnou přípravou, aktivně projevovaným zájmem a úsměvem. Ti, kteří dávají přednost důstojnému jednání, kvalitě a partnerskému přístupu, jsou u nás.

Obory pro studium na soukromé vysoké škole:

Soukromá vysoká škola 2

Bc: Management organizací, Účetnictví, Bezpečnostní management, Mezinárodní ekonomika a právo v podnikání
Ing: Strategický management, Řízení firemních financí

Ověřte si naše akreditace na stránkách MŠMT ČR.

Mgr. Věra Hudečková
vedoucí odd. vnějších vztahů
Soukromá vysoká škola ekonomických studií

www.svses.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Průlom v pohledu na alternativní medicínu

Předání petice na podporu biotroniky do a Senátu Parlamentu České republiky.

Informace o předání petice na podporu biotroniky do Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR s počtem petentů přes 40...

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Minimalismus je trendy, stává se z něj nový životní styl a kromě módy a designu se promítá i do gastronomie. Užijte si...

Najdete na iDNES.cz