Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Studium MBA třeba i při mateřské

Komerční sdělení   10:00aktualizováno  10:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Časy, kdy se rodily děti maminkám, které neměly ještě ani maturitu, jsou nejspíš nenávratně pryč. Fenoménem dnešní doby jsou matky po třicítce, které si uvědomují zodpovědnost nejen za potomky, ale i za kariéru. Nyní je však možné studium MBA i při mateřské.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Studium MBA třeba i při mateřské | foto: Ústav práva a právní vědy®, o.p.s.

Stále častěji se na naší instituci setkáváme s úspěšnými mladými ženami, které si bez ohledu na svůj věk doplňují vzdělání. Vědí, že se jim hodí nejen znalosti, ale i získaný titul MBA, který jim otevře dveře k lepší pracovní pozici.“ Konstatuje tajemník Ústavu práva a právní vědy trend Mgr. Patrik Frk.

Na otázku, kdy začít studovat MBA, neexistuje žádná univerzální odpověď. Někdo studuje celý život, další čeká na vhodnou příležitost.

"Studium MBA u nás má tu výhodu, že nevyžaduje osobní přítomnost. Naopak, vycházíme vstříc zaměstnaným a časově vytíženým studentům, pro které denní studium vůbec nepřipadá v úvahu. Studijní program je z větší části založen na samostudiu, pod dohledem zkušených odborných lektorů. Studenti jsou pak hodnoceni na základě odevzdaných seminárních prací a ústních zkoušek," přibližuje průběh studia Patrik Frk.

Mateřská dovolená versus studium MBA

"Na studium MBA jsem se přihlásila zhruba půl roku před narozením mého druhého dítěte," vzpomíná paní Eva, absolventka profesního vzdělávacího programu MBA Public Relations.

"Pracovala jsem tehdy v jedné soukromé firmě a přemýšlela jsem o tom, jak se profesně posunout. Mým cílem bylo získat časem místo v bance a věnovat se externí komunikaci. Systém výběrových řízení v podobné instituci je složitý a trvá i několik týdnů, než je zvolen vhodný kandidát. Přesto jsem přesvědčená, že mi nakonec k nové práci pomohl právě i titul MBA. Neříkám, že studovat a zároveň se starat o dvě malé děti, je jednoduché, ale ze své vlastní zkušenosti vím, že je to možné," dodává Eva.

Lepší zaměstnání lze získat i "na stará kolena"

Paní Marie Navrátilová nedávno oslavila padesátku, její potomci odešli za svými láskami a manžel je dlouhodobě v invalidním důchodu. "Abych byla zcela upřímná, pak hlavní motivací ke studiu na Ústavu práva a právní vědy pro mě byla změna zaběhnutého životního stereotypu," vzpomíná paní Navrátilová, proč se přihlásila na studium MBA.

Kam pro informace?

Bližší informace o studiu, cenách a možnostech odečtu zaměstnaneckých benefitů naleznete na: www.ustavprava.cz.

Přihlásit se na studium MBA můžete mimořádně do 30.11. 2011.

"Bavilo mě diskutovat s lektory, setkávat se v rámci pořádaných kolokvií se svými spolužáky a dozvídat se nové věci. Původně jsem vystudovala ekonomku a uplatnila se jako daňový poradce ve velké nadnárodní společnosti. Řeknu vám upřímně, že nemít v sobě dostatek nadšení, nevím, nevím, jestli bych to nakonec nevzdala. Teď však rozhodně nelituji. K mému velkému překvapení jsem po obdržení titulu MBA získala v zaměstnání nejen lepší manažerskou pozici, ale navíc mi zaměstnavatel v rámci firemních bonusů proplatil i náklady na školné. Každý daňový poradce totiž ví, že se jedná o položku, kterou lze dát do daňově odečitatelných nákladů," dodala.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Svěřte své zboží do našich rukou

Svěřte své zboží do našich rukou

Česká rodinná společnost Lorenc Logistic, s.r.o. se sídlem v Klatovech během svého pětadvacetiletého působení na trhu...

Najdete na iDNES.cz