Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Studium MBA třeba i při mateřské

Komerční sdělení   10:00aktualizováno  10:00
Časy, kdy se rodily děti maminkám, které neměly ještě ani maturitu, jsou nejspíš nenávratně pryč. Fenoménem dnešní doby jsou matky po třicítce, které si uvědomují zodpovědnost nejen za potomky, ale i za kariéru. Nyní je však možné studium MBA i při mateřské.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Studium MBA třeba i při mateřské | foto: Ústav práva a právní vědy®, o.p.s.

Stále častěji se na naší instituci setkáváme s úspěšnými mladými ženami, které si bez ohledu na svůj věk doplňují vzdělání. Vědí, že se jim hodí nejen znalosti, ale i získaný titul MBA, který jim otevře dveře k lepší pracovní pozici.“ Konstatuje tajemník Ústavu práva a právní vědy trend Mgr. Patrik Frk.

Na otázku, kdy začít studovat MBA, neexistuje žádná univerzální odpověď. Někdo studuje celý život, další čeká na vhodnou příležitost.

"Studium MBA u nás má tu výhodu, že nevyžaduje osobní přítomnost. Naopak, vycházíme vstříc zaměstnaným a časově vytíženým studentům, pro které denní studium vůbec nepřipadá v úvahu. Studijní program je z větší části založen na samostudiu, pod dohledem zkušených odborných lektorů. Studenti jsou pak hodnoceni na základě odevzdaných seminárních prací a ústních zkoušek," přibližuje průběh studia Patrik Frk.

Mateřská dovolená versus studium MBA

"Na studium MBA jsem se přihlásila zhruba půl roku před narozením mého druhého dítěte," vzpomíná paní Eva, absolventka profesního vzdělávacího programu MBA Public Relations.

"Pracovala jsem tehdy v jedné soukromé firmě a přemýšlela jsem o tom, jak se profesně posunout. Mým cílem bylo získat časem místo v bance a věnovat se externí komunikaci. Systém výběrových řízení v podobné instituci je složitý a trvá i několik týdnů, než je zvolen vhodný kandidát. Přesto jsem přesvědčená, že mi nakonec k nové práci pomohl právě i titul MBA. Neříkám, že studovat a zároveň se starat o dvě malé děti, je jednoduché, ale ze své vlastní zkušenosti vím, že je to možné," dodává Eva.

Lepší zaměstnání lze získat i "na stará kolena"

Paní Marie Navrátilová nedávno oslavila padesátku, její potomci odešli za svými láskami a manžel je dlouhodobě v invalidním důchodu. "Abych byla zcela upřímná, pak hlavní motivací ke studiu na Ústavu práva a právní vědy pro mě byla změna zaběhnutého životního stereotypu," vzpomíná paní Navrátilová, proč se přihlásila na studium MBA.

Kam pro informace?

Bližší informace o studiu, cenách a možnostech odečtu zaměstnaneckých benefitů naleznete na: www.ustavprava.cz.

Přihlásit se na studium MBA můžete mimořádně do 30.11. 2011.

"Bavilo mě diskutovat s lektory, setkávat se v rámci pořádaných kolokvií se svými spolužáky a dozvídat se nové věci. Původně jsem vystudovala ekonomku a uplatnila se jako daňový poradce ve velké nadnárodní společnosti. Řeknu vám upřímně, že nemít v sobě dostatek nadšení, nevím, nevím, jestli bych to nakonec nevzdala. Teď však rozhodně nelituji. K mému velkému překvapení jsem po obdržení titulu MBA získala v zaměstnání nejen lepší manažerskou pozici, ale navíc mi zaměstnavatel v rámci firemních bonusů proplatil i náklady na školné. Každý daňový poradce totiž ví, že se jedná o položku, kterou lze dát do daňově odečitatelných nákladů," dodala.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.