Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Studium MBA: sedm důvodů k úspěchu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Chcete se orientovat v moderních trendech managementu a být na pracovním trhu konkurenceschopnější? Přemýšlejte o studiu MBA (Master of Business Administration), které vás může posunout výše na kariérním žebříčku i k lepšímu platu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Studium MBA: Sedm důvodů k úspěchu | foto: http://www.cambschool.cz/

Na následujících řádcích se dočtete sedm důvodů, proč se vyplatí investovat do postgraduálního studia.

1.Získáte praktické dovednosti

V první řadě se nabízí otázka: V čem se liší postgraduální titul MBA od akademických diplomů z univerzit? Studium MBA je zaměřené prakticky a je proto vhodné především pro kandidáty s dlouholetou praxí na manažerské pozici. Ať už přemýšlíte o zvýšení platu, kariérním posunu, nebo plánujete rozjet vlastní byznys, studium programu MBA vás přiblíží k úspěchu. 

Vedle praktických dovedností a nových kontaktů z branže výrazně zlepšíte své postavení ve srovnání s Vašimi kolegy, případně s uchazeči o stejnou pracovní pozici. Získáte novou perspektivu a dovednosti a zvýšíte tak své šance na uplatnění například v manažerských pozicích nadnárodních společností.

Jak říká Ing. Bc. Vlasta Váchová, ředitelka Cambridge Business School: „O vedoucí pozice ve firmách bývá velký zájem a proto, chce-li uchazeč uspět, musí proaktivně rozvíjet své praktické schopnosti a dovednosti. Ty jsou jedním z hlavních kritérií při náboru zaměstnanců.“

2.Rozvinete své manažerské schopnosti

Na Cambridge Business School jsou na výběr jak obecné MBA programy, jako například Strategický management, problematika finančního managementu nebo Management a leadership, tak programy specializované, mezi které patří Marketing a Public Relations nebo Personální management zaměřený na firemní kulturu.

Velkou výhodou je přitom časová flexibilita studia. V průběhu roku se konají celkem čtyři sobotní semináře a zbytek studia probíhá formou e-learningu a online konzultací. Výuku tak můžete přizpůsobit svým časovým možnostem.

3.Nové konexe

Během studia budete moci diskutovat o svých zkušenostech z praxe a o aktuálních trendech v managementu s ostatními studenty a lektory – odborníky, kteří působí na vedoucích pozicích ve firmách či státních institucích. Sdílením know-how lépe proniknete do světa byznysu a získáte novou perspektivu, inspiraci a znalosti i z příbuzných oborů.

4.Šance na vyšší plat

Studium je sice finančně náročné, nicméně investice se absolventům vrací přibližně do dvou let, někdy i dříve. Pro stávajícího či potenciálního zaměstnavatele je titul MBA známkou vysokých profesních dovedností a ochoty na sobě pracovat a vzdělávat se.

Zaměstnavatelé navíc mohou studium MBA uplatnit v základu daně z příjmu jako výdaj na odborný rozvoj svých zaměstnanců.

5.Nastartujte vlastní byznys

Mnoho zájemců o studium MBA přichází z řad těch, kteří se chtějí osamostatnit a naučit se úspěšně vést vlastní byznys. V rámci MBA programu získáte obchodní znalosti a naučíte se praktiky, které jsou potřeba v začátcích podnikání, nebo pro podporu a rozvoj stávající firmy. Někteří absolventi MBA programu se v závěru studia rozhodnou ukončit pracovní poměr a začnou realizovat své podnikatelské nápady.

6.Mezinárodní akreditace

Studium MBA: Sedm důvodů k úspěchu

Při rozhodování o studiu je důležitá správná volba vzdělávací instituce. Má vybraná škola mezinárodní akreditaci? Jak hodnotí přínosy studia samotní absolventi? Je studium vedeno prezenčně nebo kombinovanou formou? Je na webových stránkách školy zveřejněn seznam lektorů? V případě Cambridge Business School jsou studijní programy akreditovány předními zahraničními asociacemi International Association for Distance Learning a The European Association for Business Studies. Jak uvádí ředitelka Váchová: „Škola je členem profesních institucí a odborných organizací, které usilují o podporu kvality vzdělávání a mezinárodní spolupráce.“

7.Všestrannost a nové příležitosti

Absolventi programu MBA mají vyšší šance získat a udržovat vysokou úroveň řízení na vedoucích pozicích a ve správních orgánech. Podle údajů Cambridge Business School patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele absolventů MBA programů v České republice například společnosti Ernst & Young, Procter & Gamble či Amazon.

S titulem MBA budete mít možnost proniknout do několika oborů a přiblížíte se rychleji vyšší a lépe placené pozici. Budete řešit nejnovější problémy v mezinárodním obchodu a naučíte se aplikovat nejmodernější techniky řízení.

Do skupiny postgraduálních programů patří spolu s MBA také bakalářský BBA (Bachelor of Business Administration) a Executive LLM (Executive Master of Laws) zaměřený na podnikové a obchodní právo. Doktorskou nadstavbou pro zkušené manažery, kteří se zajímají o vědecko-výzkumný aspekt práce je pak DBA (Doctor of Business Administration).

Zaujalo vás studium programu MBA? Pokud se na Cambridge Business School přihlásíte do 4. dubna 2018, můžete získat slevu 37 000 Kč. Nejbližší výukové programy začínají 1. května a 20. října 2018, přičemž titul MBA můžete získat během jednoho roku.

Nejčtenější

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Rezidence Sakura skupiny T.E se probojovala mezi 16 nejlepších staveb světa v kategorii Residential – Future Project...

Přechod na DVB-T2 můžete vyřešit snadno. S O2 TV získáte plno výhod

Přechod na DVB-T2 můžete vyřešit snadno. S O2 TV získáte plno výhod!

Televizní vysílání čekají dramatické změny, na které se můžete připravit s předstihem.

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní správou. Úředníci bývají často přehlceni a na jejich odpověď se...

Nová válcovna slibuje bezodpadovou výrobu podlahovin i pracovní místa

Nová válcovna za 1,4 miliardy slibuje bezodpadovou výrobu podlahovin

Společnost Fatra pokračuje v realizaci výstavby nové válcovny. Od listopadové prohlídky staveniště se mnohé změnilo a...

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

Těšit se můžete i na větší množství sportu.

Další z rubriky

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

HOPI: Na čem vyrostl český přepravní gigant?

HOPI: Na čem vyrostl český přepravní gigant?

S názvem HOPI se většina z nás setká nejčastěji na silnici. Někdejší menší firma, která v 90. letech začínala s...

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Léto láká k procházkám v přírodě. Už si ale nemůžeme bezstarostně lehnout do trávy. Klíšťata číhají na každém kroku. A...

Najdete na iDNES.cz