Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Studium MBA: sedm důvodů k úspěchu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Chcete se orientovat v moderních trendech managementu a být na pracovním trhu konkurenceschopnější? Přemýšlejte o studiu MBA (Master of Business Administration), které vás může posunout výše na kariérním žebříčku i k lepšímu platu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Studium MBA: Sedm důvodů k úspěchu | foto: http://www.cambschool.cz/

Na následujících řádcích se dočtete sedm důvodů, proč se vyplatí investovat do postgraduálního studia.

1.Získáte praktické dovednosti

V první řadě se nabízí otázka: V čem se liší postgraduální titul MBA od akademických diplomů z univerzit? Studium MBA je zaměřené prakticky a je proto vhodné především pro kandidáty s dlouholetou praxí na manažerské pozici. Ať už přemýšlíte o zvýšení platu, kariérním posunu, nebo plánujete rozjet vlastní byznys, studium programu MBA vás přiblíží k úspěchu. 

Vedle praktických dovedností a nových kontaktů z branže výrazně zlepšíte své postavení ve srovnání s Vašimi kolegy, případně s uchazeči o stejnou pracovní pozici. Získáte novou perspektivu a dovednosti a zvýšíte tak své šance na uplatnění například v manažerských pozicích nadnárodních společností.

Jak říká Ing. Bc. Vlasta Váchová, ředitelka Cambridge Business School: „O vedoucí pozice ve firmách bývá velký zájem a proto, chce-li uchazeč uspět, musí proaktivně rozvíjet své praktické schopnosti a dovednosti. Ty jsou jedním z hlavních kritérií při náboru zaměstnanců.“

2.Rozvinete své manažerské schopnosti

Na Cambridge Business School jsou na výběr jak obecné MBA programy, jako například Strategický management, problematika finančního managementu nebo Management a leadership, tak programy specializované, mezi které patří Marketing a Public Relations nebo Personální management zaměřený na firemní kulturu.

Velkou výhodou je přitom časová flexibilita studia. V průběhu roku se konají celkem čtyři sobotní semináře a zbytek studia probíhá formou e-learningu a online konzultací. Výuku tak můžete přizpůsobit svým časovým možnostem.

3.Nové konexe

Během studia budete moci diskutovat o svých zkušenostech z praxe a o aktuálních trendech v managementu s ostatními studenty a lektory – odborníky, kteří působí na vedoucích pozicích ve firmách či státních institucích. Sdílením know-how lépe proniknete do světa byznysu a získáte novou perspektivu, inspiraci a znalosti i z příbuzných oborů.

4.Šance na vyšší plat

Studium je sice finančně náročné, nicméně investice se absolventům vrací přibližně do dvou let, někdy i dříve. Pro stávajícího či potenciálního zaměstnavatele je titul MBA známkou vysokých profesních dovedností a ochoty na sobě pracovat a vzdělávat se.

Zaměstnavatelé navíc mohou studium MBA uplatnit v základu daně z příjmu jako výdaj na odborný rozvoj svých zaměstnanců.

5.Nastartujte vlastní byznys

Mnoho zájemců o studium MBA přichází z řad těch, kteří se chtějí osamostatnit a naučit se úspěšně vést vlastní byznys. V rámci MBA programu získáte obchodní znalosti a naučíte se praktiky, které jsou potřeba v začátcích podnikání, nebo pro podporu a rozvoj stávající firmy. Někteří absolventi MBA programu se v závěru studia rozhodnou ukončit pracovní poměr a začnou realizovat své podnikatelské nápady.

6.Mezinárodní akreditace

Studium MBA: Sedm důvodů k úspěchu

Při rozhodování o studiu je důležitá správná volba vzdělávací instituce. Má vybraná škola mezinárodní akreditaci? Jak hodnotí přínosy studia samotní absolventi? Je studium vedeno prezenčně nebo kombinovanou formou? Je na webových stránkách školy zveřejněn seznam lektorů? V případě Cambridge Business School jsou studijní programy akreditovány předními zahraničními asociacemi International Association for Distance Learning a The European Association for Business Studies. Jak uvádí ředitelka Váchová: „Škola je členem profesních institucí a odborných organizací, které usilují o podporu kvality vzdělávání a mezinárodní spolupráce.“

7.Všestrannost a nové příležitosti

Absolventi programu MBA mají vyšší šance získat a udržovat vysokou úroveň řízení na vedoucích pozicích a ve správních orgánech. Podle údajů Cambridge Business School patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele absolventů MBA programů v České republice například společnosti Ernst & Young, Procter & Gamble či Amazon.

S titulem MBA budete mít možnost proniknout do několika oborů a přiblížíte se rychleji vyšší a lépe placené pozici. Budete řešit nejnovější problémy v mezinárodním obchodu a naučíte se aplikovat nejmodernější techniky řízení.

Do skupiny postgraduálních programů patří spolu s MBA také bakalářský BBA (Bachelor of Business Administration) a Executive LLM (Executive Master of Laws) zaměřený na podnikové a obchodní právo. Doktorskou nadstavbou pro zkušené manažery, kteří se zajímají o vědecko-výzkumný aspekt práce je pak DBA (Doctor of Business Administration).

Zaujalo vás studium programu MBA? Pokud se na Cambridge Business School přihlásíte do 4. dubna 2018, můžete získat slevu 37 000 Kč. Nejbližší výukové programy začínají 1. května a 20. října 2018, přičemž titul MBA můžete získat během jednoho roku.

Nejčtenější

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stůl se čtyřmi nohami najdeme v každém domě. Buďte hraví a originální! Představujeme vám stoly s centrální nohou, které...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Značka Strongbow osvěží město Brno

Značka Strongbow osvěží město Brno

V rámci kampaně značky Strongbow „Osvěž město jablky“ bylo možné hlasovat pro město, ve kterém bude uspořádána cider...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Budoucnost je v udržitelném zemědělství

Budoucnost je v udržitelném zemědělství

Za 30 let bude 40 % světové populace trpět nedostatkem vody, jedna třetina na světě produkovaných potravin se k...

VŠO vás připraví na úspěšnou kariéru doma i v zahraničí

VŠO vás připraví na úspěšnou kariéru doma i v zahraničí

Vysoká škola obchodní v Praze (VŠO) pomáhá čerstvým maturantům i zkušeným manažerům a podnikatelům uspět na pracovním...

Jak zvýšit energetickou soběstačnost rodinných domů?

Jak zvýšit energetickou soběstačnost rodinných domů?

Malá solární elektrárna na střeše rodinných domů je jedním z nejsilnějších trendů poslední doby. Díky změně podmínek...

Najdete na iDNES.cz