Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Strojírenství a doprava. Obory, které lákají stále víc maturantů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Jihočeští maturanti, kteří chtějí pokračovat na vysoké škole, nemusejí už řešit, do jaké části Čech budou za studiem strojírenství nebo dopravy dojíždět. Oba atraktivní technické obory, spolu s obory ekonomickými a stavebními, totiž nabízí i Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) v Českých Budějovicích, sídlící v Okružní ulici.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Strojírenství a doprava. Obory, které lákají stále víc maturantů | foto: Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

"Blízkost školy samozřejmě snižuje náklady na studium. Ale to není jediný důvod, proč zamířit k nám. Cíleně se profilujeme jako regionální, profesně zaměřená škola, mající blízko k praxi. Právě v ní si studenti své nově získané vědomosti ověřují. Tím se jim i otevírají dveře na trhu práce,“ říká Ludmila Opekarová, prorektorka VŠTE. 

Dnes už má proto VŠTE na 4 000 studentů a zájem o technické obory potvrzuje, že strategie, postavená na uceleném programu širokého spektra kvalitních a profesně zaměřených oborů, vycházejících z potřeb Jihočeského kraje, je správná. 

Vysoko v soutěži Fakulta roku  

Úroveň školy oceňují i sami studenti, kteří v soutěži Fakulta roku svými hlasy rozhodli o tom, že se v kategorii Technika - veřejné a soukromé ocitla VŠTE mezi 32 vysokými škola na 2. místě za Vysokou školou logistiky Přerov a před Fakultou informačních technologií VUT Brno. 

"Mám z toho radost. Je dobré, že studenti podporují školu, kterou si vybrali pro studium. A myslím, že právě taková podpora dělá škole, a tím i nám studentům, dobrou vizitku,“ říká studentka Petra Blažková. 

Strojírenství a doprava. Obory, které lákají stále víc maturantů

Také rektor VŠTE Marek Vochozka neskrývá spokojenost. "Velmi si umístění vážím, protože pohled studenta na vlastní školu bývá zásadní, ať ta škola je střední nebo vysoká. Studenti bývají ve svých hodnoceních zpravidla velmi kritičtí, a jestliže jsme je kvalitou naší práce přesvědčili, pak to pokládám za velmi cenné,“ uvedl k hlasování studentů a absolventů, které skončilo v lednu 2014. 

Unikátnost je ve spojení vzdělávání s praxí 

V Česku jsou pouze dvě veřejné vysoké školy, které dávají programově přednost uplatnitelnosti znalostí před pouhým teoretizováním. A jednou z nich je právě VŠTE. Nejnovějším příkladem je společné pracoviště školy a společnosti JIKORD, která je koordinátorem veřejné autobusové a železniční dopravy v Jihočeském kraji, Vzniklo počátkem roku 2014 a představuje výjimečný projekt, který studentům především z oboru Technologie dopravy a přepravy umožní podílet se bezprostředně na analýze efektivnosti zavedení integrovaného dopravního systému v jižních Čechách. Tento úkol určila rada Jihočeského kraje. Právě kraj je zřizovatelem společnosti JIKORD.

Škola se stará o technické a technologické zázemí a dva zaměstnanci vedou studenty a akademiky při řešení zadání. Pilotní úkol skončí k poslednímu prosinci 2014, tak aby vedení kraje mohlo o další budoucnosti Integrovaného dopravního systému v dopravní obslužnosti území rozhodnout začátkem roku 2015.  

Rozvíjí se i škola 

Mladá škola, založená zákonem v roce 2006, se přitom neustále modernizuje. Před časem otevřela přednáškovou aulu pro téměř 400 studentů a novou knihovnu, modernizací prošly učebny a areál se stal bezbariérový. Progres je jednoznačný, ale jak říká rektor Marek Vochozka, daleko víc práce je stále před námi. "To vím já i studenti,“ poznamenává. 

Strojírenství a doprava. Obory, které lákají stále víc maturantů

Přestože všechny obory jsou zatím bakalářské, vedení školy to nyní za handicap nepovažuje. "Je to otázka strategie. Naším současným cílem je poskytovat kvalitní bakalářské obory, a připravovat akreditaci oborů magisterských. A to se nám daří,“ uzavřel rektor.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Služby Ledaxu využívají klienti v 80 obcích

Centrum sociálních služeb Emausy.

Naše služby by měly seniory podpořit v tom, aby mohli stárnout co nejvíc podle své představy, říká Irena Lavická,...

Kulinář Petr Stupka: Itálie v srdci mém

V českobudějovickém supermarketu Terno seženete široký výběr italského zboží.

Pokud bych vyhodnotil statistiku navštívených zemí, určitě by první místo obsadila Itálie. Jedním z důvodů, proč rád...

Soutěž o Hyundai i30 s plnou nádrží na čtrnáct dní dle vašeho výběru

Soutěž o Hyundai i30 s plnou nádrží na 14 dní dle Vašeho výběru.

Dvakrát za rok pořádá Hyundai Centrum CB oblíbenou a hojně navštěvovanou akci Dny otevřených dveří a ty nejbližší...

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.