Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Strojírenský veletrh v Brně láká na 3D technologie

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Po loňské premiéře 3D tisku na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně nebude chybět prezentace 3D technologií ani na letošním ročníku, který ovládne areál BVV od 29. září do 3. října. Kromě rozsáhlé expozice se 3D tisk dočká i celodenní konference s mezinárodní účastí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na konferenci a doprovodné výstavě bude prezentován projekt odlehčeného rámu pro horské kolo vytištěný ve 3D z titanu. | foto: Jan Homola, Stratasys, Renishaw

Výstava 3D technologií, která konferenci doprovází, bude přístupná po celou dobu Mezinárodního strojírenského veletrhu v pavilonu A1, kde zabere více než 1000 metrů čtverečních. Prezentováno bude zejména využití 3D tisku v oblasti vývoje automobilů, ale také letadel nebo horských kol.

Strojírenský veletrh v Brně láká na 3D technologie

3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti“ poukáže na realistické možnosti využití 3D technologií v průmyslu.

Co je 3D tisk

V případě 3D tisku, což je obecné označení pro aditivní výrobu, jde o zařízení, která podle počítačových dat dokážou vytvořit prostorový objekt. Výsledný produkt vzniká postupným nanášením stavebního materiálu po velmi tenkých vrstvách vzájemně spojených zpravidla tavením nebo lepením. Historie 3D tisku má původ už v osmdesátých letech, avšak teprve v posledních pěti letech dochází k jeho rozmachu, zato v mimořádném měřítku. Rozšiřuje se škála využití a dokonalejší jsou i technologie, kdy vedle extruze tavení plastového nebo kovového drátu existuje i varianta spékání práškového materiálu laserem nebo světelná polymerizace. Uplatnění 3D technologie nacházejí zejména ve strojírenství, medicíně, ve výrobě spotřebního zboží, ale i v dalších odvětvích, jako třeba v módním průmyslu.

Konference s důrazem na praktické zkušenosti

Konference nesoucí název "3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti" se uskuteční 30. září jako významná součást doprovodného programu Mezinárodního strojírenského veletrhu v prostorách kongresového pavilonu E na brněnském výstavišti. Zaměří se především na praktické využití 3D technologií v průmyslových oborech. Představí nejmodernější metody 3D tisku od výroby běžných plastových dílů přes barevný 3D tisk z papíru až po sofistikované postupy výroby prvků z ušlechtilých kovů. Odhalí rovněž specifika 3D zařízení v souvislosti s použitou technologií. Podrobné informace o konferenci a registrační formulář lze nalézt na webu www.3d-konference.cz.

Strojírenský veletrh v Brně láká na 3D technologie

Účastníci konference se seznámí s konceptem luxusního automobilu, při jehož návrhu a výrobě byly využity výhradně 3D technologie.

Účast na akci přijali přední světoví i čeští výrobci a dodavatelé 3D technologií, včetně společností Stratasys, Materialise a Renishaw, jež patří ke globálním špičkám ve svém oboru. Při sestavování programu dbali organizátoři na výběr praktických témat, která pomáhají ilustrovat výhody 3D tisku v daných oblastech na konkrétních úspěšných příkladech z praxe. Návštěvníci se tak budou moci seznámit například s konceptem luxusního vozu, jenž vznikal zcela digitálně v nejmodernějším 3D softwaru a byl vyroben právě na 3D tiskárnách, nebo s vůbec prvním horským kolem, jehož odlehčený rám byl taktéž vyroben prostřednictvím 3D tisku. Pořadatelem konference je Jan Homola, nezávislý konzultant v oblasti 3D tisku a vydavatel webu 3D-tisk.cz.

Co bude k vidění

Kromě využití 3D tisku v oblasti vývoje automobilů rozsáhlá expozice v pavilonu A1 návštěvníkům přiblíží i profesionální 3D skenování, které umožňuje zachytit v podobě prostorového virtuálního modelu libovolný fyzický objekt. Vedle titanového rámu horského kola značky Renishaw se na výstavě objeví také český zástupce – projekt silničního kola, kdy lehká hliníková slitina vzniká spékáním jemného prášku laserovým paprskem. Na této 3D metodě aktuálně pracuje firma Misan z Lysé nad Labem. Na strojírenském veletrhu se rovněž naskytne příležitost vyzkoušet systémy interaktivního modelování a shlédnout takto zhotovené výrobky.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnějším průmyslovým veletrhem ve střední Evropě s každoroční účastí více než 1 500 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Hlavním tématem letošního ročníku je průmyslová automatizace. Více na www.bvv.cz/msv.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jen málokdo v ČR nemá na Štědrý den ozdobený stromeček. Většina lidí a určitě všechny rodiny s dětmi pak chtějí vánoční...

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Po Lize mistrů i o postup do play off zahrají i tři české týmy v Evropské lize. Plzni a Slavii tipéři věří, naopak Zlín...

Další z rubriky

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic.

Internet už dnes každý bereme jako samozřejmost. Ten nejspolehlivější a nejrychlejší funguje díky sítím optických...

Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire

Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire.

Společnost Copy General, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů digitálních tiskových a marketingových služeb ve...

Najdete na iDNES.cz