Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Strojírenský veletrh v Brně láká na 3D technologie

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Po loňské premiéře 3D tisku na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně nebude chybět prezentace 3D technologií ani na letošním ročníku, který ovládne areál BVV od 29. září do 3. října. Kromě rozsáhlé expozice se 3D tisk dočká i celodenní konference s mezinárodní účastí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na konferenci a doprovodné výstavě bude prezentován projekt odlehčeného rámu pro horské kolo vytištěný ve 3D z titanu. | foto: Jan Homola, Stratasys, Renishaw

Výstava 3D technologií, která konferenci doprovází, bude přístupná po celou dobu Mezinárodního strojírenského veletrhu v pavilonu A1, kde zabere více než 1000 metrů čtverečních. Prezentováno bude zejména využití 3D tisku v oblasti vývoje automobilů, ale také letadel nebo horských kol.

Strojírenský veletrh v Brně láká na 3D technologie

3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti“ poukáže na realistické možnosti využití 3D technologií v průmyslu.

Co je 3D tisk

V případě 3D tisku, což je obecné označení pro aditivní výrobu, jde o zařízení, která podle počítačových dat dokážou vytvořit prostorový objekt. Výsledný produkt vzniká postupným nanášením stavebního materiálu po velmi tenkých vrstvách vzájemně spojených zpravidla tavením nebo lepením. Historie 3D tisku má původ už v osmdesátých letech, avšak teprve v posledních pěti letech dochází k jeho rozmachu, zato v mimořádném měřítku. Rozšiřuje se škála využití a dokonalejší jsou i technologie, kdy vedle extruze tavení plastového nebo kovového drátu existuje i varianta spékání práškového materiálu laserem nebo světelná polymerizace. Uplatnění 3D technologie nacházejí zejména ve strojírenství, medicíně, ve výrobě spotřebního zboží, ale i v dalších odvětvích, jako třeba v módním průmyslu.

Konference s důrazem na praktické zkušenosti

Konference nesoucí název "3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti" se uskuteční 30. září jako významná součást doprovodného programu Mezinárodního strojírenského veletrhu v prostorách kongresového pavilonu E na brněnském výstavišti. Zaměří se především na praktické využití 3D technologií v průmyslových oborech. Představí nejmodernější metody 3D tisku od výroby běžných plastových dílů přes barevný 3D tisk z papíru až po sofistikované postupy výroby prvků z ušlechtilých kovů. Odhalí rovněž specifika 3D zařízení v souvislosti s použitou technologií. Podrobné informace o konferenci a registrační formulář lze nalézt na webu www.3d-konference.cz.

Strojírenský veletrh v Brně láká na 3D technologie

Účastníci konference se seznámí s konceptem luxusního automobilu, při jehož návrhu a výrobě byly využity výhradně 3D technologie.

Účast na akci přijali přední světoví i čeští výrobci a dodavatelé 3D technologií, včetně společností Stratasys, Materialise a Renishaw, jež patří ke globálním špičkám ve svém oboru. Při sestavování programu dbali organizátoři na výběr praktických témat, která pomáhají ilustrovat výhody 3D tisku v daných oblastech na konkrétních úspěšných příkladech z praxe. Návštěvníci se tak budou moci seznámit například s konceptem luxusního vozu, jenž vznikal zcela digitálně v nejmodernějším 3D softwaru a byl vyroben právě na 3D tiskárnách, nebo s vůbec prvním horským kolem, jehož odlehčený rám byl taktéž vyroben prostřednictvím 3D tisku. Pořadatelem konference je Jan Homola, nezávislý konzultant v oblasti 3D tisku a vydavatel webu 3D-tisk.cz.

Co bude k vidění

Kromě využití 3D tisku v oblasti vývoje automobilů rozsáhlá expozice v pavilonu A1 návštěvníkům přiblíží i profesionální 3D skenování, které umožňuje zachytit v podobě prostorového virtuálního modelu libovolný fyzický objekt. Vedle titanového rámu horského kola značky Renishaw se na výstavě objeví také český zástupce – projekt silničního kola, kdy lehká hliníková slitina vzniká spékáním jemného prášku laserovým paprskem. Na této 3D metodě aktuálně pracuje firma Misan z Lysé nad Labem. Na strojírenském veletrhu se rovněž naskytne příležitost vyzkoušet systémy interaktivního modelování a shlédnout takto zhotovené výrobky.

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnějším průmyslovým veletrhem ve střední Evropě s každoroční účastí více než 1 500 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Hlavním tématem letošního ročníku je průmyslová automatizace. Více na www.bvv.cz/msv.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Uvažovali jste někdy nad tím, co by se mohlo stát, kdyby například vaše rozhovory z kanceláře slyšel i někdo další?...

Světlo může být vším, čím chcete. Objevte Philips HUE

Světlo může být vším, čím chcete. Objevte Philips HUE.

Philips HUE je osobní bezdrátový systém osvětlení, který vám umožní jednoduše ovládat světlo a vytvářet správnou...

Jsme součástí kybernetického bojiště, žádný web se útoku nevyhne

Český internet je součástí velkého kybernetického bojiště a žádný web se válce...

Představa hackerů jako mladých kluků, kteří se snaží prolomit obranu tajných vládních institucí, aby odhalili pravdu,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz