Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Strojírenská firma umí efektivně šetřit svým zákazníkům náklady

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Tlak na snižování nákladů je v současné době realitou, se kterou se musí vypořádat manažeři všech firem a společností. Strojírenská výroba není výjimkou. Tlak na kvalitu a cenu ze strany zákazníků nutí výrobce hledat nákladově optimální řešení. Jednou z cest je účinná kooperace specializovaných strojírenských činností.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Strojírenská firma umí efektivně šetřit svým zákazníkům náklady | foto: První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s.

Jak však na účinnou kooperaci?

Bez kooperační výroby se neobejde téměř žádný strojírenský výrobce. Kooperace však s sebou nesou dodatečné náklady na logistiku, skladování, řízení dodavatelského řetězce, kontrolu kvality a v mnoha případech také zmetkovitost způsobenou zvýšenou manipulací. V každém případě prodlužují celý výrobní cyklus a vážou dodatečné finance v rozpracované výrobě. Na první pohled začarovaný kruh, ze kterého však vede úspěšná cesta. Našla ji První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s., která díky sloučení specializovaných činností pod "jednu střechu“ dokáže zákazníkům šetřit náklady.

Strojírenská firma umí efektivně šetřit svým zákazníkům náklady

Co je alfou a omegou úspěchu, který šetří zákazníkům náklady?

Jednoduše řečeno účelná kooperace úzce specializovaných strojírenských činností. V Bíteši dokážou "pod jednou střechou“ odlít vysoce přesný odlitek, ten pak obrobit na hi-tec obráběcích strojích, provést širokou škálu galvanických povrchových úprav a následnou montáž. Vše za podpory systémového řízení a nezávislé kontroly kvality se zkušenostmi v leteckém průmyslu.

Nejvyšší vedlejší náklady na kooperace přirozeně nesou firmy, které koordinují více dodavatelů různých služeb ve výrobním řetězci. 

"Máme dnes už spokojené zákazníky, kteří si dříve objednávali odlitky ve slévárně na druhém konci republiky, ty pak přepravovali k obrábění u nás a následná montáž probíhala v jejich závodě," říká Luděk Kafka, systémový manažer a ředitel divize industry a dodává: "takto se zákazník dostal na dodací termíny kolem 6 až 8 týdnů. Podívali jsme se na věc systémově a nabídli mu řešení, díky němuž došlo ke zkrácení výrobního času na 3 – 4 týdny s úsporou 4,6 %. Dnes se tento zákazník soustředí na vlastní vývoj, kde získává svou konkurenční výhodu.“ 

Strojírenská firma umí efektivně šetřit svým zákazníkům náklady

I vy můžete šetřit náklady na kooperace ve strojírenství

Vyzkoušejte doporučené a prověřené tipy a hlavně v hledání úspor a potenciálních příležitostí spoléhejte pouze na prověřené dodavatele. 

Tip 1: Kooperace zadávejte tam, kde zajistí více operací najednou.

Zaměřte se na firmy, které zajistí odlitek, obrobí jej, zajistí povrchovou úpravu a třeba i montáž. 

Ušetříte za logistiku, kontrolu kvality a zmetkovitost. 

Tip 2: Spolupracujte s těmi, kteří mají zavedené standardy systémového řízení. 

Má váš partner zavedený systém balanced scorecard? Má zavedené systémy řízení jakosti a environmentu. Všechno tohle pomůže k dosažení vysoké kvality a elimininaci neshod.

Tip 3: Propočítejte si současné vedlejší náklady na kooperace. 

Náklady na přepravu mezi kooperanty, na kontrolu jakosti u každého výrobce, na zmetkovitost a na komunikaci vás možná překvapí.

Tip 4: Zaměřte se na celkový čas výroby u všech kooperantů. 

Čas jsou peníze. Zkrácením celkového výrobního času dokážete rychleji uspokojit své zákazníky a zároveň si efektivně uvolníte místo ve vlastních skladech nebo výrobě. 

PBS Velká Bíteš, a.s. je komplexní strojírenský výrobce, který v sobě integruje 4 specializované divize zaměřené na přesné odlitky, hi-tec obrábění a montáž, galvanické povrchové úpravy a leteckou techniku. Právě vysoce náročná letecká výroba je motorem celé firmy. Bez nadsázky je motorem turbínovým, na jehož vývoj, výrobu a servis se zaměřuje v řadě svých výrobků. 

Strojírenská firma umí efektivně šetřit svým zákazníkům náklady

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně získal proudový turbínový motor TJ100S-125 v kategorii "Nejlepší inovační exponát“ prestižní Zlatou medaili.

PBS Velká Bíteš získala ocenění Vodafone firma roku 2012 a obhájila titul Firma roku 2013 v kraji Vysočina. Je držitelem celé řady certifikátů kvality. Firma sídlí v blízkosti exitu 162 dálnice D1 a této výhodné polohy si cení i její zákazníci.

Podrobné informace o společnosti První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s. a jejím výrobním programu najdete na internetové adrese: www.pbsvb.cz

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Nevyhazujte peníze oknem aneb několik tipů pro úsporu vody a energie

Nevyhazujte peníze oknem aneb několik tipů pro úsporu vody a energie.

Podle nezávislých studií využije čtyřčlenná domácnost denně přes 200 litrů teplé vody, na jejíž ohřev je potřeba...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Aukce European Arts nabídne vrcholný obraz Jindřicha Štyrského

UTONULÁ / ŠTYRSKÝ Jindřich

V neděli 19. listopadu 2017 jde do aukce společnosti European Arts vrcholný artificielistický obraz Jindřicha Štyrského...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.