Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Střešní pláště pro průmyslové objekty. Jak na rekonstrukci?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mnoho firem a společností v České republice provozuje své podnikatelské aktivity ve starších průmyslových objektech. Jsou sice podniky vystavěné tzv. "na zelené louce", ale těch není mnoho.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Střechy Vaníček spol. s r.o. - Hotovová revitalizace | foto: Střechy Vaníček spol. s r.o.

Mnohé průmyslové objekty pochází z období mezi lety 1960 - 1989, ale je zde i mnoho takových, které byly vystavěny v poválečném období a výjimkou nejsou ani objekty vybudované do roku 1939.

V privatizaci po roce 1989 přešlo mnoho takovýchto podniků do rukou soukromých vlastníků. Některé zanikly, ale velká většina těchto areálů je stále v provozu v rukou současných majitelů. Postupem času si začali uvědomovat potřebu investic do oprav. Jedním z prvních kroků by mělo být zrekonstruovat střešní pláště.

Žijeme v době neustále se zvyšujících nákladů na energie a proto stále více vlastníků společností, kteří užívají starší průmyslové objekty, pociťují finanční náročnost nákladů na energie na budovách bez tepelné izolace s nevyhovujícími  výplněmi stavebních otvorů (okna, střešní světlíky apod.).

Zatékání a obrovské tepelné ztráty na takových objektech nejsou výjimkou, ale spíše pravidlem. Právě z těchto důvodů se neustále zvyšuje potřeba generálních oprav a rekonstrukcí.

Střechy Vaníček spol. s r.o. - Rekonstrukce světlíků a střech Milevsko

Krátce se zaměříme na střešní pláště a střešní světlíky, které mají na svých střechách starší průmyslové objekty a zodpovíme si na otázku, jak je to s problematikou rekonstrukcí a oprav?

Starší průmyslové objekty mají skoro vždy problém se zatékáním

Společnost Střechy Vaníček s.r.o. se specializuje na střešní pláště a střešní světlíky již téměř 20 let. Může se opřít o nepřebernou řadu zkušeností z náročných realizací. Nejdůležitější a zároveň nejproblematičtější stavební částí budov jsou bezesporu střechy. Jsou většinou ploché s malým sklonem do 10°. Střešní pláště jsou uloženy na nosné konstrukci (železobeton, ocel, dřevo), na které je roznášecí vrstva (např. trapézový plech, žel. bet. panely, prkenný záklop).

Společným jmenovatelem starších střech je problém se zatékáním, způsobený plošnou degradací vrchní hydroizolační vrstvy, separací hydroizolace v napojení na svislé konstrukce, dále kondenzací způsobenou všudypřítomnými tepelnými mosty.

Dalším je zásadní problém masivních tepelných ztrát z důvodu nedostatečné nebo chybějící vrstvy tepelné izolace. Tyto nedostatky ještě umocňují případné stavební otvory ve střeše jako jsou původní střešní pásové či bodové světlíky. Konstrukce těchto světlíků je většinou ocelová s výplní pomocí tabulí drátoskla. Velkým nedostatkem takovýchto světlíků je jejich zastaralá, často zkorodovaná konstrukce, dále samotná výplň drátosklem, která prakticky nemá žádné tepelně-izolační parametry.

Řešením ovšem není tyto stavební otvory uzavřít, protože přítomnost denního světla je nezastupitelná, ale nahradit původní sedlové světlíky moderními pásovými světlíky obloukového tvaru z moderních materiálů (nosná konstrukce - hliník, prosklení polykarbonátové desky).

Častým omylem některých majitelů, jejichž firmy využívají starší průmyslové objekty, je názor, že postačí pouhá výměna drátoskla za polykarbonátové desky. Nevýhodou takového řešení je, že náklady na takto provedenou opravu jsou téměř totožné k nákladům na výměnu za nový celohliníkový světlík, pokud by byly dodrženy předepsané technologické postupy (očištění původní ocelové konstrukce, 2x ochranný nátěr ). Navíc je zde významné riziko zatečení do objektu v průběhu takto prováděné realizace z důvodu velké časové náročnosti.

Další poměrně opakující se chybou je nevhodně zvolený postup při rozhodování o opravách. Ne vždy jsou ve firmách volné prostředky na rekonstrukci celého střešního pláště. Někdy není nutné střešní pláště rekonstruovat celé najednou, ale je možné opravit jen část a celkovou opravu rozdělit na časové etapy.

Většina investorů se v takovém případě rozhoduje o pořadí oprav podle nejvíce poškozených míst nebo částí střechy, kde zatéká nejvíce. Problém může nastat u střech se světlíky. Častým chybným rozhodnutím je upřednostnění opravy střechy před rekonstrukcí světlíků. Správný postup je přesně opačný.

Nejprve vždy opravit střešní světlíky, následně střešní pláště v celých spádových částech střechy. Opačný postup nezamezí zatékání do pláště nebo do interiéru netěsnostmi ve světlíku a následná výměna světlíků na již opravené střeše je vždy náročnější z důvodu možného poškození nové hydroizolační vrstvy.

Střechy Vaníček spol. s r.o. - Rekonstrukce světlíků a střech Hradec Králové

Střechy Vaníček spol. s r.o. - Rekonstrukce světlíků a střech Hradec Králové

Společnost Střechy Vaníček s.r.o. komplexně rekonstruuje střešní pláště ověřenými technologiemi na základě dlouholetých zkušeností a podle nejmodernějších poznatků v tomto oboru. Spolupracuje pouze s ověřenými dodavateli stavebních materiálů, kteří mají dlouholetou tradici.

Střešní pláště, světlíky, hromosvody a klempířské práce od jednoho dodavatele

Výhodou pro investory je komplexnost služeb firmy Střechy Vaníček. Společnost vyrábí střešní světlíky SKYLIGHT, zároveň provádí veškeré montážní práce, které se střešním pláštěm souvisí pomocí vlastních zaměstnanců. Nabízí investorům ucelenou dodávku "od jednoho dodavatele" na klíč pro střešní pláště, střešní světlíky, hromosvody, klempířské práce a související elektroinstalace.

Standardním postupem v případě poptávky na rekonstrukci střešního pláště je prohlídka střechy, kompletní zaměření, podrobný průzkum, provedení zkušebních sond do skladby střechy. Následuje návrh řešení rekonstrukce na základě zjištěných údajů a provedení tepelně - technického výpočtu, který je pak součástí komplexní nabídky.

Pak již jen zbývá odvést prvotřídní práci, kterou si můžete ověřit u spokojených zákazníků společnosti Střechy Vaníček. Více na www.strechy-vanicek.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Jarní Zemědělec 2018: plato třiceti českých vajec za 70 Kč

Plato 30ks českých vajec za 70 Kč! Jarní Zemědělec 2018  21.–25.3 2018

První jarní den oslavíme zahájením výstavy na Výstavišti Lysá nad Labem! Již čtyřicáté osmé pokračování této největší...

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Chřipka je časté virové onemocnění, které postihuje každý rok mezi 5 a 15 % obyvatel Evropy. V regionu Evropy se...

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Najdete na iDNES.cz