Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Střešní pláště pro průmyslové objekty. Jak na rekonstrukci?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Mnoho firem a společností v České republice provozuje své podnikatelské aktivity ve starších průmyslových objektech. Jsou sice podniky vystavěné tzv. "na zelené louce", ale těch není mnoho.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Střechy Vaníček spol. s r.o. - Hotovová revitalizace | foto: Střechy Vaníček spol. s r.o.

Mnohé průmyslové objekty pochází z období mezi lety 1960 - 1989, ale je zde i mnoho takových, které byly vystavěny v poválečném období a výjimkou nejsou ani objekty vybudované do roku 1939.

V privatizaci po roce 1989 přešlo mnoho takovýchto podniků do rukou soukromých vlastníků. Některé zanikly, ale velká většina těchto areálů je stále v provozu v rukou současných majitelů. Postupem času si začali uvědomovat potřebu investic do oprav. Jedním z prvních kroků by mělo být zrekonstruovat střešní pláště.

Žijeme v době neustále se zvyšujících nákladů na energie a proto stále více vlastníků společností, kteří užívají starší průmyslové objekty, pociťují finanční náročnost nákladů na energie na budovách bez tepelné izolace s nevyhovujícími  výplněmi stavebních otvorů (okna, střešní světlíky apod.).

Zatékání a obrovské tepelné ztráty na takových objektech nejsou výjimkou, ale spíše pravidlem. Právě z těchto důvodů se neustále zvyšuje potřeba generálních oprav a rekonstrukcí.

Střechy Vaníček spol. s r.o. - Rekonstrukce světlíků a střech Milevsko

Krátce se zaměříme na střešní pláště a střešní světlíky, které mají na svých střechách starší průmyslové objekty a zodpovíme si na otázku, jak je to s problematikou rekonstrukcí a oprav?

Starší průmyslové objekty mají skoro vždy problém se zatékáním

Společnost Střechy Vaníček s.r.o. se specializuje na střešní pláště a střešní světlíky již téměř 20 let. Může se opřít o nepřebernou řadu zkušeností z náročných realizací. Nejdůležitější a zároveň nejproblematičtější stavební částí budov jsou bezesporu střechy. Jsou většinou ploché s malým sklonem do 10°. Střešní pláště jsou uloženy na nosné konstrukci (železobeton, ocel, dřevo), na které je roznášecí vrstva (např. trapézový plech, žel. bet. panely, prkenný záklop).

Společným jmenovatelem starších střech je problém se zatékáním, způsobený plošnou degradací vrchní hydroizolační vrstvy, separací hydroizolace v napojení na svislé konstrukce, dále kondenzací způsobenou všudypřítomnými tepelnými mosty.

Dalším je zásadní problém masivních tepelných ztrát z důvodu nedostatečné nebo chybějící vrstvy tepelné izolace. Tyto nedostatky ještě umocňují případné stavební otvory ve střeše jako jsou původní střešní pásové či bodové světlíky. Konstrukce těchto světlíků je většinou ocelová s výplní pomocí tabulí drátoskla. Velkým nedostatkem takovýchto světlíků je jejich zastaralá, často zkorodovaná konstrukce, dále samotná výplň drátosklem, která prakticky nemá žádné tepelně-izolační parametry.

Řešením ovšem není tyto stavební otvory uzavřít, protože přítomnost denního světla je nezastupitelná, ale nahradit původní sedlové světlíky moderními pásovými světlíky obloukového tvaru z moderních materiálů (nosná konstrukce - hliník, prosklení polykarbonátové desky).

Častým omylem některých majitelů, jejichž firmy využívají starší průmyslové objekty, je názor, že postačí pouhá výměna drátoskla za polykarbonátové desky. Nevýhodou takového řešení je, že náklady na takto provedenou opravu jsou téměř totožné k nákladům na výměnu za nový celohliníkový světlík, pokud by byly dodrženy předepsané technologické postupy (očištění původní ocelové konstrukce, 2x ochranný nátěr ). Navíc je zde významné riziko zatečení do objektu v průběhu takto prováděné realizace z důvodu velké časové náročnosti.

Další poměrně opakující se chybou je nevhodně zvolený postup při rozhodování o opravách. Ne vždy jsou ve firmách volné prostředky na rekonstrukci celého střešního pláště. Někdy není nutné střešní pláště rekonstruovat celé najednou, ale je možné opravit jen část a celkovou opravu rozdělit na časové etapy.

Většina investorů se v takovém případě rozhoduje o pořadí oprav podle nejvíce poškozených míst nebo částí střechy, kde zatéká nejvíce. Problém může nastat u střech se světlíky. Častým chybným rozhodnutím je upřednostnění opravy střechy před rekonstrukcí světlíků. Správný postup je přesně opačný.

Nejprve vždy opravit střešní světlíky, následně střešní pláště v celých spádových částech střechy. Opačný postup nezamezí zatékání do pláště nebo do interiéru netěsnostmi ve světlíku a následná výměna světlíků na již opravené střeše je vždy náročnější z důvodu možného poškození nové hydroizolační vrstvy.

Střechy Vaníček spol. s r.o. - Rekonstrukce světlíků a střech Hradec Králové

Střechy Vaníček spol. s r.o. - Rekonstrukce světlíků a střech Hradec Králové

Společnost Střechy Vaníček s.r.o. komplexně rekonstruuje střešní pláště ověřenými technologiemi na základě dlouholetých zkušeností a podle nejmodernějších poznatků v tomto oboru. Spolupracuje pouze s ověřenými dodavateli stavebních materiálů, kteří mají dlouholetou tradici.

Střešní pláště, světlíky, hromosvody a klempířské práce od jednoho dodavatele

Výhodou pro investory je komplexnost služeb firmy Střechy Vaníček. Společnost vyrábí střešní světlíky SKYLIGHT, zároveň provádí veškeré montážní práce, které se střešním pláštěm souvisí pomocí vlastních zaměstnanců. Nabízí investorům ucelenou dodávku "od jednoho dodavatele" na klíč pro střešní pláště, střešní světlíky, hromosvody, klempířské práce a související elektroinstalace.

Standardním postupem v případě poptávky na rekonstrukci střešního pláště je prohlídka střechy, kompletní zaměření, podrobný průzkum, provedení zkušebních sond do skladby střechy. Následuje návrh řešení rekonstrukce na základě zjištěných údajů a provedení tepelně - technického výpočtu, který je pak součástí komplexní nabídky.

Pak již jen zbývá odvést prvotřídní práci, kterou si můžete ověřit u spokojených zákazníků společnosti Střechy Vaníček. Více na www.strechy-vanicek.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

Program Erasmus slaví 30 let.
Program Erasmus slaví 30 let

V roce 2017 slaví Evropa 30 let existence programu Erasmus. Zahraniční studijní pobyt absolvovalo tehdy na evropské úrovni 3 244 studentů. Česká republika se...  celý článek

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.