Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Střešní okna nebo střešní prosklení do vašeho podkroví

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Bydlení v podkroví již dávno není nouzovým řešením. Naopak, dobře postavené byty, které prosvětlují velkoplošná střešní prosklení či střešní okna, přináší exkluzivní zážitek mezi střechami nad okolním světem. S dostatkem prostoru, světla a volným výhledem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Solara s.r.o. | foto: Solara s.r.o.

Častým řešením prosvětlení podkroví jsou sériová střešní okna. V tomto článku čtenářům představujeme možnosti střešního prosklení, které nabízí víc než jen funkčnost v podobě nezbytného světla a možnosti ventilace. Na míru vyráběná velkoplošná střešní prosklení či střešní okna Solara přináší především nesrovnatelné vizuální otevření prostoru, velkorysý výhled a možnost individuálního pojetí interiéru.

Střešní prosklení a střešní okna s tradicí

S výrobou střešních oken a prosklení má společnost Solara s.r.o. téměř 25tileté zkušenosti, prověřované od roku 2005 také přísným německým trhem. Tým Solary ví, že se vyplatí naslouchat zákazníkovi a realizovat jeho mnohdy nestandardní či ambiciózní představy. Touto cestou vznikl mimo jiné i top-produkt portfolia firmy, velkoplošné posuvné střešní prosklení Solara PERSPEKTIV.

Solara s.r.o.1

Střecha jako kabriolet

Střešní prosklení působí velkoryse i zavřené, ale pravý požitek přijde až ve chvíli, kdy lehce odsunete okenní křídla stranou, zmizí z výhledu a vám se naskytne neopakovatelný pohled na okolní horizont. Za krásných dní si tak můžete vychutnávat pocit z volného prostoru třeba i uprostřed města.

Solara PERSPEKTIV je zakázkový produkt - velikost, dělení polí i směr posuvu se vždy řeší individuálně dle přání uživatele a možností stavby. Systém posuvu vyvinutý pro exponované povětrnostní podmínky střech je vyroben z nerezi a umožňuje lehký a plynulý manuální posuv (či ovládání na elektrický pohon).

Profily prosklení jsou vyráběny z výběrového borovicového prořezávaného masivu, vnější oplechování z hliníku, mědi či dalších materiálech. Střešní okna a prosklení jsou často kromě dvojskel zasklívána energetickými trojskly (Ug=0,5 W/m2K).

Solara s.r.o.2

Při zabudování na úroveň podlahy je možné střešní prosklení využívat rovněž k výstupu na střešní terasu.

Počítejme komplexně: střešní okna nebo střešní prosklení?

Zakázkové prvky střešního prosklení vypadají na první pohled nákladně. Pokud ale srovnáte například celkové náklady na sestavu střešních oken - trámové výměny, práce na zateplení prvků mezi okny a jejich SDK obložení (nehledě na organizování a kontrolu všech navazujících prací), pak již rozdíl není velký a přínos ateliéru je nesrovnatelně větší.

Celoroční tepelný komfort

Energetická úspornost a tepelný komfort v interiéru jsou u střešního prosklení otázky více než zásadní. Testování hodnot tepelných prostupů Uw je samozřejmostí, odbornost dodavatele se ale projeví zejména při řešení detailů, jako je přímé napojení pojistné hydroizolační folie střechy na rám prosklení, používaná technologie zasklení pro snížení tepelných mostů na přechodu sklo-rám, apod.

Solara s.r.o.3

"Zaměřujeme se na celoroční tepelný komfort. Řešíme složení trojskla, materiály i technologii použitou pro vlastní zasklení a profilaci rámů oken. Již několik sezón směřujeme k tomu, abychom našimi výrobky změnili běžnou představu o klima v podstřeší: v létě přehřáto, v zimě prochladlo," komentuje rozvoj Jakub Formánek, člen rodinného vedení firmy Solara

Pod střechou spokojeně

"Bydlení pod střechami má nepochybně svůj půvab a my přejeme všem současným i budoucím obyvatelům podkrovních prostor, aby měli možnost si své bydlení opravdu užít - prostorné, prosvětlené a plně funkční," dodal.

Pokud vás tento článek zaujal, více informací, fotografií a nápadů naleznete na www.solara.cz.

Solara s.r.o. - střešní okna a střešní prosklení

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Praktická kombinace pro váš styl od českého výrobce SAPHO

Praktická kombinace pro Váš styl od českého výrobce

Umyvadlo často rozhoduje o celkovém stylu koupelny. Oblíbená jsou především umyvadla umístěná na desce, přičemž se dle...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Realitní trh dříve a dnes

Realitní trh dříve a dnes

Realitní trh je v současné době synonymem prosperity a opravdu vysokých a příjemných výdělků. Jde o velmi lukrativní...

Najdete na iDNES.cz