Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Poohlížíte se po střední škole, která by vás bavila a zároveň skvěle připravila pro budoucí povolání geodeta, kartografa, fotogrammetra, geoinformatika nebo ekologa? Střední průmyslová škola zeměměřická vás zve 20. 1. 2015 na den otevřených dveří.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické! | foto: SPŠ zememěřická Praha

SPŠ zeměměřická je školou veřejnou, jejímž zřizovatelem je Magistrát hlavního města Prahy. Nabízí studijní obor Geodézie a katastr nemovitostí a zároveň nově připravuje studijní obor Ekologie a životní prostředí. Uchazečům, kteří mají maturitní zkoušku v jiném oboru vzdělání a zajímají se o odborné studium na naší škole, nabízíme zkrácené dálkové studium.

Zajímavé profesní uplatnění

Naši absolventi mají možnost širokého uplatnění - jako geodeti ve státních i soukromých firmách, a to při zaměřování a vytyčování v terénu i na stavbách, pozemkových úpravách, přípravě podkladů pro projektanty a tvorbě geometrických plánů. Uplatní se i jako pracovníci v kancelářích při práci na PC pro státní správu, správu inženýrských a informačních sítí nebo pro evidenci parcel v katastru nemovitostí. V rámci GIS se uplatní při sběru dat o území, zpracování leteckých a družicových snímků, tvorbě map a ortofotomap. Najdete je všude tam, kde se staví a kde je potřeba vytvářet mapy. 

Po úspěšném absolvování mohou dále studovat na vysoké škole stejného zaměření či získat živnostenský list a být tak „svým pánem“.

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické!

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické!

Přátelská atmosféra mezi studenty a profesory

V přátelském prostředí SPŠ zeměměřické působí pedagogové, kteří jsou pro svoji práci opravdu zapálení. Učitelé si soustavně, buď individuálně nebo na odborných seminářích, doplňují nejnovější poznatky z oboru. Své pedagogické i odborné kvality prokazují v lektorské činnosti. Přátelský přístup a profesionalita je to, co svým žákům po celé studium nabízí a zaručují.

Špičkové vybavení školy maximálně připraví studenty na jejich profesi

Ve výuce odborných předmětů jsou využívány moderní měřické přístroje od světových firem, speciální počítačové učebny s dostatečným počtem PC a s odborným softwarovým vybavením, interaktivní tabule a dataprojektory. Pro zpestření výuky jsou pořádány odborné přednášky 

o problematice GPS, geografických informačních systémech nebo o geodetických pracích na stavbách. Pro výuku cizích jazyků slouží tematicky vybavené učebny s multimediálními pomůckami a interaktivní tabulí. V budově školy se nachází profesionálně vybavená posilovna a tělocvična s další posilovnou.

Střední škola, která dbá na praktickou stránku výuky

Koho nebaví stálé sezení v lavici a má v životě raději pestrost, ten bude u nás spokojen. Zeměměřič si nemůže stěžovat na nedostatek čerstvého vzduchu. Učební praxe probíhají ve všech ročnících jedenkrát týdně ve čtyřhodinových blocích. S ohledem na získané znalosti v odborných předmětech si tak rozvíjí praktické dovednosti. Přímo v terénu se seznamují s nejmodernějšími měřickými přístroji a za pomoci výpočetní techniky a programového vybavení vytváří mapy, plány a další výstupy. Kombinace práce v terénu a v kanceláři vyhovuje hlavně těm, kteří nemají rádi jednotvárnost. 

V rámci odborných praxí stráví na jaře v terénu celý týden. Ve čtvrtém ročníku jezdí studenti na dvanáctidenní praxi do obce Hrad Nečtiny, kde v areálu zámku a jeho okolí provádí různá měření a vytyčování, která následně během školního roku zpracovávají jako ročníkovou práci k maturitě.

Úspěchy studentů v soutěžích a školní akce

Studenti SPŠ zeměměřické sklízí úspěchy v mnoha soutěžích. Zapojují se do sportovních soutěží v rámci Prahy, kraje i republiky (např. v silovém víceboji, orientačním běhu, florbalu, volejbalu a kopané). Kvalitu naší školy dokazují i vítězná umístění v mezinárodní odborné soutěži IG5 - geodetický pětiboj, které se pravidelně zúčastňují školy ze Slovenska, Maďarska a České republiky. Škola také pořádá akce pro žáky základních škol v rámci projektových dnů, prezentuje se na Burzách škol či na výstavě středních škol Schola Pragensis. Škola se zapojuje tematicky zaměřenými soutěžemi pro veřejnost do mezinárodního dne geografických informačních systémů - GIS day.

Společně se svými učiteli se studenti podívají i do zahraničí - např. podzim v Paříži, vánoční Vídeň, jaro v Londýně. Každý rok navštíví v rámci všeobecných předmětů jednu evropskou zemi.

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické!

Navštivte den otevřených dveří

Střední průmyslová škola zeměměřická je v současné době jedinou samostatnou školou v České republice, která připravuje na profesi budoucí měřiče a odborníky z oblasti geodézie, kartografie, fotogrammetrie, geografických informačních systémů, katastru nemovitostí a životního prostředí.

Škola má dobrou dopravní dostupnost: MHD (metro, autobus, tramvaj) i vlakové spoje. Přijďte se i vy přesvědčit o všech přednostech Střední průmyslové školy zeměměřické na den otevřených dveří, který proběhne 20. ledna 2015 od 16:30 do 19:00 hod.

Více informací o SPŠ zeměměřické najdete na www.spszem.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Youtubeři v Central Kladno

Youtubeři v Central Kladno

Originální rozloučení s prázdninami a zahájení nového školního roku připravuje na pondělí 3. září 2018 od 10.00 hodin...

Kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA zve do světa krásy a harmonie

Vítězky

Podzimní trendy v účesech, líčení, módě i inspiraci pro nadcházející společenskou sezonu, zážitky ze soutěží, přehlídek...

Poznejte auta budoucnosti v novém konceptu v Praze

Nový autosalon Jaguar Land Rover Dajbych v Plzni

Automobilový svět se mění, a proto autosalon Dajbych otevřel v Praze nový showroom podle celosvětového konceptu...

Najdete na iDNES.cz