Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Poohlížíte se po střední škole, která by vás bavila a zároveň skvěle připravila pro budoucí povolání geodeta, kartografa, fotogrammetra, geoinformatika nebo ekologa? Střední průmyslová škola zeměměřická vás zve 20. 1. 2015 na den otevřených dveří.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické! | foto: SPŠ zememěřická Praha

SPŠ zeměměřická je školou veřejnou, jejímž zřizovatelem je Magistrát hlavního města Prahy. Nabízí studijní obor Geodézie a katastr nemovitostí a zároveň nově připravuje studijní obor Ekologie a životní prostředí. Uchazečům, kteří mají maturitní zkoušku v jiném oboru vzdělání a zajímají se o odborné studium na naší škole, nabízíme zkrácené dálkové studium.

Zajímavé profesní uplatnění

Naši absolventi mají možnost širokého uplatnění - jako geodeti ve státních i soukromých firmách, a to při zaměřování a vytyčování v terénu i na stavbách, pozemkových úpravách, přípravě podkladů pro projektanty a tvorbě geometrických plánů. Uplatní se i jako pracovníci v kancelářích při práci na PC pro státní správu, správu inženýrských a informačních sítí nebo pro evidenci parcel v katastru nemovitostí. V rámci GIS se uplatní při sběru dat o území, zpracování leteckých a družicových snímků, tvorbě map a ortofotomap. Najdete je všude tam, kde se staví a kde je potřeba vytvářet mapy. 

Po úspěšném absolvování mohou dále studovat na vysoké škole stejného zaměření či získat živnostenský list a být tak „svým pánem“.

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické!

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické!

Přátelská atmosféra mezi studenty a profesory

V přátelském prostředí SPŠ zeměměřické působí pedagogové, kteří jsou pro svoji práci opravdu zapálení. Učitelé si soustavně, buď individuálně nebo na odborných seminářích, doplňují nejnovější poznatky z oboru. Své pedagogické i odborné kvality prokazují v lektorské činnosti. Přátelský přístup a profesionalita je to, co svým žákům po celé studium nabízí a zaručují.

Špičkové vybavení školy maximálně připraví studenty na jejich profesi

Ve výuce odborných předmětů jsou využívány moderní měřické přístroje od světových firem, speciální počítačové učebny s dostatečným počtem PC a s odborným softwarovým vybavením, interaktivní tabule a dataprojektory. Pro zpestření výuky jsou pořádány odborné přednášky 

o problematice GPS, geografických informačních systémech nebo o geodetických pracích na stavbách. Pro výuku cizích jazyků slouží tematicky vybavené učebny s multimediálními pomůckami a interaktivní tabulí. V budově školy se nachází profesionálně vybavená posilovna a tělocvična s další posilovnou.

Střední škola, která dbá na praktickou stránku výuky

Koho nebaví stálé sezení v lavici a má v životě raději pestrost, ten bude u nás spokojen. Zeměměřič si nemůže stěžovat na nedostatek čerstvého vzduchu. Učební praxe probíhají ve všech ročnících jedenkrát týdně ve čtyřhodinových blocích. S ohledem na získané znalosti v odborných předmětech si tak rozvíjí praktické dovednosti. Přímo v terénu se seznamují s nejmodernějšími měřickými přístroji a za pomoci výpočetní techniky a programového vybavení vytváří mapy, plány a další výstupy. Kombinace práce v terénu a v kanceláři vyhovuje hlavně těm, kteří nemají rádi jednotvárnost. 

V rámci odborných praxí stráví na jaře v terénu celý týden. Ve čtvrtém ročníku jezdí studenti na dvanáctidenní praxi do obce Hrad Nečtiny, kde v areálu zámku a jeho okolí provádí různá měření a vytyčování, která následně během školního roku zpracovávají jako ročníkovou práci k maturitě.

Úspěchy studentů v soutěžích a školní akce

Studenti SPŠ zeměměřické sklízí úspěchy v mnoha soutěžích. Zapojují se do sportovních soutěží v rámci Prahy, kraje i republiky (např. v silovém víceboji, orientačním běhu, florbalu, volejbalu a kopané). Kvalitu naší školy dokazují i vítězná umístění v mezinárodní odborné soutěži IG5 - geodetický pětiboj, které se pravidelně zúčastňují školy ze Slovenska, Maďarska a České republiky. Škola také pořádá akce pro žáky základních škol v rámci projektových dnů, prezentuje se na Burzách škol či na výstavě středních škol Schola Pragensis. Škola se zapojuje tematicky zaměřenými soutěžemi pro veřejnost do mezinárodního dne geografických informačních systémů - GIS day.

Společně se svými učiteli se studenti podívají i do zahraničí - např. podzim v Paříži, vánoční Vídeň, jaro v Londýně. Každý rok navštíví v rámci všeobecných předmětů jednu evropskou zemi.

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické!

Navštivte den otevřených dveří

Střední průmyslová škola zeměměřická je v současné době jedinou samostatnou školou v České republice, která připravuje na profesi budoucí měřiče a odborníky z oblasti geodézie, kartografie, fotogrammetrie, geografických informačních systémů, katastru nemovitostí a životního prostředí.

Škola má dobrou dopravní dostupnost: MHD (metro, autobus, tramvaj) i vlakové spoje. Přijďte se i vy přesvědčit o všech přednostech Střední průmyslové školy zeměměřické na den otevřených dveří, který proběhne 20. ledna 2015 od 16:30 do 19:00 hod.

Více informací o SPŠ zeměměřické najdete na www.spszem.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Se SlevovyKupon.net Vám neuteče žádná marketingová akce.
Se SlevovyKupon.net Vám neuteče žádná marketingová akce

Každému je jasné, že konkurenční prostředí je prakticky zápasem o to, kdo dokáže zástupy zákazníků přetáhnout na svoji stranu. Internet není jiný. Jaké mají...  celý článek

ČSAD Střední Čechy hledá do svého týmu další spolehlivé řidiče.
ČSAD Střední Čechy hledá do svého týmu další spolehlivé řidiče

Do přátelského týmu řidičů jsou vítáni muži, ženy i aktivní důchodci, třeba i na vedlejší pracovní poměr. Za volantem autobusů ČSAD Střední Čechy jezdí už tři...  celý článek

Soutěž o Hyundai TUCSON s plnou nádrží na víkend dle Vašeho výběru.
Soutěž o Hyundai TUCSON s plnou nádrží na víkend dle vašeho výběru

Tradičně dvakrát za rok pořádá Hyundai Centrum Praha oblíbenou a hojně navštěvovanou akci Dny otevřených dveří a ty nejbližší připadají na 8. a 9. září....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.