Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Poohlížíte se po střední škole, která by vás bavila a zároveň skvěle připravila pro budoucí povolání geodeta, kartografa, fotogrammetra, geoinformatika nebo ekologa? Střední průmyslová škola zeměměřická vás zve 20. 1. 2015 na den otevřených dveří.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické! | foto: SPŠ zememěřická Praha

SPŠ zeměměřická je školou veřejnou, jejímž zřizovatelem je Magistrát hlavního města Prahy. Nabízí studijní obor Geodézie a katastr nemovitostí a zároveň nově připravuje studijní obor Ekologie a životní prostředí. Uchazečům, kteří mají maturitní zkoušku v jiném oboru vzdělání a zajímají se o odborné studium na naší škole, nabízíme zkrácené dálkové studium.

Zajímavé profesní uplatnění

Naši absolventi mají možnost širokého uplatnění - jako geodeti ve státních i soukromých firmách, a to při zaměřování a vytyčování v terénu i na stavbách, pozemkových úpravách, přípravě podkladů pro projektanty a tvorbě geometrických plánů. Uplatní se i jako pracovníci v kancelářích při práci na PC pro státní správu, správu inženýrských a informačních sítí nebo pro evidenci parcel v katastru nemovitostí. V rámci GIS se uplatní při sběru dat o území, zpracování leteckých a družicových snímků, tvorbě map a ortofotomap. Najdete je všude tam, kde se staví a kde je potřeba vytvářet mapy. 

Po úspěšném absolvování mohou dále studovat na vysoké škole stejného zaměření či získat živnostenský list a být tak „svým pánem“.

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické!

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické!

Přátelská atmosféra mezi studenty a profesory

V přátelském prostředí SPŠ zeměměřické působí pedagogové, kteří jsou pro svoji práci opravdu zapálení. Učitelé si soustavně, buď individuálně nebo na odborných seminářích, doplňují nejnovější poznatky z oboru. Své pedagogické i odborné kvality prokazují v lektorské činnosti. Přátelský přístup a profesionalita je to, co svým žákům po celé studium nabízí a zaručují.

Špičkové vybavení školy maximálně připraví studenty na jejich profesi

Ve výuce odborných předmětů jsou využívány moderní měřické přístroje od světových firem, speciální počítačové učebny s dostatečným počtem PC a s odborným softwarovým vybavením, interaktivní tabule a dataprojektory. Pro zpestření výuky jsou pořádány odborné přednášky 

o problematice GPS, geografických informačních systémech nebo o geodetických pracích na stavbách. Pro výuku cizích jazyků slouží tematicky vybavené učebny s multimediálními pomůckami a interaktivní tabulí. V budově školy se nachází profesionálně vybavená posilovna a tělocvična s další posilovnou.

Střední škola, která dbá na praktickou stránku výuky

Koho nebaví stálé sezení v lavici a má v životě raději pestrost, ten bude u nás spokojen. Zeměměřič si nemůže stěžovat na nedostatek čerstvého vzduchu. Učební praxe probíhají ve všech ročnících jedenkrát týdně ve čtyřhodinových blocích. S ohledem na získané znalosti v odborných předmětech si tak rozvíjí praktické dovednosti. Přímo v terénu se seznamují s nejmodernějšími měřickými přístroji a za pomoci výpočetní techniky a programového vybavení vytváří mapy, plány a další výstupy. Kombinace práce v terénu a v kanceláři vyhovuje hlavně těm, kteří nemají rádi jednotvárnost. 

V rámci odborných praxí stráví na jaře v terénu celý týden. Ve čtvrtém ročníku jezdí studenti na dvanáctidenní praxi do obce Hrad Nečtiny, kde v areálu zámku a jeho okolí provádí různá měření a vytyčování, která následně během školního roku zpracovávají jako ročníkovou práci k maturitě.

Úspěchy studentů v soutěžích a školní akce

Studenti SPŠ zeměměřické sklízí úspěchy v mnoha soutěžích. Zapojují se do sportovních soutěží v rámci Prahy, kraje i republiky (např. v silovém víceboji, orientačním běhu, florbalu, volejbalu a kopané). Kvalitu naší školy dokazují i vítězná umístění v mezinárodní odborné soutěži IG5 - geodetický pětiboj, které se pravidelně zúčastňují školy ze Slovenska, Maďarska a České republiky. Škola také pořádá akce pro žáky základních škol v rámci projektových dnů, prezentuje se na Burzách škol či na výstavě středních škol Schola Pragensis. Škola se zapojuje tematicky zaměřenými soutěžemi pro veřejnost do mezinárodního dne geografických informačních systémů - GIS day.

Společně se svými učiteli se studenti podívají i do zahraničí - např. podzim v Paříži, vánoční Vídeň, jaro v Londýně. Každý rok navštíví v rámci všeobecných předmětů jednu evropskou zemi.

Střední škola se zajímavým uplatněním? Studujte na SPŠ zeměměřické!

Navštivte den otevřených dveří

Střední průmyslová škola zeměměřická je v současné době jedinou samostatnou školou v České republice, která připravuje na profesi budoucí měřiče a odborníky z oblasti geodézie, kartografie, fotogrammetrie, geografických informačních systémů, katastru nemovitostí a životního prostředí.

Škola má dobrou dopravní dostupnost: MHD (metro, autobus, tramvaj) i vlakové spoje. Přijďte se i vy přesvědčit o všech přednostech Střední průmyslové školy zeměměřické na den otevřených dveří, který proběhne 20. ledna 2015 od 16:30 do 19:00 hod.

Více informací o SPŠ zeměměřické najdete na www.spszem.cz

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Divadlo Na Jezerce již brzy rozezní nejhorší zpěv na světě

Divadlo Na Jezerce již brzy rozezní nejhorší zpěv na světě

Křest knihy, která 15 let Divadelní společnosti Jana Hrušínského ukazuje z divácky nezvyklého pohledu, nová...

Centrum služeb PRE v novém

Centrum služeb PRE v novém

Chystáte se řešit vytápění svého bytu, přemýšlíte, který způsob je pro vás nejvýhodnější, zda volit lokální topidla pro...

Brzy nás čeká odstranění dálniční známky z autoskla. Jak na to?

Brzy nás čeká odstranění dálniční známky z autoskla. Jak na to?

Na internetu jsou k dohledání různé „osvědčené“ tipy, jak odstranit neplatnou dálniční známku. Jsou ale opravdu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz