Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Střední škola mediální grafiky vzdělává ve 3D designu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Střední škola mediální grafiky otevírá svým studentům nový svět grafického designu. Součástí výukového programu školy je v rámci maturitního oboru multimediální grafika i 3D grafický design.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Střední škola mediální grafiky vzdělává ve 3D designu / autoportréty 3A v životní velikosti | foto: Střední škola mediální grafiky a tisku

Toto nejrychleji se rozvíjející odvětví grafiky zasahuje do mnoha oblastí reklamy, marketingu a prezentace, ale i do produktového a obalového designu.

Studenti se v programu Cinema 4D, který se instaluje jako součást balíku programů Adobe, naučí vytvářet předměty ve 3D a pak s nimi simulují různé scény: mění jejich polohu, povrch, osvětlení i pohled na ně. Nakonec vytvoří scénu, ve které nejvíce vyniknou přednosti prezentovaného produktu. Takto grafici mohou navrhovat nejen reklamní materiály, ale i celé katalogy a prezentace, aniž by potřebovali fotografa a hotové výrobky na focení. Výrobek, osvětlení i pohled kamery vytvářejí ve virtuální realitě.

S použitím animace – pohybu objektu nebo změny pohledu na něj – vyrobí i video reklamu, např. pro digitální billboardy nebo i pro televizi. Šikovní studenti se proto mohou uplatnit i ve filmovém průmyslu. V dnešní době se už ani žádný hraný film nevyrobí bez počítačových úprav: přidávají se předměty, postavy, pozadí, budovy, mění se osvětlení i barevnost, retušují se vady – to vše dělají šikovní a kreativní grafici. Základy těchto dovedností nabízí Střední škola mediální grafiky a tisku v Praze.

Střední škola mediální grafiky vzdělává ve 3D designu / 3D modelování

Střední škola mediální grafiky podporuje vaši kreativitu

Další směr, ve kterém se uplatní i 3D grafika, je stabilně rostoucí odvětví design obalů. Při návrhu obalů nejsou studenti omezeni pouze na návrh grafiky, ale navrhují obal včetně tvaru a funkčních prvků jako jsou průhledy na obsah, způsob otevírání, přizpůsobení pro opakované otevírání i skupinové balení. Navržený obal pak virtuálně poskládají – vizualizují a mohou třeba nasimulovat, jak bude zabalené zboží vypadat narovnané a nasvícené v regálu. Pak si ho pomocí digitální tiskárny a digitální řezačky vyrobí, poskládají, slepí a mohou ho předvést zadavateli. Pro výrobu vzorků jsou ve škole k dispozici i dvě 3D tiskárny.

Své dovednosti z 3D grafiky uplatní absolventi Střední školy mediální grafiky i v architektonických ateliérech, kde vytvářejí prezentace exteriérů i interiérů nových nebo rekonstruovaných objektů. Mohou zde nasimulovat změny osvětlení, kombinace barev stěn a zřizovacích předmětů, zařízení i lidí v prostoru, vytvořit iluzi pohledu z okna, nebo i pohybu zákazníka ve vytvořeném prostoru.

Vynikající výchozí pozice pro budoucí pracovní uplatnění

Střední škola mediální grafiky vzdělává ve 3D designu / fotgrafická soutěž

Střední škola mediální grafiky vzdělává ve 3D designu / fotgrafická soutěž

Studenti školy mediální grafiky mají možnost už během studia absolvovat dlouhodobé praxe v grafických ateliérech, reklamních agenturách, ale i ve firmách působících ve filmovém průmyslu, v nových mediích a obalovém a polygrafickém průmyslu. Často si už během studia vytvoří svou dobrou pozici na trhu práce. Staňte se i vy uznávaným grafikem s citem pro kompozici!

Tuto tradiční kreativní školu absolvoval například fotograf Jan Saudek, herečka Jitka Molavcová nebo majitel inzertních novin Annonce Josef Kudláček, další mají své vlastní úspěšné firmy, pracují v grafických studiích, nakladatelstvích a tiskárnách. Někteří pokračují ve studiu na vysokých školách, například na Vysoké škole uměleckoprůmyslové.

Střední škola mediální grafiky vzdělává ve 3D designu / malířská soutěž na nám....

Střední škola mediální grafiky vzdělává ve 3D designu / malířská soutěž na nám....

Tradice a moderní vybavení

Střední škola mediální grafiky a tisku má více než 65letou tradici. Vyučuje základní maturitní obory: Grafický design, Multimediální grafika a Operátor tiskových technologií. Dále nabízí učební obory: Grafik, Knihař a Tiskař a nástavbu s maturitou: Polygrafický průmysl.

Spolehnout se můžete na nejmodernější vybavení, se kterým bude studium radost. Škola nabízí také nejrůznější školní i mimoškolní aktivity.

Více informací najdete na www.medialnigrafika.cz.

Střední škola mediální grafiky a tisku

Střední škola mediální grafiky a tisku

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Střední škola mediální grafiky harmonicky kloubí řemeslo a kreativitu

Střední škola mediální grafiky harmonicky kloubí řemeslo a kreativitu.

Jste šikovní a kreativní a hledáte střední školu, která je zaměřena na zvládnutí řemesla v praxi a umožní vám se nadále...

Bychl Auto připravil pro vaše BMW neodolatelné zimní nabídky

Bychl Auto připravil pro vaše BMW neodolatelné zimní nabídky.

Připravte svůj vůz značky BMW na nadcházející tuhou zimu. Hravě tak projedete přes všechny nepřízně počasí. Společnost...

Pohřební ústav hl. m. Prahy na Dušičky vyzývá ke vzpomínání na zemřelé

Pohřební ústav hl. m. Prahy na Dušičky vyzývá ke vzpomínání na zemřelé.

Ten tklivý podzimní čas je spojen se dny, kdy lidé navštíví hřbitovy, rozsvítí svíce, hroby ozdobí květinami a...

S čím si hrají děti z královské rodiny?
S čím si hrají děti z královské rodiny?

Kate přesně ví, čemu se vyhnout.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.