Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Střední škola mediální grafiky: Biflování nahrazuje odborná praxe

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Co spojuje fotografa Jana Saudka, herečku Jitku Molavcovou a majitele inzertních novin Annonce Josefa Kudláčka? Absolutorium polygrafické školy, která dnes působí pod názvem Střední škola mediální grafiky a tisku. Na otázky o studiu na ní odpovídá ředitel školy PaedDr. Jiří Cikán.

Střední škola mediální grafiky: Biflování nahrazuje odborná praxe | foto: Střední škola mediální grafiky

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pro koho se studium u vás hodí?
Naši absolventi najdou uplatnění v grafických studiích, reklamních agenturách, vydavatelstvích a nakladatelstvích, tiskárnách a knihárnách. Podílejí se na výrobě tiskovin, jako jsou letáky, časopisy, noviny, plakáty, billboardy, ale i elektronické časopisy a knihy, webové prezentace a 3D animace.

Střední škola mediální grafiky: Biflování nahrazuje odborná praxe

Grafické obory (na které se u nás nemusejí skládat talentové zkoušky), jsou pro kreativní lidi, které baví grafický design, nebo pro ty, koho zajímá propagační grafika a marketing, nebo třeba rádi fotí a svoje snímky kreativně „photoshopují“. Lidé s citem pro barvu a touhou tvořit krásné věci s trvalou hodnotou se najdou v oboru tiskař a operátor tiskových technologií. Ti, kdo navíc rádi pracují rukama a nedají dopustit na fyzickou knihu, se hodí na obor knihař.

Čím je vaše Střední škola mediální grafiky a tisku výjimečná?
Klademe velký důraz na praktickou stránku. Studenti získají během studia přes 2500 hodin odborné praxe ve škole i firmách. Některé jim po ukončení studia nabídnou práci.

Z vaší školy vyšlo několik později známých a úspěšných lidí, můžete jmenovat?
Máme více než sedmdesátiletou tradici a jsme nástupcem Středního odborného učiliště polygrafického a Střední školy polygrafické Praha. Mezi naše významné absolventy se řadí například fotograf Jan Saudek, herečka Jitka Molavcová, majitel inzertních novin ANNONCE Josef Kudláček atd. Mladší absolventi jako Ondřej Brom, Vítek Škop a Tomáš Cikán studují nebo studovali na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Pavel Fuksa, Karel Drašnar či Petr Bílý mají vlastní úspěšné firmy.

Za jakých podmínek studenty přijímáte?
Na základě průměru známek z konce 8. a z 1. pololetí 9. třídy ZŠ a podle jednotných přijímacích zkoušek na střední školy s maturitním oborem (čeština + matematika). Pro přijetí do maturitních oborů vyžadujeme průměr do 2,0 a úspěšné složení jednotné přijímací zkoušky. Grafický design i Multimediální grafika jsou bez talentových zkoušek. Do tříletých oborů přijímáme bez zkoušek, požadujeme prospěch ze ZŠ do 2,5 pro obor reprodukční grafik a do 2,9 pro obory tiskař a knihař.

Mluvíte o sobě jako o živé škole, co to znamená?
Studenti k nám nechodí jen sedět a učit se. Například pravidelně vystavujeme na výstavách jako Schola Pragensis nebo Reklama Polygraf, zároveň se účastníme zahraničních i domácích stáží nebo soutěží. Naši studenti se tak dostanou třeba do Berlína nebo Bratislavy.

Dále pak naši studenti jezdí na lyžařský kurz do rakouských Alp, na seznamovací a cykloturistický kurz. Vyhlašujeme grafické soutěže pro žáky základních škol, soutěže v rámci vlastní školy, nabízíme knihařské workshopy a vzděláváme okolí v počítačové gramotnosti. Pořádáme a účastníme se také odborných seminářů.

S jakým vybavením studenti pracují?
Máme ty nejmodernější učební pomůcky. Třeba učebny grafiků mají k dispozici přes 180 počítačů platformy PC i Mac s nejmodernějším grafickým software, který průběžně obnovujeme. Aktuálně je to cloudový programový balík Adobe CC Master Collection, PitStop Pro 13, program pro archovou montáž PLDA nebo software pro tvorbu 3D grafiky a animací Cinema 4D R18 a plugin Cineware pro AI. Pro výuku tisku využívají žáci moderní tiskové stroje, které najdete v komerčních tiskárnách s obratem desítek miliónů korun, a pro finální knihařské práce máme plně vybavenou knihařskou dílnu. Dále pak fotoatelier se softboxy a stolem s nekonečným pozadím, externí flashe a profesionálními fotoaparáty značky Canon (Canon EOS 5DRS, Canon EOS Mark II, Canon D600). Nabízíme tak kompletní služby pro tvorbu komerčních tiskovin a sami studenti se na její realizaci podílejí.

Střední škola mediální grafiky: Biflování nahrazuje odborná praxe

Nezapomínáte ani na společenskou odpovědnost, čím konkrétně jste užiteční?
Naše Střední škola mediální grafiky a tisku přistupuje odpovědně ke všem svým činnostem. Snažíme se pomáhat studentům, zaměstnancům i lidem z okolí. Naši péči o zdravotně postižené studenty ocenil Jedličkův ústav, jehož absolventi u nás vystudovali, obdrželi jsme Cenu za dlouhodobou pomoc lidem s autismem od společnosti APLA, spolupracujeme s několika dětskými domovy (jejichž svěřenci u nás studují). Snažíme se pomáhat i v okolí – pravidelně uklízíme asi 150 metrů obecního chodníku a sekáme přilehlý trávník, uspořádali jsme několik kurzů práce s PC a internetem pro místní důchodce.

Jste soukromá škola, což může být pro někoho z hlediska financí problém. Nabízíte i stipendia?
Nadaným žákům se známkovým průměrem do 1,5 nabízíme stipendia od 100 do 500 Kč měsíčně. Čím lepší známky, tím vyšší je částka. Máme připravenou i pomoc pro žáky ze sociálně slabých rodin nebo rodin, které se přechodně dostaly do finančních potíží. Tito žáci mohou dostat stipendium až do výše pololetního školného, musí ale v průběhu studia dosahovat výborné studijní výsledky a nesmí mít neomluvené hodiny ani kázeňské přestupky.

Profil Střední školy mediální grafiky a tisku

· Soukromá grafická škola se sedmdesátiletou tradicí, sídlí v Praze 9 Letňanech.

· Disponuje špičkově vybavenou tiskárnou, knihárnou, grafickým studiem a fotoateliérem.

· Nabízí maturitní obory grafický design, multimediální grafika a operátor tiskových technologií a dále učební obory grafik, knihař, tiskař a také nástavbu s maturitou v oboru polygrafický průmysl.

Ještě jedna praktická otázka, mohou u vás studovat i mimopražští?
Ano, stravování je zajištěno v blízkém středním odborném učilišti a ubytování domovech mládeže na Střížkově a v Čakovicích vzdálených 4 až 6 stanic autobusem.

Mohou se k vám zájemci přijít podívat?
Určitě, už tuto středu 17. ledna pořádáme od 14.00 do 18.00 den otevřených dveří. Návštěvníci dostanou informace o veškerých podmínkách studia na naší škole jak v oblasti teoretické, tak praktické včetně předvedení moderní polygrafické technologie. Popíšeme jim školní i mimoškolní aktivity, zahraniční praxe i sportovní turnaje, kterých se škola účastní. Každou celou hodinu v aule bude na případné dotazy odpovídat ředitel školy Jiří Cikán.

Více informací najdete na www.medialnigrafika.cz.


Nejčtenější

Korejští fanoušci fandí na Olympiádě Čechům

Češi a Korejci spolu fandili v Praze, dorazil i korejský velvyslanec

Hned po Koreji fandíme vám Čechům, říkají korejští fanoušci na olympiádě v Pchjončchangu. O dlouhodobém partnerství...

Operátor O2 slaví úspěch netradičně. Vydělat na tom můžete vy

Operátor O2 slaví úspěch netradičně. Vydělat na tom můžete vy.

Síť O2 hodnotí zákazníci všech operátorů již šestým rokem jako tu nejlepší. Potvrzují to výsledky pravidelného průzkumu...

Zvládne Plzeň jarní start v Evropě?Tipér Kubiczek1 míří na 2 912 437 Kč

Zvládne Plzeň jarní start v Evropě?Tipér Kubiczek1 míří na 2 912 437 Kč

Po úvodních osmifinálových mačích Ligy mistrů naskočí do evropských pohárů i Viktoria Plzeň, kterou čeká pořádná fuška...

Chystáte se do zahraničí? Pozor na změny na silnicích

Chystáte se do zahraničí? Pozor na změny na silnicích!

Jezdit na dovolenou po Evropě autem není ničím neobvyklým. V zimě nás lákají zasněžené Alpy, přímořské státy jsou pak...

Honor 9 Lite a Honor 7X: noví hráči, kteří zlobí konkurenci

Honor 9 Lite a Honor 7X: noví hráči, kteří zlobí konkurenci

Značka smartphonů Honor u nás nedávno uvedla dva dlouho očekávané a žádané modely. Honor 9 Lite i Honor 7X se chlubí...

Další z rubriky

Slovensko je letošní partnerskou zemí veletrhu Holiday World

Slovensko – partnerská země Holiday World 2018

Česká republika se drží na špičce příjezdového cestovního ruchu Slovenska, přičemž turisté z České republiky vycestují...

Pojďme se podívat na elektronické recepty v praxi

Letošním rokem se plošně zavádějí elektronické recepty. Důvodem má být...

Letošním rokem se plošně zavádějí elektronické recepty. Důvodem má být začínající elektronizace zdravotnictví.

Věděli jste, že existuje půjčovna zdravotnických pomůcek?

Věděli jste, že existuje půjčovna zdravotnických pomůcek?

Potřebujete vy nebo vaši blízcí invalidní vozík, polohovatelné lůžko nebo jinou zdravotnickou pomůcku, ale jen na čas...

Najdete na iDNES.cz