Střední škola mediální grafiky: Biflování nahrazuje odborná praxe

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Co spojuje fotografa Jana Saudka, herečku Jitku Molavcovou a majitele inzertních novin Annonce Josefa Kudláčka? Absolutorium polygrafické školy, která dnes působí pod názvem Střední škola mediální grafiky a tisku. Na otázky o studiu na ní odpovídá ředitel školy PaedDr. Jiří Cikán.

Střední škola mediální grafiky: Biflování nahrazuje odborná praxe | foto: Střední škola mediální grafiky

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pro koho se studium u vás hodí?
Naši absolventi najdou uplatnění v grafických studiích, reklamních agenturách, vydavatelstvích a nakladatelstvích, tiskárnách a knihárnách. Podílejí se na výrobě tiskovin, jako jsou letáky, časopisy, noviny, plakáty, billboardy, ale i elektronické časopisy a knihy, webové prezentace a 3D animace.

Střední škola mediální grafiky: Biflování nahrazuje odborná praxe

Grafické obory (na které se u nás nemusejí skládat talentové zkoušky), jsou pro kreativní lidi, které baví grafický design, nebo pro ty, koho zajímá propagační grafika a marketing, nebo třeba rádi fotí a svoje snímky kreativně „photoshopují“. Lidé s citem pro barvu a touhou tvořit krásné věci s trvalou hodnotou se najdou v oboru tiskař a operátor tiskových technologií. Ti, kdo navíc rádi pracují rukama a nedají dopustit na fyzickou knihu, se hodí na obor knihař.

Čím je vaše Střední škola mediální grafiky a tisku výjimečná?
Klademe velký důraz na praktickou stránku. Studenti získají během studia přes 2500 hodin odborné praxe ve škole i firmách. Některé jim po ukončení studia nabídnou práci.

Z vaší školy vyšlo několik později známých a úspěšných lidí, můžete jmenovat?
Máme více než sedmdesátiletou tradici a jsme nástupcem Středního odborného učiliště polygrafického a Střední školy polygrafické Praha. Mezi naše významné absolventy se řadí například fotograf Jan Saudek, herečka Jitka Molavcová, majitel inzertních novin ANNONCE Josef Kudláček atd. Mladší absolventi jako Ondřej Brom, Vítek Škop a Tomáš Cikán studují nebo studovali na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Pavel Fuksa, Karel Drašnar či Petr Bílý mají vlastní úspěšné firmy.

Za jakých podmínek studenty přijímáte?
Na základě průměru známek z konce 8. a z 1. pololetí 9. třídy ZŠ a podle jednotných přijímacích zkoušek na střední školy s maturitním oborem (čeština + matematika). Pro přijetí do maturitních oborů vyžadujeme průměr do 2,0 a úspěšné složení jednotné přijímací zkoušky. Grafický design i Multimediální grafika jsou bez talentových zkoušek. Do tříletých oborů přijímáme bez zkoušek, požadujeme prospěch ze ZŠ do 2,5 pro obor reprodukční grafik a do 2,9 pro obory tiskař a knihař.

Mluvíte o sobě jako o živé škole, co to znamená?
Studenti k nám nechodí jen sedět a učit se. Například pravidelně vystavujeme na výstavách jako Schola Pragensis nebo Reklama Polygraf, zároveň se účastníme zahraničních i domácích stáží nebo soutěží. Naši studenti se tak dostanou třeba do Berlína nebo Bratislavy.

Dále pak naši studenti jezdí na lyžařský kurz do rakouských Alp, na seznamovací a cykloturistický kurz. Vyhlašujeme grafické soutěže pro žáky základních škol, soutěže v rámci vlastní školy, nabízíme knihařské workshopy a vzděláváme okolí v počítačové gramotnosti. Pořádáme a účastníme se také odborných seminářů.

S jakým vybavením studenti pracují?
Máme ty nejmodernější učební pomůcky. Třeba učebny grafiků mají k dispozici přes 180 počítačů platformy PC i Mac s nejmodernějším grafickým software, který průběžně obnovujeme. Aktuálně je to cloudový programový balík Adobe CC Master Collection, PitStop Pro 13, program pro archovou montáž PLDA nebo software pro tvorbu 3D grafiky a animací Cinema 4D R18 a plugin Cineware pro AI. Pro výuku tisku využívají žáci moderní tiskové stroje, které najdete v komerčních tiskárnách s obratem desítek miliónů korun, a pro finální knihařské práce máme plně vybavenou knihařskou dílnu. Dále pak fotoatelier se softboxy a stolem s nekonečným pozadím, externí flashe a profesionálními fotoaparáty značky Canon (Canon EOS 5DRS, Canon EOS Mark II, Canon D600). Nabízíme tak kompletní služby pro tvorbu komerčních tiskovin a sami studenti se na její realizaci podílejí.

Střední škola mediální grafiky: Biflování nahrazuje odborná praxe

Nezapomínáte ani na společenskou odpovědnost, čím konkrétně jste užiteční?
Naše Střední škola mediální grafiky a tisku přistupuje odpovědně ke všem svým činnostem. Snažíme se pomáhat studentům, zaměstnancům i lidem z okolí. Naši péči o zdravotně postižené studenty ocenil Jedličkův ústav, jehož absolventi u nás vystudovali, obdrželi jsme Cenu za dlouhodobou pomoc lidem s autismem od společnosti APLA, spolupracujeme s několika dětskými domovy (jejichž svěřenci u nás studují). Snažíme se pomáhat i v okolí – pravidelně uklízíme asi 150 metrů obecního chodníku a sekáme přilehlý trávník, uspořádali jsme několik kurzů práce s PC a internetem pro místní důchodce.

Jste soukromá škola, což může být pro někoho z hlediska financí problém. Nabízíte i stipendia?
Nadaným žákům se známkovým průměrem do 1,5 nabízíme stipendia od 100 do 500 Kč měsíčně. Čím lepší známky, tím vyšší je částka. Máme připravenou i pomoc pro žáky ze sociálně slabých rodin nebo rodin, které se přechodně dostaly do finančních potíží. Tito žáci mohou dostat stipendium až do výše pololetního školného, musí ale v průběhu studia dosahovat výborné studijní výsledky a nesmí mít neomluvené hodiny ani kázeňské přestupky.

Profil Střední školy mediální grafiky a tisku

· Soukromá grafická škola se sedmdesátiletou tradicí, sídlí v Praze 9 Letňanech.

· Disponuje špičkově vybavenou tiskárnou, knihárnou, grafickým studiem a fotoateliérem.

· Nabízí maturitní obory grafický design, multimediální grafika a operátor tiskových technologií a dále učební obory grafik, knihař, tiskař a také nástavbu s maturitou v oboru polygrafický průmysl.

Ještě jedna praktická otázka, mohou u vás studovat i mimopražští?
Ano, stravování je zajištěno v blízkém středním odborném učilišti a ubytování domovech mládeže na Střížkově a v Čakovicích vzdálených 4 až 6 stanic autobusem.

Mohou se k vám zájemci přijít podívat?
Určitě, už tuto středu 17. ledna pořádáme od 14.00 do 18.00 den otevřených dveří. Návštěvníci dostanou informace o veškerých podmínkách studia na naší škole jak v oblasti teoretické, tak praktické včetně předvedení moderní polygrafické technologie. Popíšeme jim školní i mimoškolní aktivity, zahraniční praxe i sportovní turnaje, kterých se škola účastní. Každou celou hodinu v aule bude na případné dotazy odpovídat ředitel školy Jiří Cikán.

Více informací najdete na www.medialnigrafika.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Sedíte v dálkovém autobuse z Ostravy do Prahy. Vlak má zase zpoždění. Potřebujete zabavit děti při čekání u lékaře nebo...

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Druhá prohra s Realem, nebo plzeňské překvapení? Největší komunita sázkařů žene za druhou výhrou Real.

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Další z rubriky

Za patnáct let se podíl třídičů odpadu v ČR zvýšil o deset procent

Za 15 let se podíl třídičů odpadu v ČR zvýšil o 10 procentních bodů! Třídí už...

Komunální odpad třídí již 73 % obyvatel ČR. Od roku 2003 se tak podíl třídičů zvýšil o celých 10 procent! Nejvíce se o...

Není nabíječka jako nabíječka. Wallbox PRE je jen jeden

Není nabíječka jako nabíječka. Wallbox PRE je jen jeden!

Nástěnné nabíjecí stanice pro elektromobily - Wallboxy PRE jsou unikátní nabídkou pro všechny majitele elektromobilů....

TIMO aneb Tvoje intimní MOda

TIMO aneb Tvoje intimní MOda

„Krása ženy začíná v prádle,“ říká Ing. Markéta Jiráčková, která již desátým rokem spolu se svou sestrou Ing. Terezií...

Najdete na iDNES.cz