Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých zvířat. Kudy se vydáte po jejich stopách?

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur | foto: SCCR

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Při svých toulkách po památkách a přírodou Středočeského kraje nezapomeňte ani na návštěvu zvířecích parků a zoologických zahrad. Nadšené budou nejen děti, ale i dospělí milovníci zvířat.

Zvířecí parky můžete navštívit za každého počasí

Například v Zoo Chleby můžete spatřit více než 420 zvířat 120 rozličných druhů, mezi kterými nechybí řada chráněných nebo ohrožených zvířat z celého světa, ale i z naší krajiny. Oblíbení jsou zde například gepardi a surikaty a v pavilonu inspirovaném chrámem Angkor se seznámíte s gibony. Ve sladkovodním akváriu můžete nahlédnout pod hladinu Labe.

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Vedle komentovaných prohlídek a výukových programů pro školy si můžete užít také zážitkové programy, které vás na chvíli promění v ošetřovatele divokých zvířat. A v naučném fotokoutku máte možnost se vyfotit s blbounem nejapným.

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

S domácími zvířaty, která dřív bývala v každé chalupě, se seznámíte v Zooparku Zelčín. Zblízka zde poznáte kozy, ovce, prasata, krávy, slepice, husy, králíky, kočky a fjordské koně. Najdete tu ale i exotičtější obyvatele jako fretky, morčata nebo pštrosy Emu.

Vydejte se za exotikou, nemusíte daleko

„Vezmu vás i do vzdálenější historie téhle země. Na místa, kde objevíte krajinu starých Keltů a zvířata, která jim dělala společnost – zubry, pratury a divoké koně. A nezapomínám ani na hrady a zámky, kde zvířata byla vždy součástí šlechtického života. Připomenu vám tradice chovu vysoké v oborách, medvědů v hradních příkopech i šlechtických zvěřinců,“ láká pratur Karlík, středočeský maskot.

Exotická zvířata můžete navštívit v nově otevřeném Zooparku Karlštejn, který se nachází nedaleko hradu. Dominantou parku je vznešený bílý lev Leon a nedávno narozená tygří mláďata. Dokonce se zde můžete projet na poníkovi, irském cobovi nebo velbloudovi.

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

V malé zoologické zahradě Zoopark Zájezd můžete obdivovat přes 80 druhů exotických zvířat, ale i ty, která lze při troše štěstí potkat i v našich lesích, například rysa ostrovida nebo dravé ptáky. Své zastoupení tu mají i domácí zvířata jako kozy, ovce, prasata a slepice. 

Novinkou je expozice Terária, kde si můžete prohlédnout chameleony, leguány, želvy i jedovaté šípové žáby. Od průvodce se o nich dozvíte mnoho zajímavostí a některá zvířata si budete moci také nakrmit. A jestli hledáte originální místo pro oslavu narozenin nebo teambuilding, tady vám přichystají program na míru.

Staňte se alespoň na jeden den farmářem

Rájem dětí je zábavní park Farma Blaník, který leží v nádherné krajině pod bájnou horou Blaník. Většinu domácích zvířátek si zde můžete pohladit a nakrmit, poníky a oslíky dokonce osedlat a projet se na nich. Vedle rozličných druhů zvířat tu najdete i desítky atrakcí, které rozvíjejí dětské dovednosti a fantazii. Na farmě můžete uspořádat family day se soutěžemi, ale i svatbu nebo firemní akce. K dispozici je i bazén a ubytování v příjemném hotelu.

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Celý den můžete strávit také ve Farmaparku Soběhrdy, kde se vám opravdu zblízka představí více než 60 druhů zvířat a čeká vás tu spousta zábavy, a to za každého počasí. Venku mohou děti vyzkoušet svou obratnost v lanovém parku, vyřádit se na velké řetězové houpačce nebo trampolíně, proplout na dřevěné lodi rozbouřeným mořem nebo uspořádat závody na traktůrcích. Za deště se zabaví na vnitřním vytápěném hřišti s prolézačkami, klouzačkami a velkou trampolínou nebo v mini kině.

Rezervace a ekocentra chrání přírodu a vzdělávají

Navštívit můžete také Ekoncentrum Huslík, jehož hlavním posláním je environmentální vzdělávání dětí a mládeže i široké veřejnosti, osvěta a poradenství v oblasti ochrany přírody. Můžete tak navštívit některou z výukových přednášek či workshopů nebo se zúčastnit exkurze v záchranné stanici pro zraněná zvířata, která je součástí areálu. Potkáte se tu tedy za odborného výkladu pracovníků ekocentra se zvířaty, která jsou typická pro oblast Polabí, například čáp, výr, vydra, veverka, sova, havran či krkavec, ale také jezevec, kuna nebo srnčí zvěř.

V Přírodní rezervaci Milovice se zase vrátíte o několik set let zpátky do středověku, kdy u nás žili divocí koně, zubři a pratuři. Velcí kopytníci spásáním zabraňují zarůstání krajiny agresivními travinami a náletovými křovinami a umožňují vznik rozmanité vegetace s ohroženými druhy živočichů. Jedině tady uvidíte tři velké evropské kopytníky spolu. Celá rezervace je ohrazená a můžete ji obejít po stezce přibližně za 40 minut. Pasoucí se stáda divokých koní, praturů a zubrů můžete pozorovat z vyvýšených pozorovatelen a lanového mostu.

Za vzácnými bílými jeleny, kteří se do Čech dostali kolem roku 1780 jako módní zvěř pro šlechtické obory, se vydejte do Obory Žleby. Právě zde tato slavná tradice pokračuje. Setkáte se tu i s dalšími zvířaty našich lesů a nechybí ani ukázka sokolnictví s výkladem o chovu a ochraně dravců.

Za zvířátky na hrady

Zvířátka potkáte ale i na hradech. Například při návštěvě hradu Točník nezapomeňte v medvědinci pozdravit Agátu a Martina ze seriálu Méďové na cestách. V areálu potkáte i kachny, ovce, kozy, prasata nebo králíky. Za medvědy můžete vyrazit i do Medvědária Beroun, kde žijí medvědí bratři Kuba, Vojta a Matěj, známí z večerníčku Méďové.

Fotogalerie

Na zámku Konopiště má chov medvědů v hradním příkopu stopadesátiletou tradici. V současnosti tu můžete obdivovat desetiletého Jiřího, vzácného medvěda ušatého. Na zámku Jemniště se ve zvěřinci chovají modří i bílí pávi, papoušci, husy, holandské kozy, lamy, oslíci, medvídci mývalové, klokani a nosálové.

„Na všech těchto místech zažijete nejen příjemné rodinné odpoledne, ale můžete tu uspořádat také školní výlet, firemní akci nebo třeba neobvyklou svatbu. Slíbit můžu jediné – čeká vás nevšední zážitek,“ zve do Středočeského kraje pratur Karlík.

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Stylové ubytování

Říkáte si občas, jaké by to bylo vyměnit každodenní stres za život na vesnici? A co vám brání? Přijeďte si alespoň na několik dní odpočinout. Středočeský kraj nabízí ubytování podle vašich preferencí. Ať je to stylové venkovské ubytování s rodinnou atmosférou nebo třeba zámecký hotel, kde se vaše děti budou cítit jako princezny a princové.

Více informací najdete na stránkách Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

Nejčtenější

Mountfield překvapuje: ve velkém se pustil do vánočních dekorací

Vánoční dekorace Mountfield.

Mountfield letos pojímá Vánoce ve velkém stylu. Připravil pro zákazníky ohromný výběr vánočních dekorací. Od LED...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Společnost RTINGS připravila už tři testy týkající se vypalování a retence obrazu.* Z výsledků jasně vyplynulo, že u...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Myslete na budoucnost, nikdy není brzy začít spořit na důchod

Myslete na budoucnost – nikdy není brzy začít spořit na důchod

Dnes už víme, že do důchodu odejdeme nejpozději v 65 letech. Nikdo nám ale nezaručí, že to bude platit i za pár let....

Další z rubriky

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Architektonická stavba ve stylu selského stavení skýtá nejen rozsáhlou vinotéku CHÂTEAU VALTICE, ale také unikátní...

RegioJet už prodává jízdenky se 75 % slevou pro studenty a seniory

RegioJet už prodává jízdenky se 75% slevou pro studenty a seniory.

Studenti mohou rezervovat jízdenky na spoje RegioJet pro cesty z prázdnin a do školy, senioři si mohou naplánovat...

Repatriace ze zahraničí může vyjít na statisíce

Co je to repatriace a kolik za ni zaplatíte?

Repatriace je velmi důležitou součástí cestovního pojištění. Ročně se v zahraničí zraní tisíce Čechů, na 500 z nich...

Najdete na iDNES.cz