Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stratus Avance Cluster: dostupné řešení vysoké dostupnosti

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Všechny společnosti stále častěji narážejí na problém nedostupnosti svých podnikových aplikací, které jsou pro jejich fungování nezbytné. Řešení existují, ale jejich cena se často šplhá do závratných výšin. Stratus Avance Cluster je komplexní řešení vysoké dostupnosti, které si mohou dovolit i menší a střední firmy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Stratus Avance Cluster: dostupné řešení vysoké dostupnosti | foto: Thomas-Krenn.AG

Thomas-Krenn.AG

Autorizovaný partner pro prodej a servis řešení Stratus Avance Cluster.

Společnost Thomas-Krenn.AG je na českém trhu zastoupena firmou SHIFTCOM s.r.o.

Výpadek serveru. Noční můra každého IT správce, nebo servisní organizace. Po pádu systému zpravidla následují telefonáty rozhořčených uživatelů a později i manažerů firmy. Nastává závod s časem, jelikož čím déle je systém nedostupný, tím více firma tratí. Náhradní díl je často k dispozici až následující pracovní den a po úspěšném nastartování serveru se nezřídka objeví problémy s poškozenými, či ztracenými daty.

Následuje fáze obnovy ze záloh a to stojí další čas. Každý IT správce, který si tímto "křestem" prošel mi dá jistě za pravdu, že se nejedná o příliš záviděníhodnou situaci. Nezřídka je totiž celá firma závislá pouze na jediném serveru. Typickým příkladem jsou firmy, které využívají Microsoft Windows Small Business Server. Tyto nemilé problémy může vyřešit Stratus Avance Cluster.

Co je Stratus Avance Cluster a jak může pomoci?

Avance Certified Partner

Stratus Avance Cluster je poměrně komplexní systém pro řešení vysoké dostupnosti. Základem řešení jsou dva identické servery (primární a sekundární), které se vzájemně synchronizují v reálném čase. Na těchto serverech je předinstalován hypervizor ve formě Xen Serveru, který podporuje veškeré operační systémy z dílny Microsoftu a z linuxových distribucí Red Hat a CentOS. Na celý systém dohlíží propracovaný kontrolní modul, který monitoruje všechny důležité hardwarové komponenty (procesory, paměti RAM, disky + řadiče, napájecí zdroje, síťové karty, ventilátory, teplotu, atd.), ale i všechny spuštěné virtuální stroje. U virtuálních strojů jsou možnosti monitoringu odvislé od instalovaného OS. Monitorovat je možno celkem 150 operačních položek.

Vše se spravuje pomocí webové konzole (není potřeba instalovat klienty). Management je velmi přehledný a na první pohled podává relevantní informace o stavu obou uzlů clusteru a spuštěných virtuálů. Pro zjednodušenou konfiguraci jsou k dispozici průvodci. 

Thomas-Krenn SC5600 Avance HA-Cluster_frontal_doppelt_Logo_V2

Co se děje při výpadku?

Pokud dojde k výpadku některé z komponent, Stratus Avance Cluster okamžitě izoluje chybu a "zaživa" přemigruje virtuální stroje na sekundární uzel clusteru. Během této operace virtuální stroje běží bez přerušení a dále poskytují své aplikace.

avance_packung_uk

Vše probíhá bez ztráty dat a jakéhokoliv zásahu administrátora. Souběžně s touto operací dojde k aktivaci modulu "Avance call-home", který odešle podrobné hlášení do centra podpory "Stratus support centre". Lokální administrátor je pochopitelně informován pomocí e-mailu, SNMP trapu, nebo zprávy do syslogu. Pokud k této události dojde mimo pracovní dobu, nemusí administrátor nijak reagovat. Aplikace totiž běží dál a žádost o podporu je automaticky odeslána. Řešení je tudíž možno odložit na následující den.

Pro případ údržby stačí jediné kliknutí a systém provede proceduru živé migrace na sekundární server. Primární je pak možno bez obav vypnout a provést potřebnou údržbu.

Dostupnost 99.99+%

Závislost na podnikových aplikacích se stále stupňuje a s tím narůstá i jejich kritičnost. Míra dostupnosti 99.99+% znamená, že vaše aplikace budou nedostupné po dobu méně než 52 minut za rok.    

Experti společnosti SHIFTCOM s.r.o. vám rádi představí řešení Stratus Avance Cluster a zodpoví všechny Vaše dotazy. Možná je také zápůjčka plnohodnotných demo serverů na otestování. Nákup řešení od Thomas-Krenn.AG má navíc výhodu v podobě úspory DPH, jelikož se jedná o nákup ze země EU.

Thomas Krenn etiketa
Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Festival Laxman: poznejte tu pravou radost ze života.
Festival Laxman: poznejte tu pravou radost ze života

Láká vás si pořídit psychowalkman? Právě máte jedinečnou příležitost si naplno užívat život. Probíhající festival ,,Laxman“ nabízí jedinečnou slevu 3000 Kč na...  celý článek

Dodejte létu šťávu vychytávkami Huawei.
Dodejte létu šťávu vychytávkami Huawei

Umíte si vůbec představit vyrazit v létě někam bez svého telefonu v kapse? Sotva! Vždyť celý rok telefon nedáme z ruky. Pro všechny, co chtějí mít tohle léto...  celý článek

Kde mám ty klíče? Revoluci v hledání věcí představuje Beenode.
Bojíte se krádeže auta? Pomůže vám bezplatná aplikace Beenode

Podle policejních statistik bylo jen za rok 2015 odcizeno 6292 aut. Spousta z nich obratem nenávratně zmizí v zahraničí nebo je rozebráno na součástky. Staňte...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.