Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stratus Avance Cluster: dostupné řešení vysoké dostupnosti

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Všechny společnosti stále častěji narážejí na problém nedostupnosti svých podnikových aplikací, které jsou pro jejich fungování nezbytné. Řešení existují, ale jejich cena se často šplhá do závratných výšin. Stratus Avance Cluster je komplexní řešení vysoké dostupnosti, které si mohou dovolit i menší a střední firmy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Stratus Avance Cluster: dostupné řešení vysoké dostupnosti | foto: Thomas-Krenn.AG

Thomas-Krenn.AG

Autorizovaný partner pro prodej a servis řešení Stratus Avance Cluster.

Společnost Thomas-Krenn.AG je na českém trhu zastoupena firmou SHIFTCOM s.r.o.

Výpadek serveru. Noční můra každého IT správce, nebo servisní organizace. Po pádu systému zpravidla následují telefonáty rozhořčených uživatelů a později i manažerů firmy. Nastává závod s časem, jelikož čím déle je systém nedostupný, tím více firma tratí. Náhradní díl je často k dispozici až následující pracovní den a po úspěšném nastartování serveru se nezřídka objeví problémy s poškozenými, či ztracenými daty.

Následuje fáze obnovy ze záloh a to stojí další čas. Každý IT správce, který si tímto "křestem" prošel mi dá jistě za pravdu, že se nejedná o příliš záviděníhodnou situaci. Nezřídka je totiž celá firma závislá pouze na jediném serveru. Typickým příkladem jsou firmy, které využívají Microsoft Windows Small Business Server. Tyto nemilé problémy může vyřešit Stratus Avance Cluster.

Co je Stratus Avance Cluster a jak může pomoci?

Avance Certified Partner

Stratus Avance Cluster je poměrně komplexní systém pro řešení vysoké dostupnosti. Základem řešení jsou dva identické servery (primární a sekundární), které se vzájemně synchronizují v reálném čase. Na těchto serverech je předinstalován hypervizor ve formě Xen Serveru, který podporuje veškeré operační systémy z dílny Microsoftu a z linuxových distribucí Red Hat a CentOS. Na celý systém dohlíží propracovaný kontrolní modul, který monitoruje všechny důležité hardwarové komponenty (procesory, paměti RAM, disky + řadiče, napájecí zdroje, síťové karty, ventilátory, teplotu, atd.), ale i všechny spuštěné virtuální stroje. U virtuálních strojů jsou možnosti monitoringu odvislé od instalovaného OS. Monitorovat je možno celkem 150 operačních položek.

Vše se spravuje pomocí webové konzole (není potřeba instalovat klienty). Management je velmi přehledný a na první pohled podává relevantní informace o stavu obou uzlů clusteru a spuštěných virtuálů. Pro zjednodušenou konfiguraci jsou k dispozici průvodci. 

Thomas-Krenn SC5600 Avance HA-Cluster_frontal_doppelt_Logo_V2

Co se děje při výpadku?

Pokud dojde k výpadku některé z komponent, Stratus Avance Cluster okamžitě izoluje chybu a "zaživa" přemigruje virtuální stroje na sekundární uzel clusteru. Během této operace virtuální stroje běží bez přerušení a dále poskytují své aplikace.

avance_packung_uk

Vše probíhá bez ztráty dat a jakéhokoliv zásahu administrátora. Souběžně s touto operací dojde k aktivaci modulu "Avance call-home", který odešle podrobné hlášení do centra podpory "Stratus support centre". Lokální administrátor je pochopitelně informován pomocí e-mailu, SNMP trapu, nebo zprávy do syslogu. Pokud k této události dojde mimo pracovní dobu, nemusí administrátor nijak reagovat. Aplikace totiž běží dál a žádost o podporu je automaticky odeslána. Řešení je tudíž možno odložit na následující den.

Pro případ údržby stačí jediné kliknutí a systém provede proceduru živé migrace na sekundární server. Primární je pak možno bez obav vypnout a provést potřebnou údržbu.

Dostupnost 99.99+%

Závislost na podnikových aplikacích se stále stupňuje a s tím narůstá i jejich kritičnost. Míra dostupnosti 99.99+% znamená, že vaše aplikace budou nedostupné po dobu méně než 52 minut za rok.    

Experti společnosti SHIFTCOM s.r.o. vám rádi představí řešení Stratus Avance Cluster a zodpoví všechny Vaše dotazy. Možná je také zápůjčka plnohodnotných demo serverů na otestování. Nákup řešení od Thomas-Krenn.AG má navíc výhodu v podobě úspory DPH, jelikož se jedná o nákup ze země EU.

Thomas Krenn etiketa
Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Hisense uvádí na trh revoluční ULED televizi U9D

Hisense uvádí na trh revoluční ULED televizi U9D

Patnáctého července 2018 představila značka Hisense, oficiální sponzor fotbalového mistrovství světa 2018, zcela...

Firmy se připravují na Průmysl 4.0, musí myslet na budoucnost

Výrobní proces budou kontrolovat tisíce senzorů, IT infrastruktura se musí...

Továrna plná robotů a automatických senzorů, které v každém okamžiku sledují výrobek a ihned hlásí jakékoliv odchylky....

Backend Stories odhalují originální příběhy ze světa IT budoucnosti

Backend Stories odhalují příběhy z IT budoucnosti

Vědeckofantastická povídková edice Backend Stories inspirovaná světem IT přichází po loňském úspěšném debutu 100...

Najdete na iDNES.cz