Stopovací hodinky pro děti i seniory

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Je tu opět září a s ním hektická doba ranního vstávání, odchodů do školy a nácviku denní rutiny, do které se nám nikomu nechce. Jste-li rodiče malých školáků, řešíte úplně nové problémy, které jste dosud neznali a možná si je ani nedovedli představit.

Stopovací hodinky pro děti i seniory | foto: cleverstore.cz

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jeden z nich může být samostatná cesta mladších dětí do školy a pak domů.

Jak uhlídáme malého školáka?

Pracující rodič bývá už v půl osmé v kanceláři a když v pět zavírá družina, většinou ještě v kanceláři dopisuje poslední emaily. O tom, že by na osmou vodil dítě do školy a odpoledne ho vyzvedával, nemůže být řeč. Pokud to tak doma máte oba a k tomu bydlíte ve větším městě, kde bude váš školáček jezdit každé ráno za povinnostmi autobusem, nevyhnete se obavám, zda a jak to všechno zvládne.

Stopovací hodinky pro děti i seniory
Stopovací hodinky pro děti i seniory

Nejen děti, někteří hlídáme i své rodiče

Čtenářka Míša nám napsala obsáhlý dojemný dopis, ze kterého stručně vyjímáme: „Mám šestiletou holčičku, která by měla od září jezdit do školy, přemlouvá mě, že by chtěla chodit na balet a do hudebky na klavír, ale já musím kromě zaměstnání stihnout ještě denně zkontrolovat svou maminku, která už potřebuje dozor. Párkrát už se stalo, že odešla z domova na procházku nebo k lékaři a nevrátila se domů. Přestává být na ni spolehnutí. Bojím se, že nezvládnu hlídat maminku i dítě, poradíte?“

Někdy zkrátka všechno ohlídat nejde, ani kdybychom se rozkrájeli.

Náramkové hodinky s GPS lokátorem

Míši situace je komplikovaná, ale v lecčem by jí mohly pomoci, stejně jako zaměstnaným rodičům, náramkové hodinky s GPS lokátorem. Dítě je má na ruce jako běžné hodinky. Ukazují čas na analogovém i digitálním ciferníku, mezi kterými se dá přepínat, to děti baví a raz dva se naučí poznat, kolik je hodin. To ale není to hlavní. Nejdůležitější je GPS lokátor, který umožňuje online hodinky sledovat. Rodič si stáhne do svého mobilního telefonu aplikaci Gator, ta je zdarma a v češtině, hodinky do ní přihlásí a pak kdykoli v mapě vidí, kde dítě s hodinkami právě je.

Stopovací hodinky pro děti i seniory

Není jistě potřeba zvlášť zdůrazňovat, že hodinky stejně dobře poslouží i seniorům, resp. jejich dohlížejícím osobám. Když čtenářka Míša pořídí hodinky dcerce i mamince, uvidí pak obě dvě ve svém mobilu najednou.

Hodinky Gator s funkcí volání

Stopovací hodinky pro děti i seniory

Skvělé je i to, že se přes hodinky dá telefonovat jako přes mobil. Pro děti i seniory je to bez diskuzí nejlepší způsob, lepší než telefon. Hodinky jsou trvale na zápěstí, tudíž neleží nikde zapomenuté, ve vedlejší místnosti, neztratí se tak rychle jako mobil a přitom zvonění na zápěstí nelze (opět narozdíl od mobilu) přeslechnout. Navíc v aplikaci Gator nastavujete čísla, která se mohou na hodinky dovolat a čísla, která mohou volat hodinky. Je tedy jasné, že navolíte jen známé a prověřené kontakty. Nestane se, že babičce budou volat „šmejdi“ a děti bude obtěžovat někdo neznámý. A naopak z hodinek nepůjde zavolat na předraženou zákaznickou linku, nebo třeba omylem do zahraničí.

SOS funkce

Hodinky Gator jsou vybaveny SOS tlačítkem, které stačí 3 vteřiny podržet a hodinky začnou samy volat na předem nastavené číslo. Ani dítě, ani dezorientovaný senior nemusí dlouze volit telefonní číslo, přivolá si pomoc takto snadno a nenápadně.

Bezpečná oblast

Perfektní pomůcka je funkce safezona, bezpečná oblast. V aplikaci Gator lze pro každé monitorované hodinky nastavit oblast kolem domova, v níž předpokládáte pohyb dotyčného a pokud by se stalo, že hodinky opustí hranici této oblasti, aplikace na to výstražným tónem upozorní. ¨

Představte si situaci, kdy dítě nastoupí do špatného autobusu, který s ním ujíždí neznámo kam, nebo když se babička vydá v nepřehledném místě před nemocnicí na druhou stranu. To všechno se dohlížející dozví vzápětí, aniž by musel zrovna v tu chvíli koukat do aplikace. Může se hned s dítětem spojit nebo přijet na pomoc. Ať už je to jakkoli, ví, kde jeho svěřenec právě je.

Co ještě musím vědět?

Aby hodinky fungovaly, musí v nich být SIM karta s datovým tarifem, stejně, jako v mobilním telefonu. Spotřeba dat není nijak dramatická, zpravidla stačí 100 MB a hovory se účtují dle ceníku operátorů.

Můžete vybírat mezi několika variantami hodinek. Kromě barev se liší třeba tím, zda se přes ně dají posílat textové, nebo hlasové zprávy, některé mají senzor sundání z ruky atd. Na celý sortiment se podívejte na stránky prodejce cleverstore.cz.

Hodinky, stejně jako aplikace fungují všude na světě tam, kde je GPS signál. To znamená, že můžete odjet na dovolenou do Chorvatska a i odtamtud můžete kontrolovat staré rodiče v Česku. Pojedete-li do Alp lyžovat, pomocí hodinek budete mít děti pod kontrolou na sjezdovce atd.

GPS hodinky vám ušetří spoustu starostí a strachu a vašim dětem a blízkým dodají pocit bezpečí. Uvidíte, zvládnete to!

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

V České republice se investoři na výnosech ze Silver Economy mohou rovněž podílet.

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Audioknižní bestsellery za 149 Kč? Audiotéka slaví sedm let

Audioknižní bestsellery za 149,- Kč? Audiotéka slaví 7 let!

Audiotéka, největší distributor audioknih v Česku a poskytovatel stejnojmenné mobilní aplikace, právě slaví 7....

Další z rubriky

Audioknižní bestsellery za 149 Kč? Audiotéka slaví sedm let

Audioknižní bestsellery za 149,- Kč? Audiotéka slaví 7 let!

Audiotéka, největší distributor audioknih v Česku a poskytovatel stejnojmenné mobilní aplikace, právě slaví 7....

Muzeum pražského vodárenství otevírá své brány

Muzeum pražského vodárenství otevírá své brány

Muzeum pražského vodárenství, které sídlí v Podolské vodárně, ožije o víkendu 13. a 14. října tradičními podzimními dny...

Drahoš, Fischer i Hilšer míří do Senátu. A co Rath?

Drahoš, Fischer i Hilšer míří do Senátu. A co Rath?

Rok 2018 je často označován jako supervolební. Po prezidentském klání si řada Čechů půjde splnit občanskou povinnost...

Najdete na iDNES.cz